Data publikacji:

Kompletowanie torby do szpitala — co kupić dla mamy i dziecka?

Autor: Serwis Dzidziusiowo

Gdy na świecie ma pojawić się dziecko, jego bliscy muszą przygotować otoczenie na powitanie maluszka. Zwłaszcza osoby, które debiutują w roli rodziców zastanawiają się, co będzie potrzebne w pierwszych tygodniach. Wyprawka składa się z wielu elementów, a wszystkie można zamówić wygodnie przez Internet. Zobacz nasze podpowiedzi i skompletuj torbę do szpitala dla mamy i dziecka.

Wyprawka to nie tylko produkty dla dziecka, ale też dla mamy. Zakupy najlepiej zacząć robić będąc jeszcze w ciąży. Wiele porodów zaczyna się przed terminem, dlatego spakowaną torbę warto wozić ze sobą już od 37 — 38 tygodnia. Co powinno się w niej znaleźć?

Wyprawka do szpitala: dla dziecka

Wykaz rzeczy potrzebnych dla dziecka często udostępniony jest na stronie internetowej szpitala lub przekazywany ciężarnej przez położną. Zazwyczaj jednak trzeba zabrać ze sobą:

 • pieluchy — od decyzji rodziców zależy, czy będą do pieluchy wielorazowe czy jednorazowe pampersy. W pierwszych dniach i tygodniach ich zużycie jest naprawdę duże, ale nie kupuj od razu hurtowych zapasów. Może się okazać, że dziecko będzie miało uczulenie na produkty konkretnej marki i trzeba będzie znaleźć inne rozwiązanie,
 • chusteczki wilgotne i waciki — przydatne przy przebieraniu pieluszki,
 • kosmetyki — kremy na odparzenia, a także kremy z filtrem lub natłuszczające (w zależności od pory roku), płyn do kąpieli, oliwka pielęgnacyjna,
 • ręczniczek i otulacz lub kocyk (o ile szpital nie udostępnia tekstyliów),
 • fotelik do samochodu — pierwszy fotelik, tzw. nosidełko to najdroższy element wyprawki. Musisz mieć go już na pierwszą podróż dziecka ze szpitala do domu. Dzięki kuponom rabatowym do sklepu Smyk możesz kupić go znacznie taniej. Kod zniżkowy znajdziesz TUTAJ 

Wyprawka do szpitala: dla mamy

W torbie szpitalnej powinny znaleźć się też produkty dla mamy. Czego debiutująca w tej roli kobieta będzie potrzebowała?

 • podkładów poporodowych,
 • majteczek siateczkowych lub bawełnianych,
 • wkładek laktacyjnych jednorazowych lub wielokrotnego użytku, które pomogą utrzymać czystość i świeżość do czasu unormowania się laktacji,
 • biustonosz do karmienia,
 • koszulę do karmienia — najlepiej przynajmniej dwie sztuki z rozpinanym dekoltem lub ramiączkami,
 • laktator (jeśli szpital nie udostępnia).

Kompletowanie torby do szpitala do spore wyzwanie i wydatek, ale też duża przyjemność. Na szczęście można śledzić aktualne promocje na portalu AleRabat, aby móc skorzystać z oferowanych tam rabatów do sklepów dziecięcych. To szansa na spore oszczędności.

artykuł sponsorowany

 


Autor

łyżeczkowanie macicy po porodzie

Łyżeczkowanie macicy po porodzie: na czym polega oczyszczanie macicy? Po co się je wykonuje? Kiedy potrzebny jest zabieg?

2022-12-14
Łyżeczkowanie macicy po porodzie: na czym polega oczyszczanie macicy? Po co się je wykonuje? Kiedy potrzebny jest zabieg? Łyżeczkowanie macicy, nazywane także abrazją, to zabieg wykonywany z różnych przyczyn i w różnych okolicznościach. Przeprowadza się go w przypadku endometriozy, poronień, po menopauzie, przy polipach i mięśniakach, a także po porodzie. Choć czyszczenie macicy w ten sposób może wydawać się przerażające, nierzadko jest konieczne dla celów diagnostycznych lub terapeutycznych. Jak przebiega łyżeczkowanie po porodzie i po co jest wykonywane? Odpowiadamy.
wywoływanie porodu balonikiem

Wywoływanie porodu balonikiem: kiedy się go stosuje i w jakim celu?

