Data publikacji:

Sylwester z dziećmi. Pomysły na to, co robić z dziećmi w sylwestra

Wielkimi krokami zbliża się sylwester, najdłuższa noc w roku i każdy z nas chce spędzić go tak, by zabawa była udana. W tej kwestii mamy duży wybór – sylwester na „prywatce” wśród znajomych, organizowany bal, czy też filmowy pokaz w kinie. Ale to wszystko jest dobrym wyjściem, jeżeli mamy zapewnioną opiekę dla naszej pociechy. A co jeżeli dziecko zostaje z nami? Podpowiadamy, jak spędzić sylwestra z dziećmi.
co robić w sylwestra z dziećmi

 

Nie oznacza to, że musimy zostać w domu, spędzając sylwestra przed telewizorem. Jest kilka świetnych pomysłów na spędzenie tej nocy razem z dzieckiem. Jeśli jesteście ciekawi co proponujemy, czytajcie dalej.

 

1. Sylwester w górach, a może nad morzem?

Zawsze fajnie jest wyjechać. Tym bardziej, że w internecie znajdziemy mnóstwo ofert imprez sylwestrowych także tych „dziecięcych”. Kierunek: do wyboru. Możemy spędzić sylwester w górach (jest to bardzo popularny obecnie trend)w ofercie są kuligi, zabawy przy ogniskach lub inne ciekawe atrakcje dla najmłodszych. Jeżeli ktoś nie ma ochoty na góry, można wybrać kierunek przeciwny – morze.

 

Mnóstwo ofert sylwestrowych kieruje nas właśnie tam – by skorzystać z dobroczynnego jodu, pospacerować po plaży, a przede wszystkim – dobrze się bawić w sylwestrową noc, na przykład na specjalnie dla dzieci organizowanych balach przebierańców. Przy takich wyjazdach warto zwrócić uwagę na to, by wybrać ośrodki przyjazne dzieciom na co dzień, a nie tylko w tę noc.

 


2. Niech żyje bal ...

Jeżeli nie chcemy nigdzie daleko wyjeżdżać lub jest za późno na przygotowanie wyjazdu, możemy wybrać jeszcze inną ofertę, bardziej lokalną. W każdym większym mieście są sale zabaw dla dzieci, w których można spędzić godzinę czy dwie na zabawie. Oczywiście, żadna z takich sal nie będzie w sylwestra zamknięta więc warto zainteresować się tym, co na sylwestra przygotowały. Bez trudu znajdziemy fajną ofertę dla nas i dziecka na bal przebierańców, czy też inną, typowo sylwestrową zabawę dostosowaną do naszej pociechy.


3. Stara, dobra prywatka, czyli sylwester z dziećmi w domu

Jeżeli nie chcemy nigdzie ruszać się z domu, ale chcielibyśmy, by nasze dziecko przeżyło naprawdę fajnie nadchodzącego sylwestra, możemy po prostu... zostać w domu i samemu zorganizować bal przebierańców u siebie. Dzieci lubią przebieranie więc taki pomysł na pewno im się spodoba. Jeśli preferujecie świętowanie Nowego Roku w większym gronie zawsze możecie skontaktować się z rodzicami innych dzieci z przedszkola, ze znajomymi, czy z rodziną. Oczywiście preferowane pary, to te z dziećmi.

Taki sylwester będzie z pewnością nie tylko bardzo udany, ale co z na pewno nie pozostaje bez znaczenia, sporo tańszy. Uwaga! Wybierając tą opcję pamiętajcie o bezalkoholowym szampanie oraz wypuszczeniu fajerwerków, oczywiście w bezpiecznych warunkach.

Tak naprawdę każdy pomysł na sylwestra jest dobry. Poza typowym balem w sali zabaw, czy w prywatnym domu mamy jeszcze mnóstwo innych rozwiązań. Tego dnia nie ogranicza nas czas, a więc warto zrobić coś czasochłonnego, co na co dzień, ze względu na liczbę zajęć, jest ciężkie do zrealizowania. Możemy z dzieckiem po prostu pograć w planszowe gry, obejrzeć jego ulubione filmy lub – korzystając z łagodnej zimy – pójść na spacer, by obejrzeć pokaz fajerwerków, albo... wybrać lodowisko i bal na łyżwach. Jedno jest pewne: to wyjątkowa noc i warto spędzić ją trochę inaczej niż zwykle.

 


Autor: Redakcja dzidziusiowo.pl

integracja sensoryczna

Zaburzenia integracji sensorycznej. Jakie objawy? Jak przebiega terapia?

2021-11-12
Integracja sensoryczna kształtuje się od pierwszego dnia życia dziecka do około 7. roku życia. Niestety dość często zdarza się, że proces ten przebiega nieprawidłowo, co prowadzi do wystąpienia u dziecka pewnych charakterystycznych symptomów. Sprawdź, czym dokładnie objawiają się zaburzenia integracji sensorycznej i jak się je leczy.
napady agresji u małego dziecka

Ataki histerii i napady agresji u małego dziecka. Co robić?

2021-10-08
Dla wielu rodziców histeria u dziecka to prawdziwy koszmar – malec krzyczy wniebogłosy, zdaje się być głuchy na jakiekolwiek uspokajające słowa, a do tego nierzadko uderza osoby będące w pobliżu albo rzuca przedmiotami. Co w takich sytuacjach należy zrobić? I czy agresja u dzieci to powód do niepokoju?
chodzenie

Kiedy dziecko zaczyna chodzić? Jakie są etapy nauki chodzenia?

2021-09-25
Pierwsze samodzielne kroki dziecka to niezwykle ważny, rodzinny moment. Należy jednak pamiętać, że musi go poprzedzić kilka istotnych etapów – stanie z podporą, raczkowanie, a potem chodzenie ze wsparciem. Sprawdź, kiedy dziecko zaczyna chodzić i czy można ten proces… przyspieszyć.
mata piankowa dla niemowlak

Jaka mata piankowa dla niemowlaka?

2021-06-23
Mata piankowa dla niemowlaka raczej nie stanowi obowiązkowego punktu na wyprawkowej liście zakupów. A szkoda, ponieważ jest to gadżet, który powinien być w każdym domu, w którym mieszka niemowlę. Sprawdź, jak liczne są korzyści z użytkowania takiej maty i na co zwrócić uwagę przy zakupie.
inteligencja, badanie inteligencji u dziecka, dziecko

Badanie inteligencji u dzieci

2021-03-02
Większość z nas chciałaby znać swój iloraz inteligencji oraz swojego dziecka. Dowiedz się jak zbadać iloraz inteligencji u dziecka i co zrobić, aby jak najlepiej rozwinąć umysł dziecka.
Dlaczego 3 latek nie mówi - przyczyny opóźnionego rozwoju mowy!

Dlaczego 3 latek nie mówi - przyczyny opóźnionego rozwoju mowy!

2021-02-11
Trzylatek nie mówi? Co zrobić, na co zwrócić uwagę i jakie są najczęstsze przyczyny opóźnionego rozwoju mowy?
Zwierzęta domowe, zwierzątka dla dzieci, zwierzę dla dziecka

Zwierzątka dla dzieci - przegląd najciekawszych zwierząt domowych i nasz wybór

2021-02-02
Dziecko męczy Was o zwierzątko? Sprawdź jakie zwierzęta domowe najlepiej sprawdzą się dla was i co przemawia za posiadaniem psa, czy kota.