Worki, fotele, pufy – najfajniejsze siedziska dla dzieci. Sprawdź nasze propozycje

Data:

Kiedy dziecko jest jeszcze małe, dorośli potrzebują wygodnego miejsca do siedzenia przy łóżeczku podczas zasypiania, do czytania bajeczek oraz wspólnej zabawy, gdy maluch bawi się na podłodze. Wyborem może być fotel lub worek do siedzenia lub pufa.

worek do siedzenia dla dziecka

 

stylizacja Sugar Balloons, sklep YellowTipi.pl

 

Fotel do pokoju dziecka

Do karmienia niemowlęcia, czytania, gdy maluszek leży w łóżeczku przyda się wygodny fotel. Wygodę docenią w szczególności mamy karmiące piersią, których plecy są nadwyrężane niewygodną pozycją. Dlatego dobry fotel do pokoju dziecięcego powinien mieć szerokie siedzisko, wsparcie dla odcinka lędźwiowego kręgosłupa, podłokietniki i boczne wsparcie dla oparcia głowy w razie potrzeby. Do fotela można dokupić podnóżek i nawet krótka drzemka może być całkiem wygodna.

 

fotel do pokoju dziecięcego

fotel Willy, Yellow Tipi

Worki do siedzenia dla dzieci

Jeśli zależy nam na siedzisku, które będzie wygodne i atrakcyjne również dla dzieci, to idealnym rozwiązaniem są worki do siedzenia i worki typu „sako”.  Zmieści się na nich zarówno dorosły jak i dziecko. Do tego są lekkie, łatwo je przenieść lub schować.  Konstrukcja worka dostosowuje się do kształtu ciała siedzącej osoby, dzięki czemu pozycja nie jest wymuszona, a plecy są podparte na całej powierzchni. Tego typu worki są optymalne do zabawy w skupieniu, czytania lub oglądania bajki – szczególnie do spędzania dłuższego czasu w określonej pozycji.  Do tego  worki świetnie wyglądają, wybór pokrycia jest ogromny. Worek może być rewelacyjnym, designerskim dodatkiem do dziecięcego pokoju.W dobrych sklepach z wyposażeniem wnętrz dla dzieci znajdziemy też wygodne, płaskie siedziska, które umożliwiają komfortowe siedzenie na podłodze.

worek do siedzenia dla dziecka

worek do siedzenia Bowly, Yellow Tipi

 

Pufy, ławki, skrzynie do siedzenia

Pokój dziecka jest zawsze za mały! Im dziecko starsze, tym więcej rzeczy gromadzi. I z czasem szukać będziemy rozwiązań wielofunkcyjnych. Takie stanowią wszelkie siedziska, które są jednocześnie miejscem do przechowywania. Tapicerowana skrzynia z powodzeniem pomieści dwójkę przedszkolaków i całkiem pokaźną ilość klocków. Bezpieczną i bardzo modną opcją są tapicerowane ławeczki. Taki mebel świetnie sprawdza się, gdy maluch zaczyna się samodzielnie przemieszczać i wstawać – obicie uniemożliwia zrobienie sobie krzywdy przez dziecko. Wspaniałym, wielofunkcyjnym elementem wyposażenia wnętrza pokoju dziecięcego są pufy. Takie siedziska w różnorakich kształtach i kolorach mogą nie tylko służyć do siedzenia, ale także do kreatywnej zabawy – na przykład budowania konstrukcji.

skrzynia schowek siedzisko dla dziecka

skrzynia tapicerowana, Yellow Tipi

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
Bądź pierwszą osobą która skomentuje artykuł.