2022-10-16
Wywoływanie porodu balonikiem - bezpieczna metoda na wywołanie porodu. Kiedy i po co stosuje się balonik? Poród z balonikiem, indukcja porodu balonikiem, sztuczne wywołanie porodu. Kiedy wskazana jest indukcja porodu balonikiem? Odpowiadamy na te i inne pytania, jakie obejmuje zagadnienie: „Wywoływanie porodu balonikiem: kiedy się go stosuje i w jakim celu?”.
Truskawki w ciąży: czy można je jeść?

Truskawki w ciąży: czy można je jeść?

2022-08-14
Truskawki ciąży - jeść, czy nie jeść? Można, ale nie zawsze. Sprawdzamy kiedy można spożywać truskawki w ciąży: czy można je jeść? Jak myć truskawki w ciąży? Czy spożywanie truskawek w ciąży może wywołać alergię u matki? A co, gdy uczulenie na truskawki w ciąży dotyka dziecko?
Biegunka przed porodem: ile wcześniej występuje? Co poradzić na rozwolnienie przed porodem?

Biegunka przed porodem: ile wcześniej występuje? Co poradzić na rozwolnienie przed porodem?

2022-08-06
Samopoczucie przed porodem zmienia się radykalnie. Przed porodem organizm zaczyna się oczyszczać. I często następuje rozluźnienie stolca. Na ile dni przed porodem oczyszcza się organizm? Biegunka przed porodem: ile wcześniej występuje? Przeczytaj ten artykuł dużo wcześniej, bo w ostatnich dniach przed porodem będziesz zbyt przejęta tym wydarzeniem i nie będziesz miała głowy do czytania porad. Co poradzić na rozwolnienie przed porodem? Sposoby łagodzenia objawów przedporodowych - biegunka przedporodowa.
Krwiak po cesarce: skąd się bierze i czym jest? Jak go usunąć?

Krwiak po cesarce: skąd się bierze i czym jest? Jak go usunąć?

2022-08-05
Powikłania po cesarskim cięciu są spowodowane nieprawidłowym gojeniem się rany, a skutkują najczęściej: krwiakiem, ropniem, zakażeniem, rozejściem się rany pooperacyjnej. Niektóre kobiety są bardziej narażone na nieprawidłowe gojenie się rany pooperacyjnej po cięciu cesarskim. O tym wszystkim opowiemy w naszym artykule. Krwiak po cesarce: skąd się bierze i czym jest? Jak go usunąć? Jak wyglądają etapy gojenia się rany po cesarce?
noworodek

36. tydzień ciąży poród przedwczesny – rozwój dziecka

2022-07-03
O porodzie o czasie mówi się wtedy, kiedy dziecko przyjdzie na świat po ukończonym 37. tygodniu ciąży. Zgodnie z tą klasyfikacją poród w 36. tygodniu to poród przedwczesny, a narodzone dziecko nazywane jest późnym wcześniakiem. Z jakimi trudnościami rozwojowymi może się zmagać taki maluszek? Czy u tzw. „późnych wcześniaków” często spotyka się komplikacje zdrowotne? Odpowiadamy na wszystkie te pytania.
dziecko po porodzie

Dlaczego dziecko się nie obraca do porodu?

2022-06-28
W ciągu życia płodowego dziecko wielokrotnie zmienia swoje ułożenie w brzuchu mamy – do około 34. tygodnia ciąży ma tyle miejsca, aby robić to swobodnie. Później, w ostatnich 4-6 tygodniach przed porodem, maluszek powinien już przyjąć pozycję odpowiednią do przyjścia na świat, czyli tę z główką skierowaną ku dołowi. Niestety nie zawsze tak się dzieje. Dlaczego dziecko nie obraca się do porodu, czy inne pozycje są wskazaniem do cesarskiego cięcia i czy można pomóc maluszkowi w ustawieniu się w odpowiedni sposób? Wyjaśniamy.