Sesja ciążowa - wszystko co warto o niej wiedzieć

Data:

Piękna kobieta z wystającym, zaokrąglonym brzuszkiem ciążowym - czy jest lepszy temat do fotografowania? No może tylko śpiące noworodki ;) Jeśli borykacie się z ciągłym brakiem czasu na zrobienie zdjęć brzuszka, albo po prostu fotografia nie jest Waszą pasją profesjonalna sesja ciążowa może być dla Was idealna. Zobaczcie jak wygląda taka sesja, co warto na nią zabrać i kiedy ją zrobić.

 

sesja zdjęciowa w ciąży 

Kiedy zarezerwować sesję...

Według nas najlepszym momentem na sesję ciążową jest okres między 28. a 34. tygodniem ciąży, kiedy brzuszek jest już ładnie zaokrąglony, a mama ciągle czuje się dobrze. To również moment, w którym najwięcej kobiet decyduje się zachowanie brzuszka na dłużej. Oczywiście nie jest to reguła, gdyż każda ciąża jest inna. Niektóre kobiety, które mają stosunkowo mały brzuszek mogą poczekać dłużej - do 36., a nawet 38. tygodnia. Najważniejszym aspektem jest to, aby kobieta w tym czasie czuła się komfortowo.


Co założyć na zdjęcia …

Częstym pytaniem przed sesją jest 'co mam na siebie włożyć'. Warto przygotować sobie 3. zestawy ubrań. To jakie ubrania zabieramy zależy oczywiście od upodobań naszych ciężarnych modelek ale … z doświadczenia wiemy, że ...

 

Zawsze dobrze się nam sprawdza taki zestaw:

  • elegancka, prosta sukienka,
  • sportowy zestaw na luzie (np. jeansy, top i koszula),
  • coś wyjątkowego ;),
  • warto zabrać też elegancką bieliznę.


Dobrze prezentują się ubrania z elementami koronkowymi oraz kożuszkowymi, natomiast raczej unikamy wzorzystych tkanin oraz nadruków. Nie zapomnajmy też o dodatkach. Elegancka biżuteria, szaliki, modny kapelusz lub czapka oraz buty dobrze pasujące do całej stylizacji to elementy bardzo ważne przy planowaniu ujęć. Wcześniej warto pomalować paznokcie i zadbać o elegancki makijaż i piękną fryzurę. Jeżeli robimy zdjęcia z partnerem pomyślmy też o jego stroju. Tutaj sugerujemy proste i eleganckie, ale wygodne ubrania, tak żeby mężczyzna czuł się komfortowo. U panów dobrze sprawdzają się jasne koszule, dopuszczalne są ubrania z lekkimi wzorami czy teksturą.


Jak to wygląda...

Najlepiej zarezerwować sesję ciążową z ok. 2 tygodniowym wyprzedzeniem. Istnieje możliwość wyboru między sesją w domu lub w plenerze. Jeżeli pogoda na to pozwala, my sugerujemy aby zdjęcia wykonywać w plenerze, ale oczywiście ostateczna decyzja należy do Państwa. Na sesję należy zarezerwować około 2 godzin.

Naszym zdaniem

N&P Photography

Fotografia ciążowa jest czymś zupełnie wyjątkowym, pozwala bowiem uchwycić tak bardzo wyjątkowe chwile w życiu kobiety, kiedy oczekuje na swoje maleństwo. To również okres, w którym ciało kobiety bardzo dynamicznie się zmienia, czasem pojawiają się bóle, skurcze, opuchlizna. Zadaniem fotografa jest sprawić by kobieta wyglądała i czuła się wspaniale. Dzięki takim zdjęciom, każda mama będzie mogła pokazać jaka dumna była z tego, że przez 9 miesięcy nosiła pod sercem swoje maleństwo, a zdjęcia pozostają pamiątką na długie lata.

 

Autor: Natalia Baranowska- Stolarz

Zdjęcia: N&P Photography Natalia Baranowska- Stolarz i Przemysław Stolarz

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
23-5-2015
Ocena:
Taka sesja to super sprawa :) Wiem co mówię bo sama taką miałam i mam teraz piękną, niepowtarzalną pamiątkę więc dziewczyny nie wahajcie się! Zwłaszcza że macie tu wszystkie niezbędne wskazówki a o resztę zadba fotograf ;)