Przewijanie nie musi być trudne

Data:

Przewijanie dziecka to jeden z najczęściej dyskutowanych tematów wśród młodych mam. Jeśli jesteś jedną z nich, z pewnością zastanawiasz się, jak często należy zmieniać pieluszkę noworodka, aby nie dopuścić do odparzeń i zapewnić mu maksimum komfortu oraz jak rozszyfrowywać sygnały, które wysyła ta maleńka istotka. Oprócz pytań o częstotliwość przewijań często pojawiają się również wątpliwości co do sposobu zmiany pieluszki oraz kosmetyków, jakich należy w tym celu użyć.

przewijanie niemowlaka

 

 

 

Odpowiedź na pierwsze pytanie jest prosta, im mniejsze dziecko tym częściej powinnaś je przewijać. Skóra noworodków jest bardzo wrażliwa i nawet kilkanaście minut z mokrą pieluszką może doprowadzić do odparzeń. Przyjmuje się, że zmiana pieluszki u noworodka powinna następować co 2-3 godziny. Gdy maluszek trochę podrośnie, częstotliwość przewijania można zmniejszyć do 5-6 razy na dobę. Pamiętaj, że każde maleństwo jest inne i może okazać się, że Twój skarb nie wpisuje się w powszechnie przyjęte normy i będziesz sama musiała określić kiedy jest odpowiedni czas na zmianę pieluszki.

Nasze babcie i mamy, aby oczyścić okolice pieluszkowe używały najczęściej chusteczek nasiąkniętych wodą i nie było w tym sposobie nic złego. Brak innych dostępnych środków na rynku spowodował, że ta metoda była uznawana za najlepszą dla zapewnienia dziecku komfortu czystej pupy.. Dynamiczny rozwój ekonomiczny sprawił, że dzisiaj mamy szeroki wybór kosmetyków i możemy w nich dowolnie przebierać.

Kilka miesięcy temu na rynku pojawił się innowacyjny produkt marki Mustela - lidera wśród kosmetyków dla dzieci i kobiet w ciąży - Liniment. Jest to naturalna emulsja do oczyszczania okolicy pieluszkowej na bazie wody wapiennej oraz najwyższej jakości oliwy z oliwek bogatej w kwasy omega 6 i 9, która nie wymaga spłukiwania. Mamy pokochały go za szybkość, wydajność i łatwość w użyciu. W trzech prostych krokach można oczyścić pupę niemowlęcia. Wystarczy wstrząsnąć opakowaniem, następnie nanieść niewielką ilość Linimentu na bawełniany wacik i oczyścić okolicę pieluszkową. Pamiętaj, że Liniment nie wymaga spłukiwania, po oczyszczeniu skóry dziecka zaleca się użycie Kremu do przewijania 1>2>3 Mustela, który zapewnia potrójną skuteczność przeciw podrażnieniom i zaczerwienieniom.

mustela liniment produkty

Zmiana przyzwyczajeń w pielęgnacji skóry maluszka pozwoli Ci zaoszczędzić czas, pieniądze i sprawi, że Twój szkrab będzie Ci wdzięczny, mimo, że nie powie Ci tego werbalnie. Przekonasz się, że prawidłowo zaopiekowana skóra okolicy pieluszkowej to mniej marudzenia podczas przewijania i spokojniejszy sen w nocy.

W związku z tym, że Liniment Mustela dostępny jest w aptekach, w razie pojawienia się wątpliwości co do prawidłowego przebiegu przewijania, możesz podczas zakupu poprosić o poradę farmaceutę, który będzie dla Ciebie fachowym wsparciem. Marka umożliwia wyszukanie apteki w Twoim mieście, co na pewno ułatwi Ci poszukiwania produktu: wyszukiwarkę znajdziesz TUTAJ.

Przewijanie w pierwszych miesiącach życia jest jedną z najważniejszych czynności pielęgnacyjnych i choć może wydawać się, że jest to zadanie arcytrudne, z czasem przekonasz się, że nie ma powodów do niepokoju. Twoje maleństwo będzie Ci dawać wyraźne sygnały mówiące o tym, że nadszedł czas zmiany pieluszki a Ty bardzo szybko nauczysz się je rozszyfrowywać.

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
Bądź pierwszą osobą która skomentuje artykuł.