Data publikacji:

Spędź kreatywnie czas ze swoim dzieckiem! 7 niezawodnych zabaw dla dwulatka

Autor: Serwis Dzidziusiowo

Dwuletnie dziecko potrafi już bardzo wiele. Samodzielnie umie wchodzić i schodzić po schodach. Umiejętnie wznosi coraz to bardziej skomplikowane budowle z klocków. Poza tym dwulatek to ktoś, kto domaga się udostępnienia mu kartki papieru oraz kredek by mógł popisać się swoją twórczością plastyczną.

 

Jak się bawić kreatywnie z dzieckiem?

 

Nasz dwulatek posługuje się już przynajmniej 300 różnymi wyrazami. Uczy się okazywać uczucia oraz sam się ich domaga. Potrafi określić swoją własność oraz walczyć umiejętnie o nią. Poza tym, rozpoznaje rzeczy innych osób i uczy się szanować cudzą własność. Nie bardzo potrafi bawić się z innymi dziećmi, ale również nie unika kontaktów z nimi. Największą atrakcją dla malucha w tym wieku jest jeszcze nadal zabawa z jego rodzicami.

 

W co się bawić z dwulatkiem?

Zabawy z dwulatkiem mogą przyjąć różne postacie. Dla dwuletnich dzieci najbardziej wskazane są zabawy na świeżym powietrzu. Nie tylko sprawiają one wiele radości ale również wpływają na dotlenienie mózgu i pobudzają koordynację ruchową. Propozycje najłatwiejszych zabaw z dwulatkiem na dworze:

  • Zabawy dla dzieci na placu zabaw: prócz tradycyjnych huśtawek czy karuzel oraz piaskownicy możemy też wykorzystać wszelkiego rodzaju drabinki oraz linowe czy drewniane mosty i huśtawki bujane. Przy huśtaniu czy bujaniu można bawić się w pokazywanie śmiesznych min. Poza tym, można pobawić się też w skakanie do piaskownicy – oczywiście asekurując malucha trzymając go za ręce;
  • Zabawy dla dzieci dobrze jest przenieść na łąkę lub do lasu: te miejsca idealnie nadają się do zabawy w maszerowanie. Dwulatki chętnie naśladują swoich rodziców. Z przyjemnością będą więc powtarzały za nimi chodzenie w różnym: tempie, kierunku, sekwencji kroków;
  • Zabawy na placu przed blokiem: w tym celu, możemy wykorzystać na przykład kolorową kredę i wraz z dzieckiem coś rysować; możemy też grać z nim w piłkę lub w kręgle; nadal atrakcyjne jest puszczanie baniek mydlanych: dziecko może je usiłować złapać lub też samodzielnie uczyć się je puszczać.

Nie zawsze jednak zabawa na świeżym powietrzu jest możliwa. Wtedy pozostają zabawy w domu. Najprostsze zabawy dla dzieci to:

  • Gry typu memo – polegające na dobieraniu takich samych elementów narysowanych na kartonikach;
  • Zabawa w grzybobranie – na podłodze rozkłada się klocki lub inne elementy a zadaniem dziecka jest ich dokładne pozbieranie;
  • Zabawa w chowanego;
  • Wspólne zabawy plastyczne: rysowanie, malowanie farbami, wyklejanie itp.

 

Zdjęcie: Pixabay.com

zabawy dla dzieci

Pomysły na gry i zabawy sylwestrowe dla dzieci

2022-12-04
Sylwester zbliża się wielkimi krokami. Również dla dzieci to ważne wydarzenie i warto zorganizować im w tym dniu atrakcje. W końcu dziecięcy sylwester może odbyć się nieco wcześniej niż ten dorosły, bo małe dzieci do północy raczej nie wytrwają. Wystarczy więc przestawić zegary i zorganizować huczną zabawę. W dzisiejszym poradniku przedstawimy pomysły na gry i zabawy sylwestrowe dla dzieci. Ten dzień i wieczór może być dla nich niezapomniany.
puzzle dla 2-latka

Jakie puzzle dla 2-latka wybrać?

2021-09-12
Są źródłem świetnej zabawy i satysfakcji, pozytywnie wpływają na rozwój motoryki małej, wzmacniają koncentrację i pamięć, a do tego pobudzają wyobraźnię – jest tyle powodów, dla których warto kupić dziecku puzzle! Sprawdź, jakie puzzle dla 2-latka naprawdę warto kupić – przygotowaliśmy dla ciebie całą masę propozycji.
Balony na dzień dziecka kinder party

Przyjęcie na Dzień Dziecka z balonami. Zadania, zabawy, karteczki

2021-05-07
Dzień Dziecka, a może urodziny pociechy? Zastanawiacie się czy z tej okazji nie zaprosić znajomych z maluchami i nie urządzić mini przyjęcia dla dzieci, ale obawiacie się wysokich kosztów? Nie musicie od razu wynajmować klauna, animatorów zabawy czy pani malującej buzie. Wystarczy mnóstwo balonów i szczypta wyobraźni, a zabawa będzie udana i nie uderzy Was mocno po kieszeni.
gry_walentynki_duze

Walentynkowe gry i zabawy dla dzieci

2021-02-14
Walentynki cieszą się coraz większą popularnością, także wśród dzieci. Przyjęcia z okazji Dnia Zakochanych organizowane są zarówno w szkołach jak i przedszkolach. Maluchy z wielką radością wycinają papierowe serca, rozwieszają aniołki i wykonują walentynkowe laurki.
top aplikacje dla dzieci na smartfony i tablety, tablet, dzi

Top 6 aplikacji, czyli o smartfonach i tabletach dla dzieci

2020-06-29
Kiedyś posiadanie telewizora było marzeniem. Dziś nawet laptopy odchodzą w niepamięć, bo nadeszła era smartfonów i tabletów. Zobaczcie jakie aplikacje dla maluchów polecamy.
Najlepsze stroje i kostiumy dla dzieci na ostatki - Dzidziusiowo.pl

Najlepsze stroje i kostiumy dla dzieci na ostatki - Dzidziusiowo.pl

2019-03-04
Przedstawiamy proste i atrakcyjne stroje, które mogą być ostatkową inspiracją. Bez problemu wykonacie je w domu wraz z dziećmi. Wystarczy tylko trochę kreatywno...
dziecko i wielkanoc

Jak zorganizować Wielkanoc z dzieckiem - Dzidziusiowo.pl

2018-03-20
Wspólne porządki, malowanie jajek, pieczenie babki, sianie rzeżuchy, czy przystrajanie wielkanocnego koszyczka mogą sprawić równie wiele frajdy, co prezenty zna...