"Do uszka maluszka" - seria książeczek dla najmłodszych

Data:

Seria „Do uszka Maluszka”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Skrzat, to 6 kartonowych książeczek, stworzonych z myślą o najmłodszych czytelnikach. Książeczki objął patronatem medialnym nasz portal Dzidziusiowo.pl

 

do uszka maluszka 1

 

Na każdej stronie poza stonowanymi, realistycznymi ilustracjami znajdują się krótkie jedno lub dwuzdaniowe opisy, które wzbogacono o wiele wyrazów dźwiękonaśladowczych. Autorka książki, Izabela Michta jest oligofrenopedagogiem i nauczycielem wychowania przedszkolnego oraz mamą.  Dlatego książka wspomaga rozwój mowy i ułatwia rodzicom stymulację dziecka do imitowania dźwięków oraz ćwiczenia aparatu mowy. Opisy rzeczywistości są oparte na codziennych sytuacjach, z którymi spotyka się każde dziecko: przygotowanie obiadu, spacer, zabawa z tatą. Historyjki tłumaczą dzieciom świat i zachęcają do opisywania rzeczywistości oraz własnych emocji.

 

do uszka maluszka 7

W serii "Do uszka maluszka" znajdziemy:

  • „Obiad”. Do Ali i Kuby ma przyjść dziadek. Razem z mamą przygotowują dla niego obiad. Szuru-buru, szast-prast, brzdęk, ciach-ciach, mniam, mniam. Jakie czynności trzeba wykonać i w jakiej kolejności, żeby zrobić coś smacznego do jedzenia? Co Ala i Kuba przygotują dla dziadka?
  • „Adaś”. Mama Ali i Kuby pojechała do szpitala i wróciła z dzidziusiem. Braciszek ma na imię Adaś, czasem płacze: Łee, łeee! I lubi pić mleko: cium-cium! Czy braciszek lubi bawić się autkami? Brum – brum!
  • „Spacer”. Ala idzie na spacer z babcią. Co zobaczą i usłyszą po drodze? Dzyń, dzyń. Ćwir-ćwir. Zgadniesz?
  • „Jajo”. Piesek i kotek znajdują tajemnicze jajo. Miau, hau-hau, co się z niego wykluje i jakie dźwięki będzie wydawać?
  • „Przyjaciele”. Puk-Puk, kto tam? Kuba odwiedza wszystkich kolegów i koleżanki,  zaprasza ich na podwórko. W co będą się bawić? Łubudu! Zium, ziuuum!.
  • „Tata”. Kuba i tata bawią się razem wydając wiele zabawnych dźwięków. Łup, bęc, ha, ha, ha! Zabawa w Indian, samoloty i auta. Narobili niezłego bałaganu. Co na to mama?

 

Książeczki wykonano kartonu o śliskiej powierzchni, który będzie odporny nawet na zakusy  głodnych lektury najmłodszych czytelników, a zaokrąglone brzegi minimalizują ryzyko ukłucia się lub innego urazu. Będą odpowiednie dla dzieci od ok. 10 miesiąca do 3 roku życia.

Informacje:

Seria do uszka Maluszka

Autor: Izabela Michta

Ilustracje: Beata Masłowska

Księgarnia Wydawnictwo Skrzat Stanisław Porębski

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
17-10-2018
Ocena:
Fajne te książeczki! Zamówimy