Data modyfikacji:

Ketonal na ból korzonków

Ból korzonków w obrębie kręgosłupa szyjnego lub lędźwiowego może pojawić się niespodziewanie bądź nasilać wraz z postępem uszkodzeń włókien nerwowych i innych struktur biegnących wewnątrz kanału kręgowego na danym odcinku. Leczenie nieprzyjemnych objawów warto rozpocząć od leku, jakim jest Ketonal.
ketonal na ból korzonków

Dlaczego Ketonal?

Ból korzonków to powszechne określenie na zespół korzeniowy, czyli stan wywołany uciskiem korzeni i splotów nerwowych w odcinku szyjnym lub lędźwiowym kręgosłupa. Za odczuwanie dyskomfortu ze strony korzonków odpowiada wiele czynników. Najczęściej dolegliwości pojawiają się w wyniku zmian zwyrodnieniowych i różnego rodzaju patologii krążka międzykręgowego na danym odcinku kręgosłupa, ale bywają również powikłaniem urazów mechanicznych lub przeciążeniowych grzbietu, infekcji bakteryjnych i wirusowych, a także chorób neurologicznych. Więcej na temat bólu korzonków, znajduje się na stronie internetowej https://www.ketonal.pl/.

Ból korzonków zarówno w obrębie kręgosłupa szyjnego, jak i lędźwiowego może pojawić się niespodziewanie i przebiegać intensywnie, ale krótko. Zdarza się jednak i tak, że nieprzyjemny stan nasila się wraz z czasem i postępem uszkodzeń włókien nerwowych, dokuczając słabo, ale długo. Bez względu na charakter dolegliwości ze strony korzonków niekorzystnie wpływają one na codzienne funkcjonowanie chorej osoby, dlatego niezbędne jest odpowiednie leczenie.

Łagodzenie przebiegu zespołu korzeniowego jest szczególnie ważne w ostrej fazie choroby, w której ból promieniuje wzdłuż nogi lub ręki, a do tego powoduje uczucie drętwienia kończyny i osłabienie jej funkcji motorycznych. W tym celu warto sięgnąć po lek Ketonal. To lek o szerokim spektrum działania, który sprawdzi się w leczeniu objawowym zespołu korzeniowego różnego pochodzenia dzięki swoim właściwościom przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Zażywany w odpowiednich do stanu zdrowia dawkach, uśmierzy nawet umiarkowanego stopnia bóle mięśniowe i kostno-stawowe.

Jak działa Ketonal?

Przeciwbólowe działanie leku Ketonal możliwe jest dzięki substancji czynnej, jaką jest ketoprofen. To organiczny związek chemiczny powstały z reszty benzofenonu i kwasu propionowego wykazujący wielotorowe właściwości terapeutyczne. Ketonal zmienia funkcje fizjologiczne obciążonego dolegliwościami neurologicznymi organizmu w okolicy kręgosłupa szyjnego lub lędźwiowego poprzez zdolność do spowolnienia aktywności prostaglandyn, hormonów odpowiedzialnych za powstawanie stanu zapalnego i dodatkowych dolegliwości z nim związanych, w tym również bólu. Ponadto blokuje przewodnictwo receptorów bólowych w centralnym układzie nerwowym, dzięki czemu przywraca właściwe zdolności czuciowe.

Różnice w odczuwaniu nieprzyjemnego zespołu korzeniowego można zauważyć już po kilkunastu minutach od zażycia pierwszej tabletki zawierającej 50 mg ketoprofenu. Wywołanie odpowiedniej reakcji organizmu na lek jest uwarunkowane jednak wieloma czynnikami. Przede wszystkim należy przestrzegać zaleceń producenta dotyczących dobowego i jednorazowego dawkowania. Lek należy też popić szklanką wody lub mleka w trakcie posiłku, a w przebiegu leczenia korzonków z użyciem Ketonalu, wzbraniać się od spożywania alkoholu.

Artykuł partnera