Sylwester z dziećmi - czemu nie?

Data:

Już jutro sylwester, najdłuższa noc w roku i każdy z nas chce spędzić go tak, by zabawa była udana. W tej kwestii mamy duży wybór – sylwester na „prywatce” wśród znajomych, organizowany bal, czy też filmowy pokaz w kinie. Ale to wszystko jest dobrym wyjściem, jeżeli mamy zapewnioną opiekę dla naszej pociechy. A co jeżeli dziecko zostaje z nami?

 co robić w sylwestra z dziećmi

 

Nie oznacza to, że musimy zostać w domu, spędzając sylwestra przed telewizorem. Jest kilka świetnych pomysłów na spędzenie tej nocy razem z dzieckiem. Jeśli jesteście ciekawi co proponujemy, czytajcie dalej ;)

 

1. Sylwester w górach, a może nad morzem?

Zawsze fajnie jest wyjechać. Tym bardziej, że w internecie znajdziemy mnóstwo ofert imprez sylwestrowych także tych „dziecięcych”. Kierunek: do wyboru. Możemy spędzić sylwester w górach (jest to bardzo popularny obecnie trend)w ofercie są kuligi, zabawy przy ogniskach lub inne ciekawe atrakcje dla najmłodszych. Jeżeli ktoś nie ma ochoty na góry, można wybrać kierunek przeciwny – morze.

 

Mnóstwo ofert sylwestrowych kieruje nas właśnie tam – by skorzystać z dobroczynnego jodu, pospacerować po plaży, a przede wszystkim – dobrze się bawić w sylwestrową noc, na przykład na specjalnie dla dzieci organizowanych balach przebierańców. Przy takich wyjazdach warto zwrócić uwagę na to, by wybrać ośrodki przyjazne dzieciom na codzień, a nie tylko w tę noc.

 

2. Niech żyje bal ...

Jeżeli nie chcemy nigdzie daleko wyjeżdżać lub jest za późno na przygotowanie wyjazdu, możemy wybrać jeszcze inną ofertę, bardziej lokalną. W każdym większym mieście są sale zabaw dla dzieci, w których można spędzić godzinę czy dwie na zabawie. Oczywiście, żadna z takich sal nie będzie w sylwestra zamknięta więc warto zainteresować się tym, co na sylwestra przygotowały. Bez trudu znajdziemy fajną ofertę dla nas i dziecka na bal przebierańców, czy też inną, typowo sylwestrową zabawę dostosowaną do naszej pociechy.

3. Stara, dobra prywatka ...

Jeżeli nie chcemy nigdzie ruszać się z domu, ale chcielibyśmy, by nasze dziecko przeżyło naprawdę fajnie nadchodzącego sylwestra, możemy po prostu... zostać w domu i ... samemu zorganizować bal przebierańców u siebie. Dzieci lubią przebieranie więc taki pomysł na pewno im się spodoba. Jeśli preferujecie świętowanie Nowego Roku w większym gronie zawsze możecie skontaktować się z rodzicami innych dzieci z przedszkola, ze znajomymi, czy z rodziną. Oczywiście preferowane pary, to te z dziećmi.

 

Taki sylwester będzie z pewnością nie tylko bardzo udany, ale co z na pewno nie pozostaje bez znaczenia, sporo tańszy. Uwaga! Wybierając tą opcję pamiętajcie o bezalkoholowym szampanie oraz wypuszczeniu fajerwerków, oczywiście w bezpiecznych warunkach.

 

Tak naprawdę każdy pomysł na sylwestra jest dobry. Poza typowym balem w sali zabaw, czy w prywatnym domu mamy jeszcze mnóstwo innych rozwiązań. Tego dnia nie ogranicza nas czas, a więc warto zrobić coś czasochłonnego, co na codzień, ze względu na liczbę zajęć, jest ciężkie do zrealizowania. Możemy z dzieckiem po prostu pograć w planszowe gry, obejrzeć jego ulubione filmy lub – korzystając z łagodnej zimy – pójść na spacer, by obejrzeć pokaz fajerwerków, albo... wybrać lodowisko i bal na łyżwach. Jedno jest pewne: to wyjątkowa noc i warto spędzić ją trochę inaczej niż zwykle.

 

Zdjęcie: Fotolia by © Kirill Zdorov

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
Bądź pierwszą osobą która skomentuje artykuł.