Odpowiedzialność za zdrowie dziecka - rusza czwarta odsłona projektu Świat Dziecka

Data:

Zapraszamy do zapoznania się z 4. edycją ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Świat Dziecka” wydawnictwa Medical Media Solutions, która przebiega pod hasłem „Odpowiedzialność za zdrowie dziecka”. Publikacja ukazuje się dziś wraz z dziennikiem Metrocafe.pl.

 

Beata Sadowska patronem projektu Świat Dziecka

 

Każdy rodzic pragnie ochraniać swoje dziecko przed wszystkimi zagrożeniami i wpływać pozytywnie na proces jego wychowania. Bardzo ważne, by pamiętał przy tym o niezbędnym elemencie profilaktyki, którym są szczepienia. Rzetelna wiedza rodziców, oparta o wiarygodne informacje na temat chorób zakaźnych, odporności dzieci szczepionych może istotnie wpływać na ich postawy wobec szczepień. Głównym tematem całej kampanii jest właśnie budowanie świadomości na temat roli profilaktyki w zdrowiu dzieci ale i całej rodziny. Dlatego zostały przygotowane wywiady z Ekspertami, którzy przedstawiają rzetelne informacje i zainspirują rodziców do odpowiedzialnych działań.

 

Zawód lekarza budzi zaufanie pacjentów i ich rodzin. Bardzo ważne jest wiec komunikowanie troski o pacjenta oraz umiejętność́ perswazji. Na czym polega ta skuteczna komunikacja wyjaśnia w artykule wprowadzającym Dr med. Ewa Duszczyk - Wieloletni pracownik Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie. Porusza również ważne kwestie szczepień obowiązkowych i zalecanych, które wpisują się w skuteczne elementy profilaktyki. Dr n.med. Ryszard Konior - Ordynator Oddziału Neuroinfekcji i Neurologii Dziecięcej, z Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II, wyjaśnia w rozmowie, dlaczego choroba meningokokowa rozwija się tak szybko i jest podstępna dla dzieci oraz jak powinni reagować́ rodzice i co powinno zwrócić́ ich uwagę̨. Podkreśla znaczenie szczepień i zaleca świadome podejmowanie decyzji przez rodziców. 

 

Kwestie profilaktyki w kontekście zagrożeń jakie niesie za sobą kleszczowe zapalenie mózgu porusza Prof. dr hab.n.med. Joanna Zajkowska - Z–ca Kierownika Kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku. W artykule znajdziecie informacje na temat jesiennej aktywności z rodziną ale i czujności związanej ze wzmożonymi atakami kleszczy.  Ambasadorka Kampanii o KZM Beata Sadowska zachęca do jesiennych aktywności z całą rodziną, opowiada o tym dlaczego warto wyruszyć w góry czy na rower i jak pomocna jest świadomość na temat zagrożeń jakie niosą za sobą kleszcze. W publikacji znajdziecie również rozmowę z Prof. dr hab. Jadwigą Charzewską z  Samodzielnej Pracowni Epidemiologii i Norm Żywienia, Instytut Żywności i Żywienia, poruszony w niej został temat otyłości u dzieci.
Kiedy rozpoczyna się świadome rodzicielstwo? Co oznacza być świadomą mamą? Paulina Holtz – aktorka oraz Dorota Jaworska w wywiadach zdradzają swoje sekrety macierzyństwa.

 

Polecamy Waszej uwadze również wywiad z Robertem Biedroniem - Prezydentem Słupska, którego poproszono o przedstawienie pomysłów związanych z prezydenckimi lekcjami o miejskiej demokracji i dentystycznej rewolucji.

Dla czytelników naszego portalu publikacja dostępna jest online pod linkiem: http://dbajozdrowie.info/wp-content/uploads/2016/09/SWIAT-DZIECKA_wrzesien-2016.pdf 

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
Bądź pierwszą osobą która skomentuje artykuł.