Data modyfikacji:

Wesołe zajączki - sposób na jajka wielkanocne

Autor: Patrycja Wrotek

Święta tuż, tuż. Jeśli w tym roku chciałybyście podać jajka wielkanocne inaczej, mamy dla Was ciekawą propozycję. Zajączek wielkanocny z jajka to bardzo prosta w przygotowaniu dekoracja, a cała ich rodzina rozweseli świąteczny stół i na pewno spodoba się dzieciom.

jajka-wielkanocne-zajaczki-wielkanocne-przepisy-na-wielkanoc

 

Jak zrobić zajączka wielkanocnego krok po kroku:

1. Do wykonania zajączków będziemy potrzebować jajka, goździki (lub ziarenka pieprzu), marchewkę i duży nóż. Jajka myjemy, zalewamy zimną wodą i gotujemy na twardo. Gotowe studzimy pod zimną wodą. Następnie obieramy dokładnie ze skorupki i ponownie opłukujemy zimna wodą. 

 

jajka-wielkanocne


2. Aby zajączek dobrze leżał, odcinamy spód jajka dużym nożem (odcinamy wzdłuż ok. pół centymetra). Odciętą część zostawiamy na później. Będziemy wycinać z niej uszka i ogonek.

3. Dzielimy odciętą część na trzy, tak jak na rysunku poniżej. Dwie z nich będą uszkami zajączka, z trzeciej wycinamy trójkątny ogonek.

 

robimy-jajka-wielkanocne-przepisy


4. Czas na przytwierdzenie uszek. Dużym nożem nacinamy jajko – robimy dwa pionowe cięcia w poprzek jajka. W powstały rowek wciskamy uszka. Jeśli uszy są za duże lub za długie, nie ma problemu – docinamy je lub powiększamy rowek. Następnie montujemy uszka.

 

robimy-jajka-wielkanocne-przepisy


5. Kolejny krok to ogonek. Tym razem w naszym zajączki, w miejscu ogonka wykonujemy nacięcie w kształcie spłaszczonego trójkąta.

 

 

robimy-jajka-wielkanocne-przepisy


6. Zajączek prawie gotowy. Teraz robimy oczka, nosek i jeżeli chcemy wąsiki. Oczka zrobiłam z goździków (można też użyć pieprzu, choć trudniej je zamocować), nosek wycięłam z marchewki. Żeby zrobić wąsiki wykorzystałam surowy makaron spaghetti.

 

zajączek-wielkanocny-przepisy-na-wielkanoc-jajka


7. Zajączek gotowy. Pora ułożyć go pięknie na świątecznym talerzu.
 

Zrobienie zajączka wielkanocnego zajmuje dosłownie 2 minuty, a efekt ... Zresztą same oceńcie. Zajączki wykonałam z 5-letnią córką, uwielbia eksperymenty w kuchni. Sama robiła buźkę i przecinała jajko. Z robieniem rowków, montażem ogona i uszu musiałam jej trochę pomóc. Dziecko było tak dumne z siebie, że następnego dnia zabrało zajączki do przedszkola, żeby się pochwalić :)

Zdjęcia i wykonanie: Patrycja Słupska


Autor

Patrycja Wrotek

Prywatnie mama trzech przesłodkich dziewczynek Hani, Oli i Wiktorii, które zajmują jej wszystkie wolne i te mniej wolne chwile. Zwolenniczka noszenia w chuście, wychowywania dzieci w bliskości z rodzicami i kochania ich takimi, jakimi są. Nieustannie poszukuje dobrych odpowiedzi i "sposobu na dziecko".

Komentarze
11-01-2019
Ocena:
Wygląda słodko :)
zabawy z 3 latkiem w domu

Kreatywne zabawy z 3-latkiem w domu: pomysły na rozwijające aktywności dla maluchów

2024-03-13
Rozkwitająca wyobraźnia, ciekawość świata i niepowtarzalna energia trzylatków stanowią doskonałe źródło inspiracji do kreatywnych zabaw w domu. W tym artykule odkryjemy pomysły na rozwijające aktywności, które nie tylko dostarczą maluchowi radości, ale również wspomogą jego rozwój umiejętności. Zabawy te są dostosowane do przestrzeni domowej, pozwalając rodzicom na wspólne spędzanie czasu z dzieckiem, kształtując jednocześnie jego zdolności poznawcze, społeczne i motoryczne. Gotowi na pełne uśmiechu przygody? Zapraszamy do zapoznania się naszymi propozycjami na zabawy z 3-latkiem w domu! Na pewno znajdziecie pomysły odpowiednie dla swojego dziecka.
zabawki dla 6-latków

Jakie zabawki dla sześciolatków wybrać?

