Żona w szpitalu, co kupić na wyprawkę?

Data:

Wyprawka dla noworodka powinna być kompletowana mniej więcej od od siódmego miesiąca ciąży. To dobry czas na rozpoczecie przygotowań do porodu. Wskazany byłby udział obu rodziców w tych działaniach. Niekiedy bywa to jednak niemożliwe do wykonania i wówczas przyszły tata zostaje sam na polu bitwy. Nie ma co się denerwować, trzeba tylko odpowiednio się nastawić i mądrze rozeznać zapotrzebowanie.

 

ojciec śpiący z synkiem

 

Co to jest wyprawka dla noworodka?

Współczesne sklepy z artykułami dla malucha są bardzo dobrze wyposażone w pełen zestaw tzw. wyprawki. Na pewno trzeba zadbać o kartkę i długopis, by wszystko, co niezbędne zanotować i realizować wg. uprzednio przygotowanej listy. Najbardziej potrzebne przedmioty warto posegregować wg. kategorii, np.: ubranka (cienkie bawełniane kaftaniki, body rozpinane na całej długości, można też zaopatrzyć się w śpioszki, pajacyki lub spodenki, bawełniane czapeczki, dwie pary skarpetek, dwie pary rękawiczek „niedrapek”, kombinezon jeśli jest zima.

 

Przy wyborze odpowiedniego rozmiaru warto pamiętać, że noworodek bardzo szybko wyrasta z numeru 56, więc wystarczy kupić po kilka sztuk w/w lub od razu poszukać dodatkowo czegoś w rozmiarze 62. Następnie warto zakupić przedmioty niezbędne do snu, czyli: rożek lub kocyk – w zależności od upodobań rodziców.


Najdłuższą listę będą stanowić artykuły kosmetyczno-pielęgnacyjne: kilka pieluszek tetrowych, pieluszki i chusteczki pielęgnacyjne, krem zapobiegający pieluszkowemu zapaleniu skóry, oliwka pielęgnacyjna, krem, mydło, ręcznik. Na przejazd malucha do domu przyda się też bezpieczny fotelik samochodowy. Resztę wyposażenia można zakupić także po narodzinach, po powrocie do domu żony i dziecka.

 

Wyprawka - gdzie szukać pomocy?

Konsultacja z przebywającą w szpitalu żoną niejednokrotnie może być utrudniona, wtedy warto poprosić o pomoc bardziej doświadczone osoby: koleżanki, babcie, sprzedawczynię. Istotne jest nastawienie przyszłego taty do zakupów i przełamanie lęków i oporów. W końcu, samodzielne rozeznawanie się i dokonywanie wyboru, może okazać się bardzo atrakcyjnym przygotowaniem do późniejszej opieki nad noworodkiem. Najważniejsze, by przebywająca w szpitalu żona, czuła, że jej mąż radzi sobie z wyprawką dla noworodka, niczym starożytny gladiator w gąszczu sklepowych półek.

 

Zdjęcie: Fotolia © Jaren Wicklund

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
2-6-2015
Ocena:
Dzięki, tego szukałem, bo moja żona właśnie trafiła do szpitala (32 tydzień). Nawet nie wiecie jaki jestem szczęśliwy, że znalazłem ten wątek, bo w życiu bym sobie nie poradził. Pozdrawiam wszystkich tatuśków i mamusie też.
1-6-2015
Ocena:
Szukałam wszędzie i kupiliśmy ostatecznie na całą wyprawkę na Allegro. Żona ma już spokój i nie panikuje, że nie zdąży a w wyprawce jest dokładnie to co chcieliśmy. Łącznie 22 produkty były zapakowane już razem. Uważam, że to fajne rozwiązanie, pod warunkiem, że skład wyprawki jest odpowiedni. Ja na przykład ostro sprawdzałam takie rzeczy jak obecność Peg-ów, czy Parabenów w kosmetykach, pieluchy chciałam Pampersa inne rzeczy Canpola itp
6-1-2015
Ocena:
Są listy, dużo list w internetach ale faktycznie lepiej się wziąć za tą wyprawkę wcześniej, nie przepłaci się no i trochę spokojniej i mądrzej mozna wybrać. Warto z nich korzystać