Spędź kreatywnie czas ze swoim dzieckiem! 7 niezawodnych zabaw dla dwulatka

Data:

Dwuletnie dziecko potrafi już bardzo wiele. Samodzielnie umie wchodzić i schodzić po schodach. Umiejętnie wznosi coraz to bardziej skomplikowane budowle z klocków. Poza tym dwulatek to ktoś, kto domaga się udostępnienia mu kartki papieru oraz kredek by mógł popisać się swoją twórczością plastyczną.

 

Jak się bawić kreatywnie z dzieckiem?

 

Nasz dwulatek posługuje się już przynajmniej 300 różnymi wyrazami. Uczy się okazywać uczucia oraz sam się ich domaga. Potrafi określić swoją własność oraz walczyć umiejętnie o nią. Poza tym, rozpoznaje rzeczy innych osób i uczy się szanować cudzą własność. Nie bardzo potrafi bawić się z innymi dziećmi, ale również nie unika kontaktów z nimi. Największą atrakcją dla malucha w tym wieku jest jeszcze nadal zabawa z jego rodzicami.

 

W co się bawić z dwulatkiem?

Zabawy z dwulatkiem mogą przyjąć różne postacie. Dla dwuletnich dzieci najbardziej wskazane są zabawy na świeżym powietrzu. Nie tylko sprawiają one wiele radości ale również wpływają na dotlenienie mózgu i pobudzają koordynację ruchową. Propozycje najłatwiejszych zabaw z dwulatkiem na dworze:

  • Zabawy dla dzieci na placu zabaw: prócz tradycyjnych huśtawek czy karuzel oraz piaskownicy możemy też wykorzystać wszelkiego rodzaju drabinki oraz linowe czy drewniane mosty i huśtawki bujane. Przy huśtaniu czy bujaniu można bawić się w pokazywanie śmiesznych min. Poza tym, można pobawić się też w skakanie do piaskownicy – oczywiście asekurując malucha trzymając go za ręce;
  • Zabawy dla dzieci dobrze jest przenieść na łąkę lub do lasu: te miejsca idealnie nadają się do zabawy w maszerowanie. Dwulatki chętnie naśladują swoich rodziców. Z przyjemnością będą więc powtarzały za nimi chodzenie w różnym: tempie, kierunku, sekwencji kroków;
  • Zabawy na placu przed blokiem: w tym celu, możemy wykorzystać na przykład kolorową kredę i wraz z dzieckiem coś rysować; możemy też grać z nim w piłkę lub w kręgle; nadal atrakcyjne jest puszczanie baniek mydlanych: dziecko może je usiłować złapać lub też samodzielnie uczyć się je puszczać.

Nie zawsze jednak zabawa na świeżym powietrzu jest możliwa. Wtedy pozostają zabawy w domu. Najprostsze zabawy dla dzieci to:

  • Gry typu memo – polegające na dobieraniu takich samych elementów narysowanych na kartonikach;
  • Zabawa w grzybobranie – na podłodze rozkłada się klocki lub inne elementy a zadaniem dziecka jest ich dokładne pozbieranie;
  • Zabawa w chowanego;
  • Wspólne zabawy plastyczne: rysowanie, malowanie farbami, wyklejanie itp.

 

Zdjęcie: Pixabay.com

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
Bądź pierwszą osobą która skomentuje artykuł.