Seria Smart Books – Książeczki Poznaję Świat dla starszych dzieci

Data:

Maluch do 3. roku życia bardzo chce poznawać świat. W tej drodze nieodzowną rolę pełnią rodzice, którzy jako pierwsi odpowiadają na pytania i pokazują: co jak wygląda, dlaczego tak robi i w zasadzie do czego służy. To zadanie może być łatwiejsze do zrealizowania jeśli rodzice sięgną po książeczki, bo nawet najmłodsze dzieci z chęcią je przeglądają. Taka jest właśnie seria Smart Books Poznaję Świat, która bawi, uczy i pobudza koncentracje dziecka, a przy tym po prostu pokazuje świat. 

 

Wyjątkowa seria książeczek poznawczych Smart Books przeznaczona dla dzieci 1-3 latka.


O serii „Poznaję świat”

Poznaję świat to kolejna wyjątkowa seria książeczek poznawczych Smart Books przeznaczona tym razem dla dzieci nieco starszych, bo od 1 roku do 3 lat. Jak przystało na mądre książeczki seria uczy koncentracji, stymuluje wyobraźnię i percepcję oraz rozwija słownictwo dziecka. W środku znajdziemy kolorowe rysunki dostosowane do wieku maluszka. Realistyczna tematyka w artystycznym ujęciu pomaga dzieciom w sposób fascynujący odkrywać świat i uczyć się poprzez zabawę. 

 

Dlaczego Twoje dziecko pokocha tą serię? 

Mama i ja, Tata i ja 

2 książeczki z serii „Poznaję Świat” pokazują jak w planie dnia dzieci spędzają czas z mamą i tatą: pobudka, śniadanie, zabawa klockami… Dla małych dzieci rytm dnia i otaczający je świat są niezmiernie ważne. Stałe pory zajęć, powtarzalność i regularność czynności daje 2, 3-latkom, ale także mniejszym dzieciom, poczucie stabilności. Świadomość tego, co będzie się działo od pobudki, aż po moment pójścia spać buduje poczucie bezpieczeństwa. Kolejną ważną rzeczą jest bliskość rodzica i możliwość spędzania z nim czasu. To wszystko znajdziemy w książeczkach „Poznaję świat”. Przeglądając wspólnie karty książek możecie porozmawiać o tym, jakie czynności wykonujecie po kolei - jakie dziecko lubi najbardziej, a które trochę mniej. W co się bawi z mamą a w co z tatą i w jaki sposób zapamiętuje maluch te różnice. Książeczki są doskonałą pomocą w nazywaniu i uczeniu dziecka stałych elementów dnia.

 

Książeczka Smart Books Poznaj Świat - Mama i jaSeria uczy stałego rytmu dnia i utrwala czynności z mamą.

Książeczka Smart Books Poznaj Świat - Tata i jaSeria uczy stałego rytmu dnia i utrwala czynności z tatą.

 

W ZOO, Na wsi

Niezależnie od wieku dziecka, maluchy kochają zwierzaki. Kontakt z nimi, umiejętność rozpoznawania i prawidłowego nazywania zwierząt, to kolejna istotna sprawa w życiu naszej pociechy. Dwie kolejne książeczki z serii „Poznaję Świat” wprowadzą nas właśnie w świat zwierząt: w Zoo i na wsi. Na wsi to zbiór zwierzątek, które pewnie już maluch w swoim krótkim życiu mógł zobaczyć podczas wypadów za miasto. Pełne kolorów i barw karty przedstawiają konie, krowy czy bociany. Natomiast książeczka w Zoo pokazuje dziecku, że oprócz kotka i psa, są także bardziej drapieżne zwierzęta takie jak: tygrysy, żyrafy, czy hipopotamy. Możemy wskazać dziecku na globusie lub mapie, gdzie takie dzikie zwierzęta pierwotnie żyją. 

 

Książeczka Smart Books Poznaj Świat - Zwierzęta na WsiSeria uczy nazewnictwa zwierząt, pobudza wyobraźnię i uczy odgłosów.

Książeczka Smart Books Poznaj Świat - Zwierzęta w ZOOSeria uczy koncentracji, stymuluje wyobraźnię i percepcję oraz rozwija słownictwo dziecka.

 

Nowa seria książeczek „Poznaję Świat” to książeczki, które idealnie wykorzystują otaczającą dziecko rzeczywistość, aby łączyć naukę z zabawą, a jednocześnie budować więzi pomiędzy rodzicem i dzieckiem. Seria POZNAJĘ ŚWIAT jest kontynuacją bestsellerowej serii KSIĄŻECZKI POZNAWCZE adresowanej do najmłodszych dzieci już od pierwszych miesięcy życia! Tak samo jak poprzednie książeczki wykonane są z twardego, wytrzymałego kartonu, a grafika i rysunki zostały specjalnie dopasowane do wieku dziecka.

 

Artykuł sponsorowany

Zdjęcia: własne

Komentarze
Dodaj komentarz
Bądź pierwszą osobą która skomentuje artykuł.