Najpopularniejsze imiona 2011

Data:

Wybór imienia dla dziecka to dla rodziców jedna z trudniejszych życiowych decyzji. Z jednej strony chcą żeby było oryginalne, z drugiej zaś, żeby nie naraziło potomka na kpiny. Jakie były najpopularniejsze imiona w ostatnim roku? Prześledźmy statystyki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych!

 

najpopularniejsze imiona w Polsce w 2011 roku
Jedni stawiają na klasykę i wybierają imiona ponadczasowe, inni kierują się względami rodzinnymi i nazywają maleństwo na cześć zasłużonego pradziadka, jeszcze inni zaś mają na uwadze sympatię do gwiazd sportu czy ekranu, a czasem nawet ulubione postacie z filmów czy seriali. Nieważne jednak co nami kieruje podczas tego procesu, nie unikniemy tego, że imiona często się powtarzają.
 

Najpopularniejsze imiona 2011 dla dziewczynek

Imion dla dziewczynek przez długie lata zdominowała Julia, tymczasem w tym roku sytuacja się zmieniła. W 2011 roku najwięcej maluszków płci żeńskiej zostało nazwanych Lena. Popularne imiona dla dziewczynek to także Maja, Zuzanna, Julia i Wiktoria. Pierwsza dziesiątkę zamykają Amelia, Aleksandra, Oliwia, Natalia i Zofia.
 

Najpopularniejsze imiona 2011 dla chłopców

Podobna sytuacja miała miejsce u chłopców - tutaj prym wiódł Jakub, który w tym roku został wyprzedzony przez Szymona. Za tą dwójką znalazł się także popularny od wielu lat Filip, a także Kacper i Michał. W pierwszej dziesiątce znalazł się także Mateusz, Bartosz, Wojciech, Adam i Jan.

W 2011 roku rodzice postawili więc na klasyczne i tradycyjne imiona. Wśród najczęściej wybieranych nie ma zapożyczeń z zagranicy, co w zestawieniu z polskim nazwiskiem brzmi często niezgrabnie. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zdradziło także listę nietypowych imion, które najrzadziej nadawane są maluchom. Wśród imion dla dziewczynek znalazły się Greta, Marika, Sofia, Carmen, Melisa, Mila i Naomi, natomiast wśród imion dla chłopców Tytus, Colin, Eliasz, Emanuel, Erwin, Karim, Kornel, Kosma, Makary, Marco i Mieszko.

 

Zajrzyj do naszej BAZY IMION i znajdź imię dla swojej pociechy!

 

Zdjęcie: Fotolia fot. by © lunamarina

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
15-5-2018
Ocena:
Oliwka najpiękniejsze :)