Data publikacji:

Dopłacałaś w szpitalu?

Autor: Serwis Dzidziusiowo

Jeżeli szpital pobrał od Ciebie dodatkową opłatę za świadczenia gwarantowane (np. znieczulenie zewnątrzoponowe przy porodzie, opiekę lekarza podczas porodu, opłatę za podwyższony standard sali itd.), zapraszamy do odwiedzenia portalu www.doplatywszpitalach.pl.

 

dopłata w szpitalach, matka z córką

 

Portal powstał z myślą o osobach poszkodowanych przez szpitale w Polsce. Jak się okazuję nagminnym procederem jest pobieranie od pacjentek, zwłaszcza w szpitalach położniczych, dopłat do porodów. Dotyczy to dodatkowych opłat za znieczulenia, opiekę lekarza i położnej podczas porodu lub dopłat do pojedynczej sali itd.

 

Zgodnie ze stanowiskiem Narodowego Funduszu Zdrowia pobieranie od pacjentów jakichkolwiek opłat za świadczenia zdrowotne w ramach NFZ jest niezgodne z prawem.

 

noworodek w szpitalu

 

Czy jest to korzystne postanowienie, czy nie? Temat pozostawiamy Państwa ocenie.

Prawdą jest jednak to, że w obecnej sytuacji jaką mamy, wg opinii NFZ pacjenci, którzy dopłacili do tego typu "nienależnej" opłaty, mogą ubiegać się o zwrot pieniędzy. Skoro NFZ nie dopuszcza do tego typu rozwiązań, a tajemnicą poliszynela jest, że dopłaty w większości szpitali położniczych występują, należy zwrócić na ten problem uwagę.

 

Portal, na który Państwa zapraszamy to platforma, mająca zrzeszyć osoby z powyższymi problemami, która pozwoli na wyrażenie przez Państwa opinii, podzielenie się doświadczeniami i może przyczyni się do rozwiązania problemu.

www.doplatywszpitalach.pl


Zabierz GŁOS

Komentarze
07-05-2017
Ocena:
Jest to forma łapówki i surowo powinno to być karane. Ale naprawdę zaczynając od tych pseudo ordynatorów do samego dołu.
kobieta w ciąży

Prawa kobiet w ciąży. Jakie prawa ma kobieta w ciąży?

2021-05-17
Ciąża to wyjątkowy czas w życiu każdej kobiety. To piękne, a zarazem trudne miesiące, ponieważ przyszła mama czeka z niecierpliwością na mające przyjść na świat maleństwo, a w jej organizmie zachodzi szereg zmian fizjologicznych. Samopoczucie w tym okresie bywa zmienne, kobiety często czują się zmęczone, obolałe, bez energii. Panie spodziewające się dziecka powinny być traktowane szczególnie w każdej sferze życia. Każda przyszła mama powinna poznać prawa kobiet w ciąży i domagać się ich przestrzegania.
dziecko

Urlop macierzyński – ile trwa, jakie dokumenty i jakie zasady?

2021-04-29
Urlop macierzyński przysługuje wszystkim kobietom, które urodziły dziecko i są zatrudnione na podstawie umowy o pracę. Czas trwania urlopu jest zależny od liczby urodzonych dzieci oraz kilku innych czynników. Na jakich zasadach pracodawca udziela urlopu macierzyńskiego? Jakie dokumenty powinna przygotować kobieta?
jak zameldować noworodka

Zameldowanie noworodka

2021-03-10
Jak zameldować noworodka? Wystarczy tylko jedna wizyta w urzędzie . Sprawdź, jak to zrobić.
miejskie programy dofinansowania in-vitro

Dofinansowanie do in-vitro - kto może na nie liczyć

2019-10-24
Kto może liczyć na dofinansowanie do procedury in-vitro? Niektóre miasta mają takie programy. Dziś radzimy, dokąd udać się po pomoc w kwestii dofinansowania na ...
tacierzyński, ojciec opiekujący się dzieckiem, ojciec trzyma

Urlop ojcowski - wymiar i formalności - Dzidziusiowo.pl

2017-11-22
Mamusie mają urlop macierzyński, a tatusiowie ojcowski. Dzięki niemu, także ojciec może spędzić czas ze swoim dzieckiem i stawić czoła wyzwaniom jakie stawia op...
urlop tacierzyński, urlop ojcowski

Urlop tacierzyński, czy ojcowski? Czy to dwa rożne urlopy? - Dzidziusiowo.pl

2017-11-22
Niekiedy pojęcia urlop tacierzyński i ojcowski stosowane są zamiennie. Okazuje się jednak, że jest to błąd. Zobacz czym różnią się od siebie oba rodzaje urlopów...
zasiłek macierzyński, rodzice z dzieckiem

Zasiłek macierzyński - czym różni się od urlopu macierzyńskiego? - Dzidziusiowo.pl

2017-10-31
Urlop macierzyński, czy zasiłek macierzyński? A może to dwie zupełnie różne rzeczy? No właśnie, okazuje się, że niektórzy mylą urlop macierzyński, który jest pr...