Sposoby na noworocznego kaca

Data:

Już niebawem z wielkim hukiem i w radosnych pląsach będziemy witać Nowy Rok. Szampan będzie lał się strumieniami, toastom nie będzie końca, a my roztańczeni i rozśpiewani będziemy na nogach do białego rana. Przez jedną noc wykorzystamy całą zmagazynowaną energię, a regeneracja po sylwestrowej nocy łatwa nie będzie. Brak snu, bolące nogi, a do tego ten okropny ból głowy.

 

kac_duze

 

Przed nami ciężki okres: sylwestrowa noc, a później karnawałowe szaleństwo. Huczne imprezy, spotkania z przyjaciółmi, toasty, życzenia, drinki, piwo, szampan i niestety kac. Jeśli alkoholowy to możemy Ci pomóc. Jeśli moralny niestety nic tu po nas.

 

Jak objawia się kac

Nieodłączne symptomy kaca to: zawroty głowy, osłabienie i brak równowagi, które są wynikiem zmniejszonej zawartości glukozy we krwi.
Pamiętaj zatem,·o uzupełnianiu niedoboru cukrów!!!

 

Jak uchronić się przed kacem

Przygotowania do witania Nowego Roku najlepiej zacznij już od samego rana. Zjedz pożywne śniadanie oraz posiłek przed wyjściem z domu. Dzięki temu wypity alkohol znacznie wolniej będzie się wchłaniał. Odwiedź aptekę i zaopatrz się w preparaty witaminowe: magnez z potasem, wapno z witaminą C i napoje izotoniczne. Pijąc alkohol wypłuczesz ze swojego organizmu ogromne ilości niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania minerałów. Jeśli chcesz szybko odzyskać dobre samopoczucie koniecznie musisz uzupełnić ich braki. Witaminy łyknij też przed rozpoczęciem świętowania. Spowolni to wchłanianie alkoholu.

 

Gdy już znajdziesz się na sylwestrowej lub karnawałowej imprezce postaraj się pamiętać o kilku zasadach:

 • Przede wszystkim nie pij na pusty żołądek
 • Nie mieszaj alkoholi
 • Jedz dużo i najlepiej tłusto
 • Pij powoli
 • Pomiędzy toastami pij dużo wody lub soków
 • Dużo tańcz

 

Przed położeniem się spać·wypij około·½· litra niegazowanej wody mineralnej. I koniecznie zostaw przy łóżku spory zapas płynów. Z pewnością będą Ci potrzebne.

 

A rano ... Niektórzy twierdzą, że najlepszym sposobem na kaca jest 'klina klinem'. Inni preferują tzw. metodę 'miękkiego wyjścia', czyli powolne sączenie zimnego piwa. Ja polecam nieco inne sposoby.

 

Sposoby na kaca

 • Musisz uzupełnić cukier - wypij szklankę słodkiej herbaty, zjedz porcję miodu, dżemu lub słodkich winogron, a fruktoza ułatwi rozkład alkoholu
 • Wypij sok pomidorowy - uzupełni potas
 • Wypij coś kwaśnego: kefir, kwaśne mleko lub już legendarną wodę z ogórków
 • Nie głodź się. Zjedz kwaśną zupę: żurek lub kapuśniak lub coś tłustego np. rosół
 • Koniecznie pamiętaj o uzupełnianiu płynów
 • Choć w głowie masz 'helikopter', a na samą myśl o gwałtownych ruchach robi Ci się słabo, to postaraj się jak najwięcej ruszać
 • Weź chłodny prysznicGdy powyższe metody zawiodą zawsze możesz sięgnąć po przyspieszające procesy metaboliczne i oczyszczające organizm z toksyn preparaty np. AntyKac, Klin, 2 KC, KC-24 Woman. Musisz jednak mieć na uwadze, że większość z nich należy stosować już podczas spożywania alkoholu.

 

Jeśli nie zapomnisz o odpowiednim jedzeniu, regularnie będziesz uzupełniać płyny i nie zmieszasz piwa z wódką, szampanem i innymi trunkami, oraz postarasz się unikać ciemnych alkoholi np. czerwonego wina, kac może okazać się całkiem znośny. A więc szampańskiej zabawy i szczęśliwego Nowego Roku !!!

 

Zdjęcie: Pixabay.com

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
Bądź pierwszą osobą która skomentuje artykuł.