Data publikacji:

Jaka lalka dla 3-latki? Przegląd najlepszych lalek dla dziewczynek

Lalki, laleczki – która mała dziewczynka za nimi nie przepada? Kultowa zabawka bawi dzieci od wielu pokoleń, a jej popularność z całą pewnością nie spada. Dziś podpowiadamy, jak wybrać odpowiednią lalkę dla 3-latki, aby mieć pewność, że codzienna zabawa będzie nie tylko frajdą, ale i okazją do kreowania wyobraźni.
lalka dla 3-latki

Zabawa lalkami – zalety

Bawiła się nimi większość z nas i to bez podziału na płeć. Lalki, bo o nich mowa, należą z całą pewnością do najbardziej rozpowszechnionych zabawek dziecięcych. Znają je maluchy na całym świecie, a badania historyczne mówią, że korzystano z nich już tysiące lat temu!
Za popularnością lalek stoją bez wątpienia dziecięca chęć naśladowania dorosłych i radość z odgrywania scenek. Warto jednak wiedzieć, że zabawa lalkami ma rozliczne zalety, do których zaliczamy zwłaszcza poszerzanie wyobraźni, poprawę motoryki małej, a jeśli chodzi o zabawę w grupie – również kształtowanie postaw społecznych.
Ponadto lalki są na tyle uniwersalne, że mogą być używane przez dzieci w różnym wieku. Doskonałym pomysłem na prezent będzie zarówno lalka dla 3-latki, jak i 5-latki.

Rodzaje lalek dla dziewczynek

Lalka lalce nierówna, a na rynku znajdziesz co najmniej kilka typów tych zabawek.
 • Lalki klasyczne, do których zliczyć możemy kultową Barbie, to średniej wielkości zabawki, najczęściej oddające wyglądem dorosłą kobietę.
 • Lalki-bobasy imitują niemowlęta, którymi można się opiekować. Często są interaktywne.
 • Szmaciane laleczki, tak popularne w dawnych czasach, to miękkie przytulanki, najodpowiedniejsze dla najmłodszych dzieci.
 • Minilaleczki to miniaturowe lalki, często mające także charakter kolekcjonerski.
 • Jak wybrać lalkę dla 3-latki?

  Jeśli twoja 3-latka marzy o nowej lalce, sprawienie jej takiego prezentu będzie z całą pewnością dobrym posunięciem. Pytanie tylko, którą lalkę wybrać?
 • Tak jak pozostałe zabawki, lalka dla 3-latki powinna być przede wszystkim bezpieczna. Upewnij się, że zabawka jest przeznaczona dla dziecka w konkretnym przedziale wiekowym oraz że posiada niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa. Lalka dla dziecka nie może być wykonana z toksycznych tworzyw oraz posiadać ostrych, niebezpiecznych elementów.
 • Weź pod uwagę zainteresowania swojej córeczki. Lubi przebieranki i czesanie włosów, a może chętniej bawi się w dom? Od tego może zależeć dobór idealnej laleczki.
 • Warto zainteresować się laleczkami renomowanych marek, które pozwalają na stopniowe kompletowanie różnych kolekcji. Dzięki temu przy okazjach takich jak urodziny czy święta twoja córka będzie mogła otrzymać nowy element swojego zestawu.
 • Lalki dla dziewczynek – najlepsze propozycje dla 3-latek

  Sprawdziliśmy, jakie lalki dla 3-latek cieszą się największym zainteresowaniem. Sprawdź 6 propozycji zabawek, które ucieszą każdą małą dziewczynkę.

  1. Lalka Barbie

  Tego rankingu nie mogłaby otworzyć żadna inna lalka. Barbe, królowa lalek, zdobywa serca dziewczynek już od wielu dekad. Ze względu na optymalny rozmiar, większość z modeli będzie odpowiednia dla 3-letnich rączek. Na rynku znajdziesz Barbie syrenki, księżniczki, nauczycielki… Do wyboru, do koloru!

  2. Lalki Rainbow

  W ofercie lalek Rainbow znajdziesz wiele ciekawych propozycji idealnych dla dziewczynek kochających kreatywne zabawy. Laleczki te można bez końca przebierać; niektórym z nich można nawet farbować włosy. Lalki Rainbow produkowane są z myślą o zabawach pobudzających wyobraźnię – jeśli twoje dziecko za nimi przepada, to najlepszy wybór!

  3. Lalki hiszpańskie Antonio Juan

  Obecnie wśród lalek-bobasów królują propozycje marki Antonio Juan, do złudzenia przypominające prawdziwe niemowlaki. To idealna propozycja dla dziewczynek, które chętnie bawią się w dom i naśladują swoje mamy. Do laleczek można dokupować akcesoria takie jak kocyki czy ubranka. Ze względu na naturalne wymiary lalki, można używać wraz z nią prawdziwych niemowlęcych ubranek!

  4. Lalki LOL Suprise

  Wśród minilaleczek królują wciąż laleczki LOL, charakteryzujące się specyficznym wyglądem. Dziewczynki w różnym wieku uwielbiają je kolekcjonować oraz tworzyć z ich pomocą własne małe krainy. Wśród lalek LOL znajdują się modele nie tylko imitujące dziewczynki, ale także zwierzęta czy znane osobistości.

  5. Szmaciana lalka Bigjigs Toys

  Nie zapominajmy o totalnej klasyce, jaką jest lalka-szmacianka. W ofercie Bigjigs Toys znajdziesz różne modele materiałowych laleczek, które sprawdzą się u 3-latek, ale i młodszych dziewczynek. To także świetna lalka dla 2-latki – jest mięciutka, pozbawiona niebezpiecznych elementów i łatwa w czyszczeniu.

  6. Lalka Baby Born

  Baby Born to interaktywna lalka-niemowlak, którą można karmić, przewijać i usypiać. Laleczka wydaje dźwięki, informując „mamę” o swoich potrzebach i wymaga stałej opieki. To kolejny wśród lalkowych bestsellerów – idealny dla małych dziewczynek marzących o roli mamy.

  Lalka dla 3-latki – podsumowanie

  Jeśli chcesz sprawić radość swojej 3-latce, nic prostszego: podaruj jej nową lalkę! Mamy nadzieję, że z naszą pomocą udało ci się znaleźć pomysł na idealną laleczkę, która będzie towarzyszyć małej damie podczas wielu ekscytujących zabaw.
  Zdjęcie: Evanto
  Autor: Joanna Plech