Jak spełniają się gwiezdne marzenia

Data:

Książki są dobre na wszystko, prawda? Dobrze napisana książka potrafi rozbawić, wzruszyć, pocieszyć, podnieść na duchu… Ale nie wiem, czy wiecie, że książki mogą pomagać też w inny sposób. Idealnym przykładem jest książka pod tytułem „Gwiezdne marzenia”. Co w niej takiego wyjątkowego? Wszystko!

 

Gwiezdne marzenia

 

Przede wszystkim, „Gwiezdne marzenia” to coś znacznie więcej, niż książka. To projekt. Projekt, który powstał z chęci niesienia pomocy. Monika Jędrzejewska-Wiergiles, pomysłodawczyni i sternik całego projektu oraz założycielka Wydawnictwa Sofijka, postanowiła zebrać osoby, które zupełnie bezinteresownie przyłączą się do akcji. Co z tego wynikło? Magia!

31 autorów (w tym 2 dzieci!), 26 ilustratorów i kilkadziesiąt innych osób w 9 miesięcy doprowadziło do powstania charytatywnej książki dla dzieci.

Książka „Gwiezdne marzenia” trafi na dziecięce oddziały w szpitalach, do domów dziecka, hospicjów i innych placówek opiekuńczych.

 

Czym są „Gwiezdne Marzenia”?

Ta pięknie wydana książka z niezwykłymi ilustracjami to zbiór 20 bajek i 10 wierszy, w których znajdziecie, przede wszystkim, pozytywne przesłanie. Wszystko to podnosi na duchu, pokazuje, że trudności da się pokonać, że warto mieć nadzieję i nie wolno się poddawać.

 

„Na poboczu mało ruchliwej drogi, w niewysokiej trawie leżał sobie mały, biały Kamyczek. Nikt nie zwracał na niego uwagi. Kamyczek leżał cichutko, pokryty warstwą kurzu i brudu. Dni Kamczyka zawsze wyglądały tak samo – nigdy nic się nie działo.

- W każdej chwili mógłbym przestać istnieć, a nikt by tego nie zauważył – myślał smutno Kamyczek. – Nie ma nikogo na całym świecie, kto miałby mnie za potrzebnego! – żalił się na swój los.

(…) Pewnego popołudnia znów podniosły go czyjeś ręce.

- Jesteś strasznie brudny! – stwierdził chłopiec, oglądając Kamyk z każdej strony. – Ale też bardzo ładny! W sam raz! Takiego właśnie szukałem! – Zadowolony schował brudaska do kieszeni.

(…) - Tak, właśnie takiego kamyczka szukałem – stwierdził z pewnością w głosie, a potem, ku wielkiemu zaskoczeniu Kamyczka, wyjął farby i pomalował go na zielono. Gdy farba wyschła, chłopiec coś na nim napisał, owinął go w chusteczkę i schował do szuflady. Kamyk był bardzo szczęśliwy. (…) Czuł się piękny i wyjątkowy.

(…) Ale to nie był koniec przygód Kamyczka. Pewnego poranka usłyszał;

- Jaki śliczny kamyk!

- Zobacz, co napisałem z drugiej strony, mamusiu! – zachęcał rozpromieniony chłopiec. „Kocham Cię!” – przeczytała mama.

- Och, kochanie, bardzo ci dziękuję!  To najpiękniejszy prezent urodzinowy, jaki kiedykolwiek dostałam!

Mama była zachwycona, pocałowała chłopca, a potem… Kamyczek. Gdyby Kamyk umiał płakać, na pewno w  tej chwili opłynęłyby mu łzy, taki był dumny i szczęśliwy. Mama schowała go do swojej szkatułki i od tej pory Kamyczek zamieszkał we wspaniałym pudełku, pełnym kolczyków, korali i innych błyskotek.”

Fragment bajki „Kamyczek” autorstwa Edyty Bąk-Buczak

 

 

Książka napisana sercem

Niezależnie od tego, czy wolicie opowiadania, czy bajki pisane wierszem, w „Gwiezdnych marzeniach” z pewnością znajdziecie coś dla siebie. Przeczytacie tu o dziewczynce, której czegoś bardzo brakowało, odwiedzicie bardzo niezwykłe zoo, poznacie przygody Szopa Pracza i jego gatek, dowiecie się czy warto bać się smoka Onufrego, a także jak Wiktoria pokonała lęk przed ciemnością. A to jeszcze nie wszystko.

Bajki pisali zarówno zawodowi pisarze, jak i osoby piszące hobbystycznie. Ale łączy ich jedno – wszyscy pisali wkładając w to całe swoje serce. I to się czuje podczas czytania!

Premiera książki miała miejsce 25 czerwca 2017 roku, a „Gwiezdne marzenia” będą dostępne w sprzedaży. Co ważne, cały dochód zostanie przekazany na cele charytatywne, m.in. na portalu Siepomaga.pl.

 

Gwiezdne marzenia - ambasadorzy     Gwiezdne marzenia

Gwiezdne marzenia      Gwiezdne marzenia

 

 

No i najważniejsze - Dzidziusiowo.pl jest partnerem projektu! 

 

Widzicie? Marzenia się spełniają. Zwłaszcza te gwiezdne...

 

Zdjęcia: dzidziusiowo.pl

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
Bądź pierwszą osobą która skomentuje artykuł.