Kadzidłowo

Data:

Podziwianie zwierząt to ogromna frajda nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Jeśli pobliskie zoo znacie już na pamięć, warto zastanowić się nad wypadem na... safari. I nie chodzi tu bynajmniej o wyprawę do dalekiej Afryki, ale wizytę w jedynym w swoim rodzaju Parku Dzikich Zwierząt. Niezwykła instytucja została założona przez doktora Andrzeja Krzywińskiego w Kadzidłowie, niewielkiej wsi w gminie Ruciane-Nida. Nietypowe zoo zajmuje obszar około 100 hektarów, na terenie Puszczy Piskiej - największego kompleksu leśnego na Mazurach.

 

kadzidlowo-550x350

 

Kogo spotkacie w Kadzidłowie

W Parku Dzikich Zwierząt znajdują się przede wszystkim gatunki rodzime, które żyją w warunkach zbliżonych do naturalnych. Śródleśne łąki stanowią dla nich wymarzone środowisko - obszerne wybiegi nie krępują zwierząt, umożliwiają nie tylko spokojne bytowanie, ale także rozmnażanie, co jest dowodem na to, jak swobodnie się tu czują. Park pełni ważna rolę w kwestii ochrony gatunków ginących i zagrożonych - niektóre z nich mają szanse przetrwać wyłącznie dzięki ogrodom zoologicznym. W Kadzidłowie można podziwiać rysie, bizony, żubry, bobry, wilki, żurawie, puchacze,  cietrzewie,  głuszce,  jarząbki, jelenie Dybowskiego, osły,  sarny,  daniele,  koniki polskie (tarpany),  dziki oraz wiele gatunków  ptaków,

 

Nauka i zabawa

Zwiedzanie parku odbywa się wyłącznie z przewodnikiem, który obrazowo opisują wszystkie napotkane po drodze zwierzęta - jak wygląda ich bytowanie i zwyczaje. Niektóre gatunki są tak oswojone z ludźmi, że zwiedzający mają możliwość karmienia i głaskania osobników pod czujnym okiem pracowników Kadzidłowa. Dla najmłodszych taka wycieczka będzie więc odpowiednią mieszanką zabawy i nauki. Mazurskie Safari to koszt odpowiednio 18 zł (osoba dorosła) i 9 zł (dzieci do 16 roku życia), a park jest otwarty codziennie od 9 rano do zapadnięcia zmierzchu.

 

IF

Zdjęcie: Wikipedia by Airwolf Creative Commons Uznanie autorstwa–na tych samych warunkach 3.0 niezlokalizowana, 2.5 zlokalizowana, 2.0 zlokalizowana oraz 1.0 zlokalizowana.

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
Bądź pierwszą osobą która skomentuje artykuł.