Sylwester z dziećmi

Data:

Zanim wyjdziecie na bal sylwestrowy koniecznie uczcijcie nadejście Nowego Roku z Waszym maluszkiem. Dla niego to też bardzo ważny moment. W końcu jest o rok starszy, większy i coraz bardziej samodzielny.

 

sylwester

 

Sylwester z dziećmi - miarka wzrostu

Sylwester z dzieckiem może być fantastyczną zabawą. To doskonały moment na pokazanie dziecku jak bardzo zmieniło się przez ten rok. A wspólne mierzenie będzie dla niego wielką frajdą, corocznym, sylwestrowym rytuałem i wspaniałą pamiątką z dzieciństwa.

 

Jeśli nie posiadacie gotowej miarki wzrostu zróbcie ją samodzielnie np. z drewna. To naprawdę proste. Wystarczy deska, którą wspólnie z dzieckiem udekorujecie i będziecie zaznaczać wysokość maluszka.

 

Sylwester - odcisk rączek

Innym, ciekawym pomysłem na spędzenie sylwestra z dzieckiem i pokazanie mu jakie jest już duże jest odcisk jego rączek, albo nóżek w glince. W sklepach z artykułami dziecięcymi można kupić puszeczki lub  ramki ze samoutwardzalną glinką.  Porównując odciski z tymi zeszłorocznymi pomożecie dziecku zrozumieć jak bardzo przez ten rok urosło. A w przyszłym roku z niedowierzaniem maluszek będzie podziwiał swoje jakże już duże rączki.

 

Jeśli nie masz gliki weź kawałek kartonu i odrysuj na nim dziecięcą dłoń. W przyszłym roku przyłożysz rączkę swojego smyka do tej z tego roku i odrysujesz innym kolorem mazaka. W ten sposób przez lata powstanie prawdziwe, pamiątkowe arcydzieło.

 

Dziecięcych  wspomnień czar

Koniec roku to także doskonały czas na podsumowania. Obejrzyjcie z dzieckiem zdjęcia z całego roku. Wybierzcie te, które lubi najbardziej. Niech opowie Wam co z tego dnia  pamięta i co widzi na danej fotce. Wklejcie zdjęcia do albumu i zapiszcie pod nimi dziecięce wspomnienia. Po latach taki album będzie wspaniałym podsumowaniem pierwszych lat życia Waszej pociechy widzianych jego oczami.

 

Noworoczne postanowienia

Sylwester z dzieckiem to idealny momentnoworoczne postanowienia. Wspominając mijający rok zawsze snujemy plany na następny. Zapytajcie swoje dziecko o czym marzy, co chciałoby zrobić w nadchodzącym roku, co zmienić. Wszystkie pomysły spiszcie, kto wie może niektóre z nich uda się zrealizować.

 

Toasty

O umówionej godzinie wznieście toast, złóżcie sobie najserdeczniejsze noworoczne życzenia i wypijcie bezalkoholowego szampana lub sok. Możecie także odpalić zimne ognie lub petardy. Oczywiście nie możecie zapomnieć o kolorowych, papierowych czapeczkach, balonikach i trąbkach.

 

A gdy już przywitacie Nowy Rok zachwycony maluszek chętnie zostanie z babcią lub opiekunką, a Wy bez obaw możecie przetańczyć całą noc na sylwestrowym balu. Szampańskiej zabawy!!!

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
Bądź pierwszą osobą która skomentuje artykuł.