Data publikacji:

Najlepsza grzechotka dla niemowlaka. Polecane produkty dla twojego dziecka

Choć z pewnością trudno jest stwierdzić, jaka jest najlepsza grzechotka dla niemowlaka, można wyróżnić kilka prawdziwych „hitów” – czyli produktów najczęściej wybieranych przez rodziców małych dzieci. Przygotowaliśmy dla ciebie przegląd takich właśnie zabawek na podstawie ich popularności w serwisie Ceneo.pl.
najlepsza grzechotka dla niemowlaka

Bezpieczne grzechotki dla niemowląt – czym się charakteryzują?

Grzechotka dla niemowlaka to produkt, który musi być bezpieczny. Aby mieć pewność, że zabawka nie będzie stanowiła żadnego zagrożenia, upewnij się w następujących kwestiach.
Na grzechotkach, jak i na innych zabawkach, umieszczone są informacje, dla dzieci w jakim wieku są one przeznaczone. Grzechotka dla noworodka to ta z oznaczeniem „0+”, nieco starszemu bobasowi można kupić grzechotkę z oznaczeniem 3m+ albo 6m+, co oznacza odpowiednio: „od trzeciego miesiąca życia” i „od szóstego miesiąca życia”.
Bezpieczne grzechotki dla niemowląt mają atesty, które potwierdzają, że spełniają one określone normy. Najważniejszy atest to CE – powinny mieć go wszystkie zabawki, które wprowadzane są na rynek europejski. Inne znaczące odznaczenia to: Certyfikat Instytutu Matki i Dziecka, Certyfikat Państwowego Zakładu Higieny, TÜV Rheinland, FSC (dla zabawek drewnianych), Standard 100 by Oeko-Tex (dla zabawek z elementami tekstylnymi) czy Fair Trade, który oznacza, że produkt został wyprodukowany z poszanowaniem praw człowieka.
Dobra grzechotka dla niemowlaka to taka, która będzie wykonana z wysokiej jakości materiałów (jeśli jest to plastik, musi być odporny na uderzenia i upadki), nie będzie miała drobnych elementów ani długich wstążek.

Grzechotka dla niemowlaka – ważne cechy

Jakie cechy ma najlepsza grzechotka dla niemowlaka? Oto kilka podpowiedzi.
Grzechotka nie może być ciężka. Ruchy niemowlęcia są nieskoordynowane, dlatego może się zdarzyć, że zabawka np. spadnie mu na twarz w czasie leżenia na pleckach. Lżejsza zabawka jest też łatwiejsza do utrzymania w małej rączce.
Pierwsze grzechotki mogą być czarno-białe lub czerwono-czarno-białe – wiadomo bowiem, że noworodek widzi jedynie bardzo kontrastowe barwy. Z czasem warto postawić na kolorowe zabawki, które będą dla dziecka atrakcyjniejsze i będą stymulowały jego wzrok.
Jak zostało to wspomniane, dłonie niemowlęcia są jeszcze dość nieporadne. Dlatego dobrym pomysłem jest zakup zabawki z uchwytem, na którym łatwo będzie dziecku zacisnąć paluszki.
Dobrze byłoby, aby zabawka pełniła funkcję nie tylko grzechotki, ale również np. gryzaka. Takie produkty pozwalają oszczędzić na zakupach i służą maluszkowi bardzo długo.

Najlepsza grzechotka dla niemowlaka, czyli hity z serwisu Ceneo.pl

Oczywiście nie sposób jest stwierdzić, jaka jest najlepsza grzechotka dla niemowlaka – to, co spodoba się jednemu dziecku, dla drugiego może być nieatrakcyjne. Niemniej jest grupa zabawek, które niemal zawsze okazują się hitami i dlatego są bardzo często kupowane. Oto tego typu produkty – grzechotki dla dzieci, które cieszą się największą popularnością w serwisie Ceneo.pl.

Euro Trade Bambam – gryzak sensoryczny

Zdaniem wielu rodziców jest to najlepsza grzechotka dla niemowlaka, która pełni również funkcję gryzaka. Ma kolorowe i miękkie wypustki, które są dla dziecka bardzo atrakcyjne, a do tego przynoszą ulgę w czasie ząbkowania. Zabawka jest lekka, kolorowa i łatwo ją chwycić. Przeznaczona jest dla dzieci od trzeciego miesiąca życia.

Tomy Lamaze Robaczki – zestaw grzechotek na rączki i nóżki

Jedna z ciekawszych propozycji w ofercie grzechotek, bardzo często wybierana przez rodziców. Są to grzechotki, które zakłada się na nóżki oraz nadgarstki dziecka. Każdy ruch niemowlęcia skutkuje efektami dźwiękowymi, które natychmiast przykuwają uwagę malca. Zabawki mają świetny wpływ na koordynację oko-ręka oraz oko-noga, rozwijają zmysł wzroku i słuchu i stanowią źródło doskonałej zabawy. Przeznaczone są dla dzieci od szóstego miesiąca życia.

Kontext – zestaw grzechotek i gryzaków dla niemowląt

Gryzaki i grzechotki dla niemowlaka lub noworodka – produkt jest przeznaczony dla dzieci już od pierwszego dnia życia. Zestaw składa się z pięciu produktów, są to zabawki w kształcie dinozaurów. Każdy element jest bajecznie kolorowy, lekki i dopasowany kształtem do rączek niemowlęcia. Jak podaje producent, wszystkie zabawki są wykonane z nietoksycznych materiałów, dlatego są one w 100% bezpieczne dla maluszka.

Malplay – grzechotka dla dzieci w kształcie gąsienicy

Ciekawa grzechotka dla niemowlaka, która może służyć również za gryzak. Kolorowe elementy przykuwają wzrok dziecka, a wypustki doskonale masują obolałe dziąsła. Zabawka została zaprojektowana w taki sposób, aby dziecko bez trudu ją chwyciło i utrzymało w dłoni. W okresie, gdy dziecko ząbkuje, można schłodzić zabawkę w lodówce. Produkt przeznaczony dla dzieci od szóstego miesiąca życia.

Balibazoo – osiołek Dave

Osiołek Dave to niezwykła zabawka 3 w 1: to grzechotka, gryzak oraz zawieszka. Grzechotka jest bardzo kolorowa, a do tego stworzona z różnego rodzaju materiałów: szorstkich, miękkich i szeleszczących. Zabawka ma również wstążeczki, przez co jest dla dziecka jeszcze bardzo atrakcyjna. Produkt przeznaczony jest dla dzieci od pierwszego dnia życia.

Smily Play – grzechotka młotek

Kolejna popularna grzechotka dla niemowlaka, tym razem w kształcie młotka. Produkt jest kolorowy, ma kręcące się kółeczko, a do tego świeci i wydaje zabawne dźwięki. Polecany jest dla dzieci od szóstego miesiąca życia.
Zdjęcie: Envato Elements
Robert Wojtaś
Robert Wojtaś

Absolwent Akademii Morskiej i pasjonat motoryzacji. W wolnym czasie czyta, tworzy własne meble i podróżuje z dwoma fantastycznymi synami oraz żoną. Uwielbia eksperymentować w kuchni, poznawać nowe miejsca i spędzać wieczory filmowe w gronie stałych przyjaciół.