Ozdoby na Halloween - świecące stwory

Data:

Wielkimi krokami zbliża się dzień duchów i potworów, czyli Halloween (świętujemy go 31 października). Do Polski zwyczaj "świętowania" Halloween zawitał stosunkowo niedawno jednak cieszy się coraz większym powodzeniem. Na tę okazję przygotowaliśmy instrukcję wykonania "strasznych" świeczników ze ... słoików.

 

halloween-550x350

 

Co jest potrzebne by zrobić ozdoby na Halloween?

Na pewno w każdym domu znajdziemy kilka niepotrzebnych słoików po dżemie, musztardzie lub czymkolwiek innym, teraz mogą się Wam przydać. Do przygotowania naszych świeczników potrzebować będziemy:

  • kilka szklanych słoików średniej wielkości,
  • farby,
  • pędzelki,
  • kubeczek do wody,
  • gazety,
  • wydrukowane i wycięte szablony do twarzy na słoikach (do ściągnięcia i wydrukowania poniżej),
  • świeczki typu podgrzewacze,
  • klej.

Po pierwsze musimy przygotować stanowisko pracy oraz malucha, który będzie nam pomagał. W końcu ma to być wspólna praca ;) Warto zaopatrzyć się w fartuszek ale może być też zwykła stara bluza, którą dziecko może zaplamić farbami. Stół, przy którym będziemy malować, wykładamy gazetami tak aby niczego nie zachlapać. Czyste i osuszone słoiki oraz resztę przyborów stawiamy na stole i do dzieła!

 

Instrukcja wykonania

1. Malujemy słoiki, my zdecydowaliśmy się na biały - dla duchów, pomarańczowy - dla dyń i zielony dla Frankensteina.

2. Podczas gdy słoiki będą schły drukujemy i wycinamy twarze do naszych straszydeł (do ściągnięcia i wydrukowania poniżej).
Po wyschnięciu naklejamy bezpośrednio na słoiki.

3. Do gotowych słoików wkładamy zapalone podgrzewacze.

 

Inną opcją na wykonanie świeczników jest wycięcie kształtów, przyklejenie ich na niepomalowany jeszcze słoik. Po pomalowaniu całości odklejamy kształty twarzy, a w miejscu gdzie znajdował się szablon będzie czyste szkło. W ten sposób przez niepomalowane miejsca będzie lepiej widać blask zapalonej w środku świeczki.

 

Szablony do pobrania:

 

szablon-dynia-200szablon-dynia-200szablon-dynia-200
Pobierz PDFPobierz PDFPobierz PDF

 

Halloween - Frankenstein

Do wykonania twarzy Frankensteina potrzebować będziemy dodatkowo czarny flamaster i dwie zakrętki po napojach. Oprócz fragmentów wyciętych z szablonu należy flamastrem dorysować inne defekty jego twarzy. Nakrętki malujemy czarną farbą a po wyschnięciu przyklejamy wierzchnią częścią, po obu stronach słoika.frankenstein-600

Pobierz PDF

 

Mamy nadzieję, że nasz pomysł na halloweenową zabawę z dziećmi przypadł Wam do gustu. Pamiętajmy aby dziecko nie bawiło się samo świecznikami, a podgrzewacze zapala i wkłada do słoików dorosły. UWAGA: Słoiki z zapalonymi świeczkami szybko się nagrzewają. Gotowe ozdoby nie powinny stać w zasięgu malucha, mogą się bowiem stłuc i pokaleczyć naszego małego pomocnika. Świeczniki można oczywiście wykonać na wiele innych sposobów. Życzymy wspaniałej zabawy!

 

 

Zdjęcie: Redakcja dzidziusiowo.pl

 

Anna Król-Wrodycka

Maria Szadkowska

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
Bądź pierwszą osobą która skomentuje artykuł.