Endometrioza – czym jest i jak ją leczyć?

Data:

Jeśli czujesz ból w czasie współżycia, masz problemy z zajściem w ciążę lub też zaburzenia cyklu miesiączkowego, porozmawiaj ze swoim lekarzem. Być może cierpisz na pewne kobiece schorzenie powszechnie określane, jako endometrioza.


Badanie ginekologiczne - endometrioza może być poważnym problemem

 

Czym jest endometrioza?

Na endometriozę cierpią głównie kobiety między 30. a 40. rokiem życia. Schorzenie to, polega na przemieszczeniu się fragmentów błony śluzowej trzonu macicy poza jamę macicy do takich organów wewnętrznych jak: jajniki, jajowód, pęcherz moczowy, jelita, otrzewna, mięśnie macicy.

 

Przyczyny i objawy schorzenia

Endometrioza jest dość trudnym do wyleczenia schorzeniem, gdyż może ona przez pewien czas przebiegać zupełnie bezobjawowo. Trudno jest również o jednoznaczne wskazanie przyczyny pojawienia się jej u kobiety. Podobnie jest z określeniem objawów endometriozy, które w ogromnej mierze zależą od umiejscowienia zmiany. Najbardziej znaczące symptomy endometriozy, przybierają postać różnych form bolesności.

Najczęściej spotykane i zgłaszane przez pacjentki objawy endometriozy to:

  • ból w czasie stosunku,
  • ból w czasie oddawania stolca,
  • nasilone, nieregularne i dość intensywne krwawienie menstruacyjne.

 

Leczenie endometriozy

Schorzenie to utrudnia nie tylko codzienne funkcjonowanie. Jest ono też główną przyczyną problemów z zajściem w ciążę. Kuracji nie należy odkładać w czasie. Im szybciej rozpocznie się kurację, tym większe szanse na skuteczne wyleczenie.

 

Leczenie zależy od charakteru zmian i ich zaawansowania. Im bardziej zaawansowane schorzenie, tym bardziej wymaga zdecydowanego działania. Najczęściej podejmowane formy leczenia to: leczenie hormonalne zachowawcze czyli leczenie farmakologiczne określonymi preparatami oraz operacyjne wycięcie ogniska lub torbieli.

 

Zdjęcie: Fotolia by © Zsolnai Gergely All right reserved

Komentarze
Dodaj komentarz
13-6-2019
Ocena:
Skuteczne ustabilizowanie cyklu, śledzenie dni płodnych oraz wspomaganie plemników to jest klucz do sukcesu przy tego typu schorzeniach. Ja podczas starań wyznaczałam sobie dni płodne za pomocą komputera cyklu myway i po 4 cyklach udało się zajść w ciążę, a teraz komputer służy mi jako naturalna antykoncepcja, kupiłam go na stronie naturalnaplodnosc.
11-1-2019
Ocena:
Ja miałam zdiagnozowaną endometriozę w pęcherzu moczowym. Szybko zdiagnozowana i leczona pomogła mi uniknąć groźnych powikłań. Jednak podczas starań o ciążę zaczęłam kontrolować swoje cykle, bo leczenie troszkę je rozregulowało. Stosowałam komputer cyklu myway, który kupiłam na stronie sklepu naturalnaplodnosc.
4-1-2019
Ocena:
Mój przyjaciel i ja staramy się o dziecko już ponad siedem lat, mieliśmy płodności klinice w ciągu wielu lat, zanim ktoś powiedział mi, aby skontaktować się z rzucającego to zaklęcie, który jest tak potężny, nazywa Agbazara świątynia dla niego, aby mi pomóc zajść w ciążę,i cieszę się, że zwróciliśmy się do lekarza AGBAZARA, bo jej ciąża zaklęcie umieścić nas w spokoju, i szczerze wierzę mu, uprawnienia i bardzo pomógł nam również, jestem wdzięczny za wszystko, co zrobił. skontaktuj się z nim przez e-mail: ( agbazara@gmail.com ) lub WHATSAPP; ( +2348104102662 ) jeśli próbujesz dostać się do dziecka, ma uprawnienia, aby to zrobić.