Dopłacałaś w szpitalu?

Data:

Jeżeli szpital pobrał od Ciebie dodatkową opłatę za świadczenia gwarantowane (np. znieczulenie zewnątrzoponowe przy porodzie, opiekę lekarza podczas porodu, opłatę za podwyższony standard sali itd.), zapraszamy do odwiedzenia portalu www.doplatywszpitalach.pl.

 

dopłata w szpitalach, matka z córką

 

Portal powstał z myślą o osobach poszkodowanych przez szpitale w Polsce. Jak się okazuję nagminnym procederem jest pobieranie od pacjentek, zwłaszcza w szpitalach położniczych, dopłat do porodów. Dotyczy to dodatkowych opłat za znieczulenia, opiekę lekarza i położnej podczas porodu lub dopłat do pojedynczej sali itd.

 

Zgodnie ze stanowiskiem Narodowego Funduszu Zdrowia pobieranie od pacjentów jakichkolwiek opłat za świadczenia zdrowotne w ramach NFZ jest niezgodne z prawem.

 

noworodek w szpitalu

 

Czy jest to korzystne postanowienie, czy nie? Temat pozostawiamy Państwa ocenie.

Prawdą jest jednak to, że w obecnej sytuacji jaką mamy, wg opinii NFZ pacjenci, którzy dopłacili do tego typu "nienależnej" opłaty, mogą ubiegać się o zwrot pieniędzy. Skoro NFZ nie dopuszcza do tego typu rozwiązań, a tajemnicą poliszynela jest, że dopłaty w większości szpitali położniczych występują, należy zwrócić na ten problem uwagę.

 

Portal, na który Państwa zapraszamy to platforma, mająca zrzeszyć osoby z powyższymi problemami, która pozwoli na wyrażenie przez Państwa opinii, podzielenie się doświadczeniami i może przyczyni się do rozwiązania problemu.

www.doplatywszpitalach.pl


Zabierz GŁOS

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
7-5-2017
Ocena:
Jest to forma łapówki i surowo powinno to być karane. Ale naprawdę zaczynając od tych pseudo ordynatorów do samego dołu.