Data publikacji:

9 pomysłów na letnie odświeżenie związku

Autor: Katarzyna Moryc

Lato to w dalszym ciągu pora roku, która najbardziej kojarzy się nam z odpoczynkiem. W końcu, to wtedy znaczna większość z nas bierze urlopy. Niektórzy dlatego, że chcą korzystać z ładnej (no, czasem faktycznie się taka zdarza…) pogody, inni dlatego, że mają dzieci, a te latem mają wakacje. Ok, jesteście rodzicami i to oczywiste, że dzieci są nieodłączną częścią Waszego świata. Ale czy to oznacza, że poza rodzicielstwem, nie ma już miejsca w Waszym życiu na wspólne chwile tylko we dwoje? Oczywiście, że nie!

 

wspólne chwile we dwoje

 

Zapewne są wśród Was szczęśliwcy, którzy wysyłają dzieciaki do dziadków, na obozy czy kolonie i mają dla siebie kilka dni, tydzień, dwa tygodnie… Ale nie zawsze jest to możliwe. Czasami kochane urwiski spędzają lato w domu, często w dużych miastach. Ale i tu są pewne możliwości, by wygospodarować dla siebie chociaż odrobinkę czasu, który możecie poświęcić na lekkie odświeżenie Waszego związku.

 

Znajdźcie zajęcie dla dzieci

Jeśli opieka babci lub cioci nie wchodzi w grę, może da się dogadać z sąsiadami? Albo przyjaciółmi? Może dzieciaki jeden dzień mogą spędzić z Wami, a kolejnego z nimi?

Poszukajcie ofert domów kultury, lokalnych klubokawiarni czy ośrodków sportowych. Obecnie, bardzo popularne są zajęcia w stylu półkolonii – dziecko zostawiane jest na kilka godzin w danym miejscu, gdzie ma zapewnioną opiekę i świetną zabawę, a Wy w tym czasie, możecie cieszyć się swoim towarzystwem. Tylko co robić? Czasu jest niewiele, a człowiek czasem ma wrażenie, że temat dzieci całkowicie zdominował Wasze rozmowy i zachowania. Czas na nowo nauczyć się cieszyć wspólnymi chwilami, choćby najkrótszymi!

 

Inspiracje dla dwojga

Spróbujcie wykorzystać chwile spędzone bez dzieci, by na nowo odkrywać siebie jako parę. Przypomnijcie sobie początki Waszego związku, co sprawiało Wam radość, jacy wtedy byliście. A może zróbcie coś choć odrobinkę szalonego? Oczywiście, w granicach przyzwoitości! :)

  • Zróbcie piknik, choćby na trawniku przed domem, czy na balkonie.
  • Przy mniej sprzyjających warunkach pogodowych zatańczcie w deszczu. Nie zapominajcie o skakaniu po kałużach!
  • Pożyczcie od dzieci pistolety na wodę i urządźcie sobie wodną bitwę.
  • Pójdźcie do kina na coś niekoniecznie ambitnego.
  • Zróbcie sobie zwariowane selfie.
  • Wybierzcie się do restauracji, w której nigdy nie byliście i zamówcie dania, których jeszcze nie jedliście.
  • Odwiedźcie pobliski plac zabaw, koniecznie z piaskownicą i zbudujcie zamek z piasku.
  • Pohuśtajcie się na huśtawkach albo pokręćcie na karuzeli.  
  • Usiądźcie naprzeciw siebie, popatrzcie sobie głęboko w oczy i przypomnijcie sobie jak się poznaliście. Porozmawiajcie szczerze o Was, nie o dzieciach.

