9 pomysłów na letnie odświeżenie związku

Data:

Lato to w dalszym ciągu pora roku, która najbardziej kojarzy się nam z odpoczynkiem. W końcu, to wtedy znaczna większość z nas bierze urlopy. Niektórzy dlatego, że chcą korzystać z ładnej (no, czasem faktycznie się taka zdarza…) pogody, inni dlatego, że mają dzieci, a te latem mają wakacje. Ok, jesteście rodzicami i to oczywiste, że dzieci są nieodłączną częścią Waszego świata. Ale czy to oznacza, że poza rodzicielstwem, nie ma już miejsca w Waszym życiu na wspólne chwile tylko we dwoje? Oczywiście, że nie!

 

wspólne chwile we dwoje

 

Zapewne są wśród Was szczęśliwcy, którzy wysyłają dzieciaki do dziadków, na obozy czy kolonie i mają dla siebie kilka dni, tydzień, dwa tygodnie… Ale nie zawsze jest to możliwe. Czasami kochane urwiski spędzają lato w domu, często w dużych miastach. Ale i tu są pewne możliwości, by wygospodarować dla siebie chociaż odrobinkę czasu, który możecie poświęcić na lekkie odświeżenie Waszego związku.

 

Znajdźcie zajęcie dla dzieci

Jeśli opieka babci lub cioci nie wchodzi w grę, może da się dogadać z sąsiadami? Albo przyjaciółmi? Może dzieciaki jeden dzień mogą spędzić z Wami, a kolejnego z nimi?

Poszukajcie ofert domów kultury, lokalnych klubokawiarni czy ośrodków sportowych. Obecnie, bardzo popularne są zajęcia w stylu półkolonii – dziecko zostawiane jest na kilka godzin w danym miejscu, gdzie ma zapewnioną opiekę i świetną zabawę, a Wy w tym czasie, możecie cieszyć się swoim towarzystwem. Tylko co robić? Czasu jest niewiele, a człowiek czasem ma wrażenie, że temat dzieci całkowicie zdominował Wasze rozmowy i zachowania. Czas na nowo nauczyć się cieszyć wspólnymi chwilami, choćby najkrótszymi!

 

Inspiracje dla dwojga

Spróbujcie wykorzystać chwile spędzone bez dzieci, by na nowo odkrywać siebie jako parę. Przypomnijcie sobie początki Waszego związku, co sprawiało Wam radość, jacy wtedy byliście. A może zróbcie coś choć odrobinkę szalonego? Oczywiście, w granicach przyzwoitości! :)

  • Zróbcie piknik, choćby na trawniku przed domem, czy na balkonie.
  • Przy mniej sprzyjających warunkach pogodowych zatańczcie w deszczu. Nie zapominajcie o skakaniu po kałużach!
  • Pożyczcie od dzieci pistolety na wodę i urządźcie sobie wodną bitwę.
  • Pójdźcie do kina na coś niekoniecznie ambitnego.
  • Zróbcie sobie zwariowane selfie.
  • Wybierzcie się do restauracji, w której nigdy nie byliście i zamówcie dania, których jeszcze nie jedliście.
  • Odwiedźcie pobliski plac zabaw, koniecznie z piaskownicą i zbudujcie zamek z piasku.
  • Pohuśtajcie się na huśtawkach albo pokręćcie na karuzeli.  
  • Usiądźcie naprzeciw siebie, popatrzcie sobie głęboko w oczy i przypomnijcie sobie jak się poznaliście. Porozmawiajcie szczerze o Was, nie o dzieciach.

 

 

Nie zapominajcie o czułości, bliskości, dotyku. Przez chwilę bądźcie sobą dla siebie nawzajem. Tylko uważajcie, by przez tą chwilę zapomnienia nie spóźnić się z odebraniem dzieciaków z zajęć… :)

 

Zdjęcie: pixabay.com

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
Bądź pierwszą osobą która skomentuje artykuł.