Jak zorganizować urodziny dla dziecka?

Data:

Zbliżają się urodziny naszego dziecka, a my zastanawiamy się, jak je urządzić. Czy lepsze będzie przyjęcie w domu,  czy poza domem? Czy warto skorzystać z jakiejś oferty firm, które zajmują się organizowaniem takich imprez skierowanych dla dzieci? A może po prostu wybrać się do jakiejś sali zabaw, gdzie również jest możliwość zorganizowania urodzin? Jak urządzić urodziny naszego dziecka, by świetnie się bawiło i by poczuło się najważniejsze na imprezie?

 jak zorganizować przyjęcie urodzinowe dla dziecka

 

1. Wiek podstawowym kryterium

Sposób na organizację imprezy urodzinowej w dużej mierze zależy od wieku naszego dziecka. Można przyjąć zasadę, że liczba zaproszonych na imprezę równolatków powinna być taka, ile jubilat ma lat. A zatem: przy małym dziecku urządzenie imprezy urodzinowej w domu jest dobrym pomysłem. Zaprosimy wtedy najbliższą rodzinę (głónie bliskich dorosłych) i spotkamy się w małym gronie. Nasze dziecko dostanie prezenty, pobawi się z dziadkiem, babcią czy wujostwem. Co innego, gdy dziecko jest starsze, gdy ma już kolegów i koleżanki z przedszkola. Wtedy mamy już o wiele więcej możliwości.

 

2. Urodziny przedszkolaka

urodziny dla przedszkolakaGdy nasze dziecko chodzi już do przedszkola, warto zorientować się, jakie zasady dotyczące organizowania urodzin w nim panują. Z pewnością obowiązkową pozycją na liście będą cukierki przyniesione przez jubilata do przedszkola. Czasami możemy też spotkać się z tym, że w danym przedszkolu, po wcześniejszej konsultacji z wychowawczyniami, odbędzie się „miniprzyjęcie”. Jest to całkiem fajna opcja, bo uczestniczy w nim cała grupa, no i nie angażuje rodziców ;)

 

Jeżeli natomiast postanowimy zaprosić dzieci na imprezę urodzinową poza przedszkolem, zastanówmy się czy chcemy zaprosić wybrane dzieci czy całą grupę. Jeśli panuje zasada, że zaprasza się wszystkie dzieci z grupy naszego dziecka, warto się tego trzymać. Każdy przedszkolak powinien dostać zaproszenie urodzinowe. To ważny element całości. Dziecko może zaproszenie przygotować samodzielnie lub skorzystać z gotowych szablonów. Na zaproszeniach nie zapomnijmy wpisać numeru naszego telefonu i poprosić o potwierdzenie udziału danego dziecka w urodzinkach.

Tu pobierzesz:

ZAPROSZENIA URODZINOWE DO DRUKU

 

 

3. A może jednak sala zabaw?

Sala zabaw to taka pierwsza myśl, jaka nasuwa się nam przy organizacji urodzin dziecka. W każdym większym mieście znajdziemy co najmniej jedną taką salę, a zwykle jest ich kilka. Oczywiście tutaj kryterium mającym dość duże znaczenie dla nas – rodziców – będą koszty. Jeżeli jednak wydają się nam zbyt duże, zawsze można dowiedzieć się, czy któryś z przedszkolnych kolegów naszego dziecka nie obchodzi urodzin w podobnym terminie i zrobić wspólną imprezę, dzieląc się kosztami. Innym pomysłem jest wynajęcie sali w tygodniu, zamiast w weekend (zazwyczaj w tygodniu ceny są sporo niższe).

 

Poza tym sala zabaw, jako miejsce urodzin naszego dziecka jest dla nas wyjściem o wiele – powiedzmy sobie szczerze – łatwiejszym. Rodzice zaproszonych gości naszego dziecka po prostu przywożą swoje pociechy na konkretną godzinę z drobnym podarkiem dla naszego jubilata, po czym odbierają, a my „tylko” płacimy za wynajem sali. Wygodne, prawda?

 

4. Animator do zadań specjalnych

animator klaun na urodzinyCoraz częściej można spotkać w Internecie ofertę animatorów do wynajęcia. Dzięki nim możemy sprawić, że „zwykła” impreza zorganizowana w domu będzie o wiele bardziej interesująca i atrakcyjna dla zaproszonych, małych gości. Zwłaszcza w letnim okresie, kiedy mamy na przykład do dyspozycji ogród wokół naszego domu będzie to bardzo dobry pomysł. Animator profesjonalnie zorganizuje czas dzieciakom, przeprowadzi różnego rodzaju konkursy i gry. Korzyść z wynajęcia takiej osoby jest jeszcze jedna – musimy tylko zorganizować poczęstunek dla jubilata oraz gości, a nie jeszcze dodatkowo zadbać o to, by dzieci dobrze się bawiły. Zawsze jednak warto kontrolować sytuację pod kątem bezpieczeństwa zabaw – pamiętajmy, że na nas, jako organizatorach, spoczywa odpowiedzialność.

 

5. Wycieczka zamiast urodzin?

Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że zorganizowanie urodzinowej imprezy dla dziecka wiąże się z kosztami. Od tego nie uciekniemy. Ale zamiast wydawać je na imprezę, możemy wykorzystać je inaczej. Przecież nie zawsze chodzi o to, by koniecznie zaprosić jego kolegów i zrobić wielką „domówkę”. Najważniejsze, aby nasze dziecko poczuło się w tym dniu wyjątkowo. Można więc spędzić urodziny zupełnie inaczej i pojechać na wycieczkę. Gdzie? Chociażby do w góry, do parku miniatur, czy dinozaurów. Lista możliwości jest długa. Ostatecznie można dziecko zabrać do kina lub teatru.

 

Czy są inne sposoby na to, by dziecko zapamiętało swoje urodziny? Z całą pewnością tak. I pewnie każdy rodzic kilkuletniego dziecka ma swoje pomysły. Ważne, by pamiętać, że to nasz mały jubilat ma mieć z urodzin jak najwięcej radości! A to, jak mu ją zapewnimy, zależy już tylko i wyłącznie od nas. Każdy sposób, jaki sprawi, że na twarzy naszego maluszka pojawi się uśmiech jest przecież dobry, prawda?

 

Przeczytaj również:

Balonowe przyjęcie na dzień dziecka >>

Przyjęcie urodzinowe w stylu Halloween >>

 

Zdjęcie: Pixabay.com by CC0 PublicDomainPictures, fotolia.pl by © Monkey Business, pixabay.com by CC0 Motorbiene

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
24-9-2019
Ocena:
Ja mam bardzo dobre doświadczenia z placem zabawem Lider Euro czy coś takiego.
W Poznaniu jest takie miejsce i chyba w innych miejscowościach też.
Duży plac zabaw, z ogromem atrakcji dla dzieci.
Moim zdaniem idealnie.
7-2-2018
Ocena:
Trzeba zapraszać, bo inaczej dziecko nie będzie zapraszane. Samo życie!