Data publikacji:

Komfort dla maluszka: odkryj nawilżacze powietrza, które zapewnią odpowiednią wilgotność i ochronę dla zdrowia twojego dziecka

FRAZY: nawilżacz powietrza dla dzieci, nawilżacz powietrza dla dzieci ranking, nawilżacz i oczyszczacz powietrza dla dzieci, nawilżacz powietrza dla dzieci ewaporacyjny, co daje nawilżacz powietrza dla dzieci, cichy nawilżacz powietrza dla dzieci, nawilżacz oczyszczacz powietrza dla dzieci, jaki nawilżacz powietrza dla dzieci, nawilżacz powietrza z jonizatorem dla dzieci, nawilżacz powietrza dla dzieci z jonizatorem, nawilżacz powietrza dla dzieci czy warto
Nawilżacz powietrza dla dzieci to produkt, który zdecydowanie warto mieć. Ułatwia on oddychanie w czasie snu, zmniejsza suchość skóry i śluzówek, może nawet przyczynić się do zmniejszenia liczby infekcji wirusowych u malca. Najczęściej polecany nawilżacz powietrza dla dzieci to model ultradźwiękowy, ale i inne świetnie sprawdzą się w pokoju maluszka. Sprawdź, czym kierować się w czasie poszukiwania idealnego modelu, zerknij również na nasz pomocny ranking produktów.
Cute little girl sleeping in bedroom with air humidifier.

Nawilżacz powietrza dla dzieci – czy warto?

Wielu rodziców zadaje sobie pytanie: „co daje nawilżacz powietrza dla dzieci?”. Warto zatem wyjaśnić, że odpowiedni poziom nawilżenia powietrza w mieszkaniu jest niezwykle istotny dla zdrowia mieszkańców. Optymalne nawilżenie powinno wynosić między 45% a 50%, ale w wielu domach, zwłaszcza w okresie grzewczym, jest ono znacznie niższe. Prowadzi to do wysuszenia śluzówek nosa i gardła, wystąpienia chrypki czy trudności z zasypianiem.
Dobry nawilżacz powietrza dla dzieci niweluje te problemy, sprawiając, że:
 • powietrze jest nawilżone w odpowiednim stopniu (umożliwia to regulacja),
 • nie dochodzi do przesuszenia śluzówek, w konsekwencji czego zmniejsza się ryzyko wystąpienia infekcji u dziecka,
 • dziecko lepiej śpi, dzięki czemu ma o wiele więcej energii i lepszą koncentrację.
 • Jaki nawilżacz powietrza dla dzieci kupić? Rodzaje produktów

  Chcesz kupić nawilżacz powietrza dla dzieci, ale nie wiesz, jaki model wybrać? Najpierw zapoznaj się z krótkim podziałem tego typu produktów.
 • Nawilżacz parowy
 • Działa na bardzo prostej zasadzie – na skutek podgrzania wody dochodzi do wytwarzania pary, która wydostaje się na zewnątrz. To wydajne i tanie urządzenia, ale z uwagi na temperaturę pary nie są zalecane do pokoju dziecięcego.
 • Nawilżacz ewaporacyjny
 • Ewaporacja to naturalne odparowywanie wody ze specjalnego wkładu. W środku nawilżacza znajduje się specjalny wentylator, który wciąga suche powietrze, a następnie przepuszcza je przez zwilżony filtr. Modele ewaporacyjne nie pobierają dużo prądu, co jest ich dużą zaletą. Niestety mają też wady – nie są szczególnie ciche, dodatkowo nie cechują się szczególnie dużą wydajnością.
 • Nawilżacz ultradźwiękowy
 • To najbardziej polecany nawilżacz dla dzieci. Urządzenie zamontowane w tego typu produktach wytwarza ultradźwięki, które rozbijają krople wody na mikroskopijne cząstki, a następnie wyrzucają je na zewnątrz. Nawilżacze tego typu są niezwykle ciche, nie pobierają dużo prądu i są wydajne. Ich jedynym minusem jest konieczność regularnej zmiany filtra.

