100 pierwszych słów od Kapitana Nauki - książeczki dla dzieci do 3 lat - recenzja

Data:

Seria "100 pierwszych słówek" od Kapitana Nauki to niewielkie, książeczki z twardymi stronami, które przeznaczone są dla najmłodszych czytelników w wieku do 3 lat. Mają formę obrazkowych słowniczków z realistycznymi ilustracjami. W serii znajdują się także książeczki z angielskimi słówkami i proste puzzle.

 

 

 

 

Słówka zebrane są w słowniczkach tematycznie. W serii znajdziemy następujące tytuły:  "Zwierzęta", "Pojazdy", "Na spacerze", "W domu i ogrodzie", a angielskie słówka zebrano w tytule "Mój dom". Z moją półtoraroczną córką zaczynałyśmy od wskazywania wszystkich przedmiotów, następnie ja prosiłam o wskazanie drzewa czy kota, a z czasem córka zaczęła próbować sama wskazywać i nazywać przedstawione na obrazkach rzeczy. Ponieważ książeczki stały się ulubionymi pozycjami młodszej córki, wykorzystywała nawet  starszą, czteroletnią siostrę do wspólnego "czytania". Choć czterolatka jeszcze  nie czyta, to wspólna lektura świetnie im szła, bo przedszkolak bez problemu nazywa przedmioty z obrazków. Zauważyłam nawet, że czterolatka zaczęła powoli literować nazwy, bo czcionka w serii Kapitana Nauki jest duża i wyraźna.

 

 

Realistyczne obrazki nie pozostawiają wątpliwości co do tego, co ilustrator miał na myśli. Większość przedstawionych na obrazkach przedmiotów jest dzieciom znana z otoczenia. Z czasem, aby nie znudzić się książką, zaczęłam zadawać dodatkowe pytania do przedstawionych przedmiotów: np.  "Gdzie lata balon?", "Co robimy ze skakanką?".

 

 

Słowo "lalka" było pierwszym przeliterowanym przez moją starszą córkę wyrazem z serii "100 pierwszych słów".

 

 

 

Serię Kapitana Nauki dla najmłodszych można polecić wszystkim dzieci w wieku 1-3 lat, choć jak pokazuje nasz przykład - korzysta z niej także starsze rodzeństwo. Liczę, że z czasem skorzysta również z książeczki z angielskimi słówkami. Mocną stroną wydawnictwa są solidne, twarde strony, których maluch nie zgniecie. Do tego rogi są zaokrąglone, co doceniłam, kiedy maluch przyłożył mi książką, zachęcając mnie do lektury. Ilustracje są miłe dla oka i realistyczne, co wspiera rozwój poznawczy.

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
Bądź pierwszą osobą która skomentuje artykuł.