Wesołe zajączki - sposób na jajka wielkanocne

Data:

Święta tuż, tuż. Jeśli w tym roku chciałybyście podać jajka wielkanocne inaczej, mamy dla Was ciekawą propozycję. Zajączek wielkanocny z jajka to bardzo prosta w przygotowaniu dekoracja, a cała ich rodzina rozweseli świąteczny stół i na pewno spodoba się dzieciom.


jajka-wielkanocne-zajaczki-wielkanocne-przepisy-na-wielkanoc-250-150

 

Jak zrobić zajączka wielkanocnego krok po kroku:

1. Do wykonania zajączków będziemy potrzebować jajka, goździki (lub ziarenka pieprzu), marchewkę i duży nóż. Jajka myjemy, zalewamy zimną wodą i gotujemy na twardo. Gotowe studzimy pod zimną wodą. Następnie obieramy dokładnie ze skorupki i ponownie opłukujemy zimna wodą. 

 

jajka-wielkanocne


2. Aby zajączek dobrze leżał, odcinamy spód jajka dużym nożem (odcinamy wzdłuż ok. pół centymetra). Odciętą część zostawiamy na później. Będziemy wycinać z niej uszka i ogonek.

3. Dzielimy odciętą część na trzy, tak jak na rysunku poniżej. Dwie z nich będą uszkami zajączka, z trzeciej wycinamy trójkątny ogonek.

 

robimy-jajka-wielkanocne-przepisy


4. Czas na przytwierdzenie uszek. Dużym nożem nacinamy jajko – robimy dwa pionowe cięcia w poprzek jajka. W powstały rowek wciskamy uszka. Jeśli uszy są za duże lub za długie, nie ma problemu – docinamy je lub powiększamy rowek. Następnie montujemy uszka.

 

robimy-jajka-wielkanocne-przepisy


5. Kolejny krok to ogonek. Tym razem w naszym zajączki, w miejscu ogonka wykonujemy nacięcie w kształcie spłaszczonego trójkąta.

 

 

robimy-jajka-wielkanocne-przepisy


6. Zajączek prawie gotowy. Teraz robimy oczka, nosek i jeżeli chcemy wąsiki. Oczka zrobiłam z goździków (można też użyć pieprzu, choć trudniej je zamocować), nosek wycięłam z marchewki. Żeby zrobić wąsiki wykorzystałam surowy makaron spaghetti.

 

zajączek-wielkanocny-przepisy-na-wielkanoc-jajka


7. Zajączek gotowy. Pora ułożyć go pięknie na świątecznym talerzu.
 

Zrobienie zajączka wielkanocnego zajmuje dosłownie 2 minuty, a efekt ... Zresztą same oceńcie. Zajączki wykonałam z 5-letnią córką, uwielbia eksperymenty w kuchni. Sama robiła buźkę i przecinała jajko. Z robieniem rowków, montażem ogona i uszu musiałam jej trochę pomóc. Dziecko było tak dumne z siebie, że następnego dnia zabrało zajączki do przedszkola, żeby się pochwalić :)

Zdjęcia i wykonanie: Patrycja Słupska

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
11-1-2019
Ocena:
Wygląda słodko :)