  Nawilżacz powietrza dla dzieci – na co zwracać uwagę przy zakupie?

  Kupując nawilżacz powietrza, zwróć uwagę na:
 • Dodatkowe funkcje
 • Dobrze byłoby, aby wybrany nawilżacz powietrza dla dzieci miał funkcję oczyszczania powietrza z pyłków. To szczególnie ważne, jeśli dziecko jest alergikiem. Dodatkowo, jeśli urządzenie będzie miało funkcję jonizacji, powietrze będzie bardziej rześkie – a to przełoży się na lepszy sen malca.
 • Podświetlenie
 • Podświetlenie zmniejsza ryzyko obudzenia się dziecka w czasie obsługi nawilżacza późnym wieczorem.
 • Intuicyjna obsługa
 • Duży ekran LED oraz intuicyjna obsługa z pewnością bardzo ułatwią korzystanie z nawilżacza. W odnalezieniu takiego produktu pomogą ci rankingi oraz opinie użytkowników – znajdziesz je na przykład w serwisie Ceneo.pl.

  Nawilżacz powietrza dla dzieci – ranking

  Chcesz kupić cichy nawilżacz powietrza dla dzieci, ale nie masz czasu na czytanie specyfikacji poszczególnych modeli urządzeń? W takim razie skorzystaj z naszego rankingu tego typu produktów, stworzonego na podstawie ich popularności w serwisie Ceneo.pl.

  Stylies – ultradźwiękowy nawilżacz powietrza z lekką mgiełką Titan

  Lekki i mały nawilżacz, który dobrze sprawdzi się w pokoju dziecka. Dzięki zastosowaniu kostki antybakteryjnej z jonami srebra chroni przed rozwojem bakterii i wirusów. Wbudowany higrostat zapewnia pełną kontrolę nad poziomem wilgotności – powietrze będzie dokładnie takie, jak tego pragniesz. Cyfrowy panel obsługuje się szybko i intuicyjnie.

  Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza Rabbit

  Świetny nawilżacz powietrza dla dzieci. Ma niewielkie rozmiary, lecz jest bardzo wydajny. Umożliwia aromaterapię, co może przydać się w okresie infekcji u dziecka. Łatwo się go obsługuje i emituje światło w aż siedmiu kolorach.

  Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza Powermat

  To ważący 1,5 kg nawilżacz powietrza – dla dzieci i dorosłych, który zmienia wodę w chłodną, bardzo orzeźwiającą parę. Jest wydajny, ma czytelny ekran LCD, umożliwia kontrolę poziomu wilgotności i ma pilot do zdalnego sterowania. Urządzenie można regulować, dlatego z łatwością dopasujesz jego pracę do swoich wymagań. W przeciwieństwie do wielu innych nawilżaczy, ten można zaprogramować tak, aby włączył się i wyłączył w określonym czasie. Jeden z lepszych produktów tego typu na rynku.

  Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza Powermat z dyfuzorem

  Kolejny model marki Powermat. Ma wygodny wyświetlacz LED. Może być używany do aromaterapii (do zestawu są nawet dołączone trzy olejki zapachowe). Ma wbudowany jonizator, dzięki czemu skutecznie oczyszcza powietrze. Programator czasowy z pilotem umożliwia dopasowanie czasu pracy urządzenia do twoich potrzeb.

  Stylie Antares – ewaporacyjny nawilżacz powietrza

  To nawilżacz i oczyszczacz powietrza dla dzieci i dorosłych. Jego wydajność do 460 ml/h. Umożliwia dopasowanie poziomu wilgotności powietrza do własnych potrzeb. Może służyć do aromaterapii, co jest cenione w okresie grypowym.
  Zdjęcie: Envato Elements
  Robert Wojtaś
  Robert Wojtaś

  Absolwent Akademii Morskiej i pasjonat motoryzacji. W wolnym czasie czyta, tworzy własne meble i podróżuje z dwoma fantastycznymi synami oraz żoną. Uwielbia eksperymentować w kuchni, poznawać nowe miejsca i spędzać wieczory filmowe w gronie stałych przyjaciół.