Data publikacji:

Piękne dłonie, czyli domowe sposoby na zniszczoną skórę

Mówi się, że wieku kobiety nie powinno się oceniać po twarzy, ale po tym, jak wyglądają jej dłonie. W zniszczonych, pomarszczonych dłoniach uwidaczniają się lata ciężkiej pracy i różnych doświadczeń. Dobra wiadomość jest taka, że istnieje wiele sposobów na to, by piękne dłonie znów były naszą ozdobą. Zmęczona skóra potrzebuje odpowiedniego nawilżenia, natłuszczenia i ochrony. Warto sięgać po naturalne kosmetyki oraz domowe sposoby, które często dają wspaniałe rezultaty, a wymagają niewiele wysiłku.
kobiece dłonie

Czego potrzebują piękne dłonie?

Żeby cieszyć się odżywioną i elastyczną skórą dłoni, musimy o nią regularnie dbać. Trzeba dostarczać jej składników nawilżających, które wnikną w głębsze warstwy skóry, a także natłuszczać, żeby wilgoć nie odparowywała. Jeśli jest taka możliwość, powinno się je kremować po każdym umyciu, woda w połączeniu z mydłem działa bardzo wysuszająco. Ponadto piękno naszej skóry zależy w dużym stopniu od zdrowego trybu życia, który obejmuje:

  • wysypianie się,
  • picie odpowiedniej ilości płynów, szczególnie wody,
  • jedzenie przynajmniej pięciu porcji warzyw i owoców w ciągu dnia,
  • jedzenie pokarmów bogatych w dobre dla skóry tłuszcze: orzechów, pestek, awokado.

Jak zregenerować zniszczone dłonie?

Nie ulega wątpliwości, że zniszczone, pomarszczone dłonie nie wyglądają dobrze. Starzenie to proces naturalny i nieunikniony, a skóra na dłoniach wciąż jest wystawiana na próbę, jednak nie oznacza to, że musi być sucha i zaniedbana. Przeciwnie, właśnie dlatego wymaga ogromnej troski i regularnej ochrony przed szkodliwymi czynnikami, takimi jak kontakt z wodą i silnymi detergentami, mróz, wiatr i promieniowanie UV.

Jeśli pragnie się zregenerowanych i pięknych dłoni, można sięgnąć po maski, kąpiele i okłady, które pomogą skórze odzyskać dawny blask. Mogą to być produkty gotowe o sprawdzonym, naturalnym składzie, ale można również zastosować domowe sposoby na zniszczone dłonie, które są równie skuteczne.

Domowe sposoby na zniszczone dłonie

Najlepiej zacząć od wykonania peelingu, pozwoli to skórze odetchnąć, pozbyć się zniszczonej warstwy naskórka i otworzyć na przyjęcie substancji odżywczych. Trzeba uważać, by nie podrażnić skóry, dlatego dobrym pomysłem jest sięgnięcie po delikatne peelingi o bardzo małych drobinkach. Sprawdzi się choćby najprostszy domowy kosmetyk: dwie łyżki cukru wymieszane z łyżką oliwy. Bardzo dobrym zabiegiem, który pozwoli na regenerację skóry i uzyskanie pięknych dłoni, jest moczenie rąk w oliwie lub śluzie powstałym przy gotowaniu siemienia lnianego. Taką kąpiel najlepiej przeprowadzać przez około 20 minut, w tym czasie wszystkie wartościowe substancje zdążą wchłonąć w skórę. Jeśli brakuje nam czasu na długie zabiegi, egzamin może zdać maseczka na dłonie nałożona na noc pod bawełniane rękawiczki.

Jakie składniki może zawierać maseczka na dłonie?

Domowe sposoby na zniszczone dłonie mają to do siebie, że możemy je dowolnie modyfikować, co jest ich ogromną zaletą. Maseczki, dzięki którym osiągniemy nasz cel – piękne dłonie, mogą zawierać dowolne dobrej jakości oleje: lniany, z oliwek, rzepakowy, z czarnuszki, słonecznikowy, z awokado lub rycynowy. Dodaje się do nich składniki, które odżywią zmęczoną skórę, mogą to być na przykład: żółtko jaja, awokado, starta marchew, starty surowy ziemniak lub mąka ziemniaczana, jogurt naturalny, miód, banany, kozie mleko, sok z cytryny, żel z aloesu lub lanolina. Po jakimś czasie zauważymy, które maski najlepiej sprawdzają się w naszym przypadku. Można również dokupić składniki wzbogacające mieszanki, na przykład skwalan, pantenol lub lanolina. Komponowanie domowych masek może okazać się dobrą zabawą, a nagrodą za ten drobny wysiłek będą piękne dłonie.
Autorka: Nina Nadybska