Sposoby na piękny uśmiech

Data:

Podobno najpiękniejszym makijażem dla kobiety jest ... jej uśmiech. Z pewnością może być jej prawdziwą wizytówką, dlatego warto zadbać, żeby był nieskazitelnie piękny i odsłaniał śnieżnobiałe zęby. Niektóre panie dziedziczą białe zęby w genach, jednak także te, które nie miały tyle szczęścia, mogą coś w tym kierunku zrobić.


Sprawdź sposoby, aby mieć śnieżnobiały uśmiech bez dużych kosztów!

 

W sieci można znaleźć wiele porad, jak w warunkach domowych skutecznie wybielić zęby. Najczęściej poleca się sodę, sól i cytrynę. Wszystkie te produkty rzeczywiście mają działanie lekko rozjaśniające, jest jednak małe "ale". Działanie wybielające tych specyfików jest krótkotrwałe i ma wiele skutków ubocznych. Przede wszystkim osłabia szkliwo i podrażnia dziąsła. Niestety po takich zabiegach zęby są jeszcze bardziej podatne na przebarwienia.

 

Zmiana diety - krok pierwszy w wybielaniu zębów

Na kolor naszych zębów negatywnie wpływają wszelkie używki, na czele z papierosami. Białym uśmiechem nie mogą się także pochwalić osoby nałogowo pijący kawę i mocną herbatę. Na zabarwienie zębów źle wpływa także czerwone wino - przerzućmy się na różowe. Żeby zobaczyć efekty w naszym uśmiechu, musimy więc z nich zrezygnować bądź mocno je ograniczyć. 
 

Krok drugi - kup szczoteczkę wybielającą

Na rynku dostępne są specjalne szczoteczki, które wybielają zęby dzięki specyficznym włóknom. Ponadto polerują one szkliwo i usuwają wszelkie osady o wiele skuteczniej niż zwykłe szczoteczki. Jeśli zależy Ci na śnieżnobiałym uśmiechu, szczoteczka wybielająca koniecznie musi znaleźć się na Twojej liście zakupów.

 

 

Stosuj wybielające pasty do zębów

Wszyscy czołowi producenci past do zębów mają obecnie w swej ofercie pasty wybielające (whitening). Wzbogacone są one w składniki takie jak np. wspomniana soda, które powodują, że po pewnym czasie nasze zęby będą zdecydowanie jaśniejsze.
 

Regularnie usuwaj kamień nazębny

Regularne wizyty w gabinecie dentystycznym są tu niezwykle ważne. Raz na rok poprośmy o tzw. skaling, czyli usuwanie kamienia. Pozbędziemy się dzięki niemu kamienia i wszelkich osadów, których nie usunie pasta i szczoteczka. 
 

Profesjonalne wybielanie zębów

W gabinecie stomatologa możesz zapytać o wybielanie zębów. Zabieg taki jest bezbolesny i nieszkodliwy dla szkliwa. Jedna z najpopularniejszych metod stosowanych w Polsce to wybielanie z użyciem amerykańskiego systemu z lampą Beyond.

 

Zdjęcie: Pexels.com

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
24-3-2015
Ocena:
Gdzie wybielacie zęby w Krakowie ?? Ktoś tutaj jest z okolic Krakowa ?
9-10-2014
Ocena:
Bo trzeba się uśmiechać a o zęby trzeba dbać!:)