Data publikacji:

Fryzura dla 2-latka – jaką fryzurę dla 2-latka wybrać?

Praktyczna, wygodna i bezproblemowa. Modna, interesująca, ponadczasowa. Taka powinna być fryzura dla 2-latka. Jaką fryzurę dla 2-latka wybrać? W jakiej fryzurze będzie dobrze wyglądał 2-letni chłopiec? Jaka fryzura pasuje do buźki 2-letniej dziewczynki?
fryzura dla 2 latka

Wybierz odpowiednią fryzurę dla 2-latka, uwzględniając gęstość włosów dziecka

Bo inaczej układają się kosmyki, których pełno wokół buźki dziecka, a zupełnie inaczej te, których na głowie jest jak na lekarstwo.
Jeśli na twojego dwulatka wszyscy mówią: „jaka urocza dziewczynka”, a ciebie niemiłosiernie to denerwuje, czym prędzej udaj się z dzieckiem do fryzjera, który uporządkuje włosy, nada im ciekawą formę i rozwieje wątpliwości wścibskich (tudzież zbyt życzliwych) przechodniów. Niektóre z mam są na tyle odważne, że biorą sprawy w swoje ręce. W ruch idą nożyczki oraz maszynka do włosów i… efekty są różne. Raz wyjdzie super, a raz tak, że… dobrze, że włosy dziecka tak szybko rosną :)
Jednak niezależnie od tego, czy masz fryzjerski „dryg” w ręku, czy nie, skorzystaj z naszych podpowiedzi na modne fryzury dla 2-latka i wygodne fryzury dla 2-latki.

Fryzura dla 2-letniego chłopca – to się musi podobać!

Nie każda fryzura pasuje do każdego. Tak samo będzie z jej podobaniem się. Albo niepodobaniem się. Przedszkolaki lubią wyglądać modnie, na przykład jak ich idol piłkarz Lewandowski. Jesteśmy jednak zdania, że fryzura dla chłopca 2-latka nie musi jednak być aż tak bardzo modna. Oczywiście to przy założeniu, że twój syn nie uczęszcza do żłobka, gdzie koledzy już stylizują się na gwiazdy lub nie ma starszego brata, bez kresu zakochanego w jakiejś znanej postaci.
W wieku 2 lat najważniejsze jest, aby fryzura 2-latka zapewniała dziecku komfort ogólnie rzecz biorąc oraz komfort termiczny. Małe dziecko przez większą część doby (również w nocy!) jest w ruchu. Fryzura dla malucha powinna być więc wygodna w noszeniu oraz sprawiać, że nadmiar wyprodukowanego przez głowę i szyję dziecka ciepła nie pozostaje na włosach (przepocone i przetłuszczone włoski), a uwalnia się do otoczenia.

Idealna fryzura dla 2-latka – kluczowe zasady

Aby 2-letni chłopiec i 2-letnia dziewczynka czuli się komfortowo w swojej fryzurze, przestrzegaj następujących zasad:
 • Jeśli grzywka wpada w oczy, to znak, że trzeba ją podciąć.
 • Jeśli chcesz wystylizować nieco fryzurę malucha, to pamiętaj, że obowiązuje zakaz używania lakierów i żeli dla dorosłych na włosy i skórę tak małych istot, jakimi są dwulatki. Dziecięce włosy i skóra są zbyt delikatne na takie produkty! Szukaj preparatów stworzonych dla dzieci albo w ogóle zrezygnuj z takiej stylizacji, wybierając tak, aby fryzura małego dziecka nie wymagała układania i stylizacji.
 • Zdrowe włosy dwulatka to włosy lśniące, gładkie i błyszczące.
 • Jeśli 2-letnie dziecko ma niezbyt gęste włosy, to gdy odpowiednio o nie zadbasz, z czasem staną się one bardziej zagęszczone, grubsze i mocniejsze.

Jaką fryzurę dla 2-latka wybrać?

 1. Krótka fryzura będzie doskonałym wyborem dla chłopca, który nie ma jeszcze zbyt gęstych włosów.
 2. Jeśli dziecko ma dłuższe i gęstsze włoski, dobra fryzura dla 2-latka to taka: góra trochę dłuższa i zaczesana na bok.
 3. Modna fryzura dla 2-latka: mocno wygolone boki i dłuższa góra sprawiają wrażenie oklapniętego irokeza. To uczesanie modne i hipsterskie.

Jaką fryzurę dla 2-latki wybrać? Jaka fryzura pasuje 2-letniej dziewczynce?

Jeśli dwuletnia dziewczynka ma już włosy o takiej długości, że „złapiesz” na gumkami, to wówczas możesz swojej córeczce zaproponować takie fryzury dla 2-letniej dziewczynki:
 • Kucyk lub dwa kucyki – takie uczesanie zrobi również tatuś. Plus bonus, mała zmiana: fryzurka staje się ciekawsza, każdy kucyk jest przewiązany w odstępach dwoma dodatkowymi gumeczkami.
 • Warkoczyk lub dwa warkoczyki.
 • Ślimaczki, które ułożysz na górze głowy z wcześniej zaplecionych warkoczyków.
 • Kilka kucyków na głowie, tak by zebrać jak największą ilość włosów – połącz ze sobą w jeden albo dwa większe kucyki. Taka fryzura to dobre rozwiązanie, bo więcej krótkich włosów zostaje objęte gumką, więc nie wypadają one tak szybko. Efekt – fryzurka dziewczęca trzyma się na głowie dłużej niż dwa kucyki, nie wymaga więc stałych poprawek.
 • Warkoczyki typu fishtail braid w wersji mini.
 • Warkoczyki typu rope braid.
 • Warkoczyki francuskie dobierane tylko od góry, w różnych wersjach: tylko jeden większy po stronie, gdzie jest więcej włosków, po jednym z każdej strony, po dwa z każdej strony, po dwa z każdej strony plecione do samego końca.
 • Rope braid w wersji z włoskami w połowie rozpuszczonymi.
 • Opaska z warkoczyka jednostronnie dobieranego tylko od przodu. Przy czym warkocz nie jest dorabiany do końca, a kończy się wraz z zakończeniem dobierania.
 • Opaska z warkocza francuskiego zrobionego do samego końca.
 • Warkocz crown braid – do samego końca „dociągniesz”, gdy twoje dziecko ma dłuższe włosy.

Fryzura dla 2-latki upiększona dodatkami

Niektóre dziewczynki lubią akcesoria do włosów. Na rynku jest ogromny wybór ozdób do włosów dla dziewczynek, więc możecie przebierać i wybierać zgodnie z waszymi preferencjami.
 • Wybieraj gumki, które nie przyczyniają się do łamania włosów oraz nie ciągną kosmyków.
 • Poszukaj w sklepach szczotki, która delikatnie rozczesze włosy dziecka, bez szarpania ich.
 • Wśród opasek i spinek szukaj takich, które nie wyrywają włosów i nie ranią skóry głowy.
 • Dobra opaska na włosy dla dziewczynki nie szarpie, nie ześlizguje się oraz nie ciągnie pasm.
Zdjęcie:  twenty20photos/Envato Elements
Ewa Doniec
Ewa Doniec

Podróże z plecakiem, kolarstwo szosowe, góry wysokie. Pilot wycieczek, absolwentka ekonomii oraz turystyki i rekreacji.