Data publikacji:

Kompletowanie torby do szpitala — co kupić dla mamy i dziecka?

Autor: Serwis Dzidziusiowo

Gdy na świecie ma pojawić się dziecko, jego bliscy muszą przygotować otoczenie na powitanie maluszka. Zwłaszcza osoby, które debiutują w roli rodziców zastanawiają się, co będzie potrzebne w pierwszych tygodniach. Wyprawka składa się z wielu elementów, a wszystkie można zamówić wygodnie przez Internet. Zobacz nasze podpowiedzi i skompletuj torbę do szpitala dla mamy i dziecka.

Wyprawka to nie tylko produkty dla dziecka, ale też dla mamy. Zakupy najlepiej zacząć robić będąc jeszcze w ciąży. Wiele porodów zaczyna się przed terminem, dlatego spakowaną torbę warto wozić ze sobą już od 37 — 38 tygodnia. Co powinno się w niej znaleźć?

Wyprawka do szpitala: dla dziecka

Wykaz rzeczy potrzebnych dla dziecka często udostępniony jest na stronie internetowej szpitala lub przekazywany ciężarnej przez położną. Zazwyczaj jednak trzeba zabrać ze sobą:

 • pieluchy — od decyzji rodziców zależy, czy będą do pieluchy wielorazowe czy jednorazowe pampersy. W pierwszych dniach i tygodniach ich zużycie jest naprawdę duże, ale nie kupuj od razu hurtowych zapasów. Może się okazać, że dziecko będzie miało uczulenie na produkty konkretnej marki i trzeba będzie znaleźć inne rozwiązanie,
 • chusteczki wilgotne i waciki — przydatne przy przebieraniu pieluszki,
 • kosmetyki — kremy na odparzenia, a także kremy z filtrem lub natłuszczające (w zależności od pory roku), płyn do kąpieli, oliwka pielęgnacyjna,
 • ręczniczek i otulacz lub kocyk (o ile szpital nie udostępnia tekstyliów),
 • fotelik do samochodu — pierwszy fotelik, tzw. nosidełko to najdroższy element wyprawki. Musisz mieć go już na pierwszą podróż dziecka ze szpitala do domu. Dzięki kuponom rabatowym do sklepu Smyk możesz kupić go znacznie taniej. Kod zniżkowy znajdziesz TUTAJ 

Wyprawka do szpitala: dla mamy

W torbie szpitalnej powinny znaleźć się też produkty dla mamy. Czego debiutująca w tej roli kobieta będzie potrzebowała?

 • podkładów poporodowych,
 • majteczek siateczkowych lub bawełnianych,
 • wkładek laktacyjnych jednorazowych lub wielokrotnego użytku, które pomogą utrzymać czystość i świeżość do czasu unormowania się laktacji,
 • biustonosz do karmienia,
 • koszulę do karmienia — najlepiej przynajmniej dwie sztuki z rozpinanym dekoltem lub ramiączkami,
 • laktator (jeśli szpital nie udostępnia).

Kompletowanie torby do szpitala do spore wyzwanie i wydatek, ale też duża przyjemność. Na szczęście można śledzić aktualne promocje na portalu AleRabat, aby móc skorzystać z oferowanych tam rabatów do sklepów dziecięcych. To szansa na spore oszczędności.

artykuł sponsorowany

 


Autor

porod

Objawy porodu. Poznaj pierwsze oznaki

2021-09-21
Niemal każda przyszła mama zastanawia się, czy zorientuje się w odpowiednim czasie, że zbliża się poród. Jeśli i ty należysz do tego grona, mamy dla ciebie ważną informację: spokojnie, na pewno nie przeoczysz sygnałów, które będzie wysyłać ci ciało. Niemniej dla większego spokoju ducha możesz przeczytać, jakie są pierwsze objawy porodu i kiedy należy udać się do szpitala.
pród

Poród w wodzie - jak wygląda? Jakie są jego wady i zalety?

2021-07-10
Poród to wyjątkowe wydarzenie w życiu kobiety, może mieć również ogromny wpływ na przyszłość dziecka oraz na kształt relacji matka-niemowlę. Zdarza się, że jest to przeżycie bardzo trudne, dlatego świadomi przyszli rodzice starają się zaplanować ze szczegółami jego przebieg. Jednym z pomysłów na ułatwienie dziecku przyjścia na świat i ulżenie kobiecie w bólu jest poród w wodzie. Staje się on coraz popularniejszy i łatwiej dostępny. Czy warto wziąć go pod uwagę, przygotowując plan porodu?
świnka skarbonka

Becikowe - dla kogo? Zasady otrzymania becikowego

2021-04-28
Narodziny dziecka to szczególny moment w życiu każdej pary. Przyszli rodzice w końcu mogą powitać na świcie maleństwo, na które czekali wiele miesięcy. Przyjście na świat dziecka to ogromna radość, ale również duży wydatek. Zakupy niezbędnych produktów ułatwiają świadczenia dla młodych rodziców. Jednym z nich jest becikowe. Rodzice i opiekunowie powinni wiedzieć, co to jest becikowe, dla kogo jest przeznaczone i jak je otrzymać.
pakowanie torby do szpitala, torba na wyprawkę do szpitala

Wyprawka do szpitala dla mamy - lista rzeczy

2021-03-31
Najlepiej jeśli już kilka tygodni przed planowanym terminem porodu skompletujesz wszystkie niezbędne rzeczy, które zabierzesz do szpitala. Ale co i ile spakować? Sprawdź nasze propozycje.
wielowodzie w ciąży

Wody płodowe - wielowodzie

2021-03-11
W prawidłowej ciąży , objętość płynu owodniowego w III trymestrze nie powinna przekroczyć 2 litrów. Gdy jest go więcej, mamy do czynienia z wielowodziem. Zobacz, jak się objawia i czym grozi.
cesarskie cięcie

Ile można mieć cesarskich cięć?

2021-03-10
Cięcie cesarskie, potocznie zwane cesarką, to zabieg chirurgiczny polegający na rozcięciu powłok brzusznych i macicy oraz wyjęciu dziecka tą drogą.
jak odróżnić prawdziwy poród od pozornego?

Jak odróżnić prawdziwy poród od pozornego?

2021-03-09
Niedługo ma się zacząć poród, a ty nie wiesz jak go rozpoznać? Sprawdź jakie objawy są przy porodzie pozornym, a jakie przy rozpoczęciu się prawdziwego porodu.