Nauka rysunku

Rysując dziecko nie tylko tworzy swoje dzieło. Poznaje kolory i kształty, rozwija zdolności manualne i pamięć wzrokową. Co więcej rysowanie uczy dziecko koncentracji i skupienia oraz rozwija wyobraźnię małego człowieka.

Jak wybrać profesjonalnego fotografa?

Sesje zdjęciowe wykonywane przez profesjonalnych fotografów zdobywają coraz większą rzeszę zwolenników. W internecie wybór fotografów jest ogromny, a wszyscy kuszą ofertami. Jak z tego gąszczu wybrać dobre studio dla nas? I jak przygotować się do sesji zdjęciowej?

Dziecko a pies - wady i zalety

Lekarze pediatrzy twierdzą, że maluchy wychowywane w towarzystwie zwierząt są zdrowsze i mają większą odporność na choroby. Wielu rodziców ma jednak dylemat - przecież roznoszą zarazki, mają robaki, liżą ... co popadnie, a czasem mogą uczulać. Jakie są za i przeciw?

Podróż - w co się bawić, żeby się nie dłużyła?

"Daleko jeszcze?" Chyba żadna podróż z dzieckiem nie obejdzie się bez tego pytania. I to zadawanego wielokrotnie. Na szczęście, jest na to sposób. Podrzucamy Ci kilka pomysłów na to, jak zająć dziecko podczas kilkugodzinnej podróży samochodem, czy pociągiem.

Jak zaplanować przydomowy plac zabaw?

Jak urządzić przydomowy plac zabaw aby był bezpieczny, atrakcyjny dla dziecka, „rósł razem z nim” i nie zajął nam całej dostępnej w ogrodzie przestrzeni? Wystarczy go wcześniej dobrze zaplanować ;)

Jak oduczyć dziecko korzystania z pieluszek?

Każdy rodzic, którego dziecko nosi jeszcze pieluchy, marzy o chwili gdy się tych pieluch w końcu na dobre pozbędzie. Często jednak nie wiemy, jak się zabrać do nauki korzystania z nocnika ani tak naprawdę kiedy jest ku temu najlepszy moment. Dziś 3 złote zasadach odpieluchowania.

Czy dziecko musi być modne?

Badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii wykazały, że 94% mam wydaje więcej pieniędzy na ubranka dla swoich pociech niż dla siebie, bo malec musi być odpowiednio ubrany.

O odpoczynku z dzieckiem słów kilka

Jak wypoczynek z dzieckiem może być możliwy, gdy maluch – choć jest najmłodszym członkiem rodziny – opanował i zaabsorbował sobą cały dom? Początki bywają trudne.

Idealny plac zabaw dla dzieci

Plac zabaw to dziecięca przyjemność, która nigdy nie wyjdzie z mody. Stawianie bab z piasku, szaleństwa na mini zjeżdżalni czy kręcenie się na karuzeli to dla dziecka czysta radość.

Mycie głowy niemowlęciu i dziecku – kilka porad

O ile maluchy uwielbiają chlapanie się w wodzie pod każdą postacią, o tyle całkiem sporo z nich wpada w popłoch, kiedy trzeba umyć głowę. Istnieje sporo pomysłów na poprawę tego stanu.