Przewijaki

Data:

Nie jest niezbędny, nie gości w każdym niemowlęcym pokoju. Można zastąpić go kanapą bądź komodą nakrytą kocem. Przewijak– o nim mowa.

 

Wyprawka dla dziecka - przewijak

 

Rodzaje przewijaków

Obecnie mamy dostępnych kilka rodzajów przewijaków. Najbardziej popularny jest przewijak na łóżeczko. Pokryty jest najczęściej wodoodporną ceratą ale też można znaleźć modele z dopinanymi prześcieradłami. Niestety trzeba się liczyć z częstym praniem. Dobrym rozwiązaniem są również modele na stelażach lub razem z wanienką i półeczkami na akcesoria.

 

Najważniejsze bezpieczeństwo malucha

Bez względu na to jaki rodzaj przewijaka wybierzemy należy wziąć pod uwagę bezpieczeństwo dziecka. Jeśli zdecydujemy się na te nakładane na łóżeczko, należy zwrócić uwagę czy posiada pod spodem zabezpieczenia przed przesuwaniem się. Natomiast gdy wybierzemy model na stelażu bądź przewijak z wanienką warto sprawdzić jego stabilność i materiał z którego jest wykonany. Trzeba pamiętać, że noworodek podczas przewijania leży spokojnie, natomiast już kilkumiesięczne dziecko jest bardziej ruchliwe, dlatego aspekt bezpieczeństwa powinien być przede wszystkim brany pod uwagę.

 

Wybór mamy ogromny, warto jednak przemyśleć zakup tego elementu wyprawki. Ceny przewijaków kształtują się w granicach od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Czy nie lepiej wydać te pieniądze na coś bardziej niezbędnego? Np. na dużo lepszy materac do łóżeczka. Decyzja należy do Was samych – Rodziców.

 

Autor: Agnieszka Godlewska

 

Zdjęcie: Flickr.org by Magpie372 Creative Commons 2.0

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
21-8-2017
Ocena:
ja miałam przewijaczek, ale taki najprostszy, polecam