Data modyfikacji:

Najpopularniejsze imiona 2011

Autor: Maria Szadkowska

Wybór imienia dla dziecka to dla rodziców jedna z trudniejszych życiowych decyzji. Z jednej strony chcą żeby było oryginalne, z drugiej zaś, żeby nie naraziło potomka na kpiny. Jakie były najpopularniejsze imiona w ostatnim roku? Prześledźmy statystyki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych!

 

najpopularniejsze imiona w Polsce w 2011 roku

Najpopularniejsze imiona 2011 dla dziewczynek

Imion dla dziewczynek przez długie lata zdominowała Julia, tymczasem w tym roku sytuacja się zmieniła. W 2011 roku najwięcej maluszków płci żeńskiej zostało nazwanych Lena. Popularne imiona dla dziewczynek to także Maja, Zuzanna, Julia i Wiktoria. Pierwsza dziesiątkę zamykają Amelia, Aleksandra, Oliwia, Natalia i Zofia.
 

Najpopularniejsze imiona 2011 dla chłopców

Podobna sytuacja miała miejsce u chłopców - tutaj prym wiódł Jakub, który w tym roku został wyprzedzony przez Szymona. Za tą dwójką znalazł się także popularny od wielu lat Filip, a także Kacper i Michał. W pierwszej dziesiątce znalazł się także Mateusz, Bartosz, Wojciech, Adam i Jan.

W 2011 roku rodzice postawili więc na klasyczne i tradycyjne imiona. Wśród najczęściej wybieranych nie ma zapożyczeń z zagranicy, co w zestawieniu z polskim nazwiskiem brzmi często niezgrabnie. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zdradziło także listę nietypowych imion, które najrzadziej nadawane są maluchom. Wśród imion dla dziewczynek znalazły się Greta, Marika, Sofia, Carmen, Melisa, Mila i Naomi, natomiast wśród imion dla chłopców Tytus, Colin, Eliasz, Emanuel, Erwin, Karim, Kornel, Kosma, Makary, Marco i Mieszko.

 

Zajrzyj do naszej BAZY IMION i znajdź imię dla swojej pociechy!

 

Zdjęcie: Fotolia fot. by © lunamarina


Autor

Maria Szadkowska

Studentka prawa i dziennikarka.  Pasjonatka gór i tańca. Wolne od pracy i nauki chwile spędza w towarzystwie przyjaciół lub dobrych książek.

Komentarze
15-05-2018
Ocena:
Oliwka najpiękniejsze :)
olejek na rozstęy w ciąży

Olejek na rozstępy w ciąży: ranking najlepszych produktów

2023-08-17
Rozstępy to problem, który dotyka wielu przyszłych mam. Przyczyna ich powstawania jest oczywista – rosnący z tygodnia na tydzień brzuch, który powoduje rozciąganie fibroblastów. Oprócz tego istotną rolę odgrywają czynniki hormonalne i predyspozycje genetyczne. Na szczęście możesz ochronić się przed charakterystycznymi liniami lub zminimalizować ich widoczność. Pomoże ci w tym dobry olejek na rozstępy w ciąży. Jaki jest najlepszy? Sprawdź ranking polecanych kosmetyków.
Krem na rozstępy w ciąży

Krem na rozstępy w ciąży – jaki wybrać?

2023-08-03
Ciąża to wyjątkowy czas, w którym ciało kobiety przechodzi dziesiątki zmian. Niejedna przyszła mama, oprócz radości z oczekiwania dziecka odczuwa także niepokój. Czy po ciąży jej ciało będzie wyglądać atrakcyjnie? Co, jeśli pojawią się rozstępy po ciąży? Dziś przyglądamy się bliżej tematowi ciążowych blizn oraz temu, w jaki sposób im zapobiegać. Polecamy także najlepsze kremy przeciw rozstępom dla ciężarnych!
masaż krocza przed porodem

Czy warto wykonać masaż krocza przed porodem?

2023-06-04
Jeśli zastanawiasz się czy masaż krocza przed porodem to dobry pomysł lub jak wykonać masaż krocza przed porodem - koniecznie przeczytaj nasz najnowszy artykuł, w którym odpowiemy na te oraz wiele innych pytań. Zapraszamy do lektury!
przyczyny i sposoby na wieczorne mdłości w ciąży

Jakie są przyczyny i sposoby na wieczorne mdłości w ciąży?

2023-05-29
Na uciążliwe nudności skarży się od 50% do nawet 90% przyszłych mam. Wbrew powszechnej opinii przypadłość ta występuje nie tylko rano – popołudniowe czy wieczorne mdłości w ciąży również są normą. Najczęściej wynikają one ze zmian hormonalnych, choć mogą być też objawem refluksu albo zaburzeń pracy tarczycy. Dlatego właśnie – jeśli przypadłość nie ustępuje po pierwszym trymestrze, przyszła mama powinna skonsultować ją z lekarzem prowadzącym ciążę.
Ból żeber w ciąży

Ból żeber w ciąży – przyczyny i sposoby leczenia

2023-05-27
Ból żeber w ciąży to jedna z dolegliwości, na które przyszłe mamy skarżą się najczęściej. Jest on zjawiskiem całkowicie naturalnym, a przy tym – trudnym do uniknięcia. Podpowiadamy, co powoduje bolesność w okolicach żeber w ciąży oraz jak skutecznie sobie z nią radzić.
obfite krwawienia na początku ciąży

Obfite krwawienia na początku ciąży: co oznaczają? Czy należy się martwić?

2023-03-19
Obfite krwawienia na początku ciąży zawsze budzą silny lęk u przyszłej matki. Nie zawsze oznaczają one jednak, że dochodzi do poronienia – mogą być również oznaką pękniętego naczynia krwionośnego w pochwie albo obecności krwiaka podkosmówkowego. Niezbyt nasilone krwawienie we wczesnej ciąży może też wynikać z zagnieżdżania się zarodka w błonie śluzowej macicy albo delikatnej urazu szyjki macicy, powstałego w czasie badania lekarskiego albo stosunku seksualnego.
niedomykalność zastawki trójdzielnej u płodu

Co oznacza niedomykalność zastawki trójdzielnej u płodu?

2023-03-18
W sercu każdego z nas wyróżnia się cztery zastawki: aortalną, mitralną, płucną oraz trójdzielną. Ostatnia z wymienionych umożliwia sprawny przepływ krwi z prawego przedsionka serca do prawej komory. Niestety czasem zdarza się, że krew, która przepływa przez tę zastawkę, cofa się do przedsionka – mówi się wówczas o niedomykalności zastawki. Czy niedomykalność zastawki trójdzielnej u płodu, stwierdzana w czasie badania USG, jest groźna?