Pola

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U V W Z Ż Wszystkie

Pochodzenie: greckie 

Znaczenie: pierwotnie zdrobnienie od imienia Apolonia (należąca do Apolla), dziś funkcjonuje również samodzielnie 

Charakterystyka: Pola to osoba wrażliwa i małomówna. Zdecydowanie nie lubi pustego gadania, plotkowania, czy rozmów o pogodzie. Odzywa się gdy ma do powiedzenia coś ważnego. Lubi naukę. Zdecydowanie bardziej dba o swój rozwój intelektualny niż wygląd zewnętrzny. Ze względu na dużą wrażliwość zdecydowanie lepiej czuje się w domu, niż wśród ludzi, których często nie rozumie. Wyścig szczurów, zarabianie pieniędzy, robienie kariery, walka o władzę - czyli dążenia dzisiejszego świata, są dla niej całkowicie obce. Dlatego dla tych, którzy jej nie znają może się wydawać osobą niedzisiejszą, tym bardziej, że ludzi jej "obcych" trzyma raczej na dystans. Zawodowo nierzadko osiąga sukcesy, sprawdza się w roli lidera, Odznacza się dużym wyczuciem sytuacji, umiejętnością analizy, podejmowania decyzji i zdolnościami organizatorskimi.

Przyjaciele doceniają jej inność, bo wbrew pozorom, ta domatorka, nie jest ich pozbawiona. Zazwyczaj ma wokół siebie garstkę życzliwych jej osób, z którymi utrzymuje długofalowe relacje. Nigdy nie odmawia im swojego wsparcia, jeśli o nie poproszą. Co więcej będąc osobą wrażliwą i empatyczną, umie doskonale wczuć się w sytuację każdego z nich i służyć pomocną radą. Może właśnie dlatego ludzie chętnie zwierzają się jej ze swoich problemów i powierzają sekrety.

Kobieta nosząca to imię jest ogromnie rozsądna i poukładana. Żyje według ustalonego porządku. Trzyma się swoich zasad i nie zmienia ich nigdy, bez względu na okoliczności. Spontaniczność, niespodzianki, nieprzemyślane fantazje to zdecydowanie nie jej domena. Każdą decyzję życiową dokładnie rozważa, bo nie chce aby spotkały ją jakieś nieprzewidziane konsekwencje, których mogłaby żałować. Ma bardzo bliskie kontakty z rodziną.

W miłości Pola jest niezwykle wierna i zdolna do wielkiego uczucia, dlatego jej wybranek to prawdziwy szczęściarz. Kiedy jest zakochana znika jej dystans do drugiego człowieka, natomiast wyostrzają się dobre cechy. Swojemu partnerowi daje zawsze to, co najlepsze.

Znak zodiaku: To imię jest idealne dla urodzonych w znaku Byka, Panny, Skorpiona i Koziorożca.