Data modyfikacji:

Najpopularniejsze imiona 2011

Autor: Maria Szadkowska

Wybór imienia dla dziecka to dla rodziców jedna z trudniejszych życiowych decyzji. Z jednej strony chcą żeby było oryginalne, z drugiej zaś, żeby nie naraziło potomka na kpiny. Jakie były najpopularniejsze imiona w ostatnim roku? Prześledźmy statystyki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych!

 

najpopularniejsze imiona w Polsce w 2011 roku

Najpopularniejsze imiona 2011 dla dziewczynek

Imion dla dziewczynek przez długie lata zdominowała Julia, tymczasem w tym roku sytuacja się zmieniła. W 2011 roku najwięcej maluszków płci żeńskiej zostało nazwanych Lena. Popularne imiona dla dziewczynek to także Maja, Zuzanna, Julia i Wiktoria. Pierwsza dziesiątkę zamykają Amelia, Aleksandra, Oliwia, Natalia i Zofia.
 

Najpopularniejsze imiona 2011 dla chłopców

Podobna sytuacja miała miejsce u chłopców - tutaj prym wiódł Jakub, który w tym roku został wyprzedzony przez Szymona. Za tą dwójką znalazł się także popularny od wielu lat Filip, a także Kacper i Michał. W pierwszej dziesiątce znalazł się także Mateusz, Bartosz, Wojciech, Adam i Jan.

W 2011 roku rodzice postawili więc na klasyczne i tradycyjne imiona. Wśród najczęściej wybieranych nie ma zapożyczeń z zagranicy, co w zestawieniu z polskim nazwiskiem brzmi często niezgrabnie. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zdradziło także listę nietypowych imion, które najrzadziej nadawane są maluchom. Wśród imion dla dziewczynek znalazły się Greta, Marika, Sofia, Carmen, Melisa, Mila i Naomi, natomiast wśród imion dla chłopców Tytus, Colin, Eliasz, Emanuel, Erwin, Karim, Kornel, Kosma, Makary, Marco i Mieszko.

 

Zajrzyj do naszej BAZY IMION i znajdź imię dla swojej pociechy!

 

Zdjęcie: Fotolia fot. by © lunamarina


Autor

Maria Szadkowska

Studentka prawa i dziennikarka.  Pasjonatka gór i tańca. Wolne od pracy i nauki chwile spędza w towarzystwie przyjaciół lub dobrych książek.

Komentarze
15-05-2018
Ocena:
Oliwka najpiękniejsze :)
bardzo wczesne objawy ciąży przed miesiączką

Bardzo wczesne objawy ciąży przed miesiączką

2023-01-25
Wymioty, ból głowy, plamienia czy obrzmiałe piersi? Jakie objawy pojawiają się w bardzo wczesnej ciąży? Sprawdź, jakie są bardzo wczesne objawy ciąży przed miesiączką. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, jeśli podejrzewasz, że jesteś w ciąży.
swędzenie pochwy w ciąży

Co oznacza ból w dole brzucha w ciąży w 3 trymestrze?

2023-01-21
Różnorodne bóle brzucha w ciąży są stosunkowo częstym problemem przyszłych mam. Zazwyczaj najbardziej drażliwym miejscem jest podbrzusze, w którym zachodzi mnóstwo przemian fizjologicznych spowodowanych wzrostem dziecka i przygotowaniem organizmu do porodu. Niektóre bóle są normalne i typowe dla kobiet w ciąży, jednak niektóre mogą dawać sygnał, że coś jest nie tak. Co oznacza zatem ból w dole brzucha w 3 trymestrze? Jakie są ich przyczyny i jak się ich pozbyć? Radzimy co należy zrobić w przypadku bólu podbrzusza u kobiet w ciąży.
swędzenie pochwy w ciąży

Swędzenie pochwy w ciąży – co stosować?

2023-01-16
Swędzenie pochwy w ciąży, w związku z zachodzącymi zmianami hormonalnymi, pojawia się dość często i może być spowodowane różnymi czynnikami. Za świąd zwykle odpowiada nadmierna suchość, podrażnienie, bądź zmiany w obrębie flory bakteryjnej. Zdarza się, że przyszła mama zmaga się również z infekcją intymną o podłożu bakteryjnym lub grzybiczym. W takich przypadkach warto wiedzieć, co stosować w przypadku swędzenia pochwy w ciąży i czy domowe sposoby wystarczą.
ciąża

Jak liczyć tygodnie ciąży? Wiek ciążowy

2022-12-28
Jesteś w ciąży i chciałabyś sprawdzić, jakiej wielkości jest twoje dziecko i na jakim etapie rozwoju się znajduje? Aby uzyskać te informacje, musisz znać wiek ciążowy. Sprawdź, jak liczyć tygodnie ciąży według reguły Naegelego i jak zrobić to innymi sposobami.
wizyta u lekarza

Waga dziecka w ciąży. Ile waży płód w kolejnym tygodniu i trymestrze ciąży?

2022-12-28
Waga dziecka w ciąży to kwestia, która niezmiernie interesuje niemal każdą przyszła mamę. Z jednej strony chodzi o zwykłą ciekawość i chęć zwizualizowania sobie malca w brzuchu, z drugiej – waga dziecka w ciąży to ważna informacja o tym, czy rozwija się ono prawidłowo. Jeśli ty też chcesz dowiedzieć się, jak przybiera na wadze płód w poszczególnych tygodniach ciąży – koniecznie przeczytaj.
bóle krzyżowe a rozwarcie

Bóle krzyżowe a rozwarcie: jaki mają wpływ?

2022-12-16
Bóle porodowe mogą mieć różny charakter. Najbardziej znane są klasyczne bóle, wynikające z silnych skurczów macicy – one „obejmują” cały brzuch i sprawiają, że staje się on niezwykle twardy. Wiele kobiet wspomina również o bólach krzyżowych. One z kolei mogą pojawić się już przed porodem. Jak wyglądają i czy bóle z krzyża mogą mieć charakter przepowiadający?
czy można jeść ananas w ciąży

Czy można jeść ananas w ciąży?

2022-11-04
Jesteś miłośniczką owoców i zastanawiasz się, czy można jeść ananas w ciąży? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka oczywista. Poznaj listę sposobów na wywołanie porodu.