2024-03-06
Zabawki stanowią kluczowy element rozwoju dziecka. Dla sześciolatków, a więc dzieci znajdują się w wieku, kiedy ich umiejętności rozwijają się w zawrotnym tempie, wybór odpowiednich produktów jest niezwykle istotny. Warto zadbać o to, by zabawki dla sześciolatków były zarówno edukacyjne, jak i dostosowane do wieku oraz płci dziecka. Sprawdź, jakie zabawki dla dzieci, dla sześciolatków warto wybrać, biorąc pod uwagę propozycje dla chłopców i dziewczynek.
ranking zabawek dla 5-latka

Ranking najlepszych zabawek dla 5-latka. Jakie wybrać?

2024-02-16
Kiedy zbliżają się piąte urodziny dziecka, rodzice często zastanawiają się, jakie zabawki wybrać, aby dostarczyć maluchowi nie tylko radość, ale także rozwijające doświadczenia. Wybór zabawek dla 5-latka może być trudny, biorąc pod uwagę różnice między chłopcami a dziewczynkami oraz różnorodność dostępnych opcji na rynku. Warto więc sprawdzić ranking zabawek dla 5-latka oraz propozycje prezentów zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Poznaj popularne zabawki edukacyjne oraz chętnie wybierane kategorii produktów, które cieszą się uznaniem w tej grupie wiekowej.
Rozwijające zajęcia dla 3-latka

Rozwijające zajęcia dla 3-latka: ciekawe propozycje

2024-02-14
Dodatkowe zajęcia dla 3-latka to doskonały pomysł - dzięki nim dziecku nawiązuje nowe przyjaźnie, staje się bardziej odważne, a także rozwija się na różnych płaszczyznach. Sprawdź, jakie zajęcia rodzice wybierają dla swoich pociech najczęściej i jakie płyną z nich korzyści.
zabawy z 5 miesięcznym dzieckiem

Najlepsze zabawy z 5-miesięcznym dzieckiem

2024-01-19
Niemowlę, które ma pięć miesięcy, jest coraz bardziej ruchliwe i zainteresowane własnym ciałem. Zabawy z 5-miesięcznym dzieckiem zawsze zawierają elementy, które pomagają mu rozwijać nowe umiejętności. Różnorodne aktywności zapewniają nie tylko dobre samopoczucie malucha, ale także wspierają rozwijające się umiejętności kluczowe dla tego etapu rozwoju. Nie wiesz, jakie są najlepsze zabawy z 5-miesięcznym dzieckiem? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem! Na pewno znajdziesz odpowiedzi na nurtujące cię pytania!
zabawki dla 7 miesięcznego dziecka

Jakie zabawki dla 7-miesięcznego dziecka wybrać?

2024-01-09
Zabawki są nie tylko źródłem radości dla dzieci, ale także ważnym narzędziem w ich rozwoju. Dla 7-miesięcznego dziecka wybór odpowiednich zabawek może być kluczowy dla rozwoju fizycznego, emocjonalnego i poznawczego. Warto zrozumieć, jakie zabawki są odpowiednie dla tego wieku i jakie umiejętności można wspierać poprzez zabawę. Nie wiesz, jakie zabawki dla 7-miesięcznego dziecka wybrać? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem!
rowerek biegowy kinderkraft

Jaki rowerek biegowy Kinderkraft wybrać? Opinie i polecane modele

2023-07-22
Rowerek biegowy to pierwszy tego typu pojazd w życiu każdego maluszka, który przygotowuje go do samodzielnej jazdy na modelu z prawdziwego zdarzenia. Ma prostą konstrukcję bez pedałów, umożliwia łatwe utrzymanie równowagi oraz zachęca dziecko do aktywności na świeżym powietrzu. Dużą popularnością wśród rodziców i ich pociech cieszy się rowerek biegowy Kinderkraft. Chcesz kupić model właśnie tej marki? W takim razie zobacz nasz przegląd polecanych propozycji.