 

 

Nie zapominajcie o czułości, bliskości, dotyku. Przez chwilę bądźcie sobą dla siebie nawzajem. Tylko uważajcie, by przez tą chwilę zapomnienia nie spóźnić się z odebraniem dzieciaków z zajęć… :)

 

Zdjęcie: pixabay.com


Autor

Katarzyna Moryc

Jestem pracującą mamą trzech synów i zarazem trzech wcześniaków - Marcela, Maćka i Mateusza, uwielbiam nowe wyzwania, zwłaszcza takie, które pozwalają mi się rozwijać i zdobywać nowe umiejętności. Potrafię szare i nudne zamienić w coś świeżego, uwielbiam wszystko, co kreatywne. Staram się wychowywać dzieci w duchu bliskości, jestem fanką chust i pieluch wielorazowych. Prowadzę blog KreacjoWariacje.pl

para w łóżku

Ból podczas stosunku po porodzie – co to oznacza?

2022-07-04
Ból podczas stosunku po porodzie to dość często występująca przypadłość, która może wystąpić zarówno u kobiet, które rodziły w sposób naturalny, jak i tych, które przeszły cesarskie cięcie. Zazwyczaj przyczyną dolegliwości są zawirowania hormonalne i wynikające z nich niedostateczne nawilżenie pochwy, w rzadszych przypadkach – źle zagojona rana. Jeśli i ty odczuwasz dolegliwości bólowe w tracie współżycia, dowiedz się, jak możesz pokonać ten problem i kiedy udać się do lekarza.
ślub

Ślub konkordatowy - jakie dokumenty są potrzebne i do kiedy zgłosić się do Urzędu Stanu Cywilnego?

2021-05-19
Ślub to uwiecznienie miłości i zadeklarowanie chęci bycia razem. Młodzi ludzie, którzy pragną spędzić wspólnie resztę życia, powinni sformalizować swój związek. Do wyboru mają kilka opcji, tzn. ślub cywilny, ślub kościelny lub ślub konkordatowy. Właśnie to ostatnie rozwiązanie jest najbardziej popularne, łączy w sobie dwie pozostałe opcje. Na czym polega ślub konkordatowy i jakie formalności należy załatwić?
kobieta

Jak sobie poradzić ze zdradą emocjonalną?

2021-05-12
Zdrada w związku najczęściej kojarzy się ze zdradą fizyczną, która ma związek z cielesną bliskością z inną osobą niż partner czy partnerka. Ale to nie jedyny rodzaj zdrady. Równie niebezpieczna i często kończąca się rozstaniem jest zdrada emocjonalna. Jak sobie poradzić z tym zjawiskiem, na czym polega i czy można ją wybaczyć?
kalendarz

Ślub i wesele krok po kroku, czyli kalendarz młodej pary

2021-04-10
Ślub i wesele to niezwykle ważne wydarzenia w życiu każdej pary, która decyduje się na ten krok. Nic więc dziwnego, że chcemy, aby był to dzień wyjątkowy. Aby mogło tak być, konieczne jest zadbanie o wiele szczegółów i kwestii. Warto więc wiedzieć, jak planować ślub krok po kroku, by nie zapomnieć o wszystkich ważnych elementach organizacji tego wydarzenia. Kiedy zacząć zajmować się poszczególnymi kwestiami? Odpowiedzmy na to pytanie.
W każdym związku zdarzają się kryzysy. Jak sobie z nimi pora

Rodzaje kryzysów w związku. Etapy związku

2021-03-03
Czy Wasza miłość ma szansę przetrwać? Czy przeżyjecie kryzys? Sprawdź jakie etapy występują w związku, ile i jakie kryzysy mogą się pojawić na Waszej drodze.
Złamane serce zawsze boli. Skąd się bierze rozwód i jakie są

Najczęstsze przyczyny rozwodów w Polsce

2021-03-02
Liczba rozwodów w Polsce rośnie z roku na rok. Sprawdź dlaczego ludzie się rozwodzą, jakie są najczęstsze przyczyny rozpadu małżeństwa i jak znaleźć receptę na trwały związek.
Jak wygląda mapa erotyczna męskiego ciała, gdzie szukać męsk

Strefy erogenne u mężczyzn, czyli jak podniecić faceta

2021-02-26
Sprawdź jak podniecić chłopaka, gdzie umiejscowione są najważniejsze strefy erogenne u mężczyzn, jak znaleźć męski punkt g. Słowem odkrywamy tajniki sztuki kochania i podniecania męskiego ciała.