Data publikacji:

A Ty całuj mnie!

Autor: Serwis Dzidziusiowo

Korzystnie wpływają na zdrowie, pomagają spalać kalorie, a przy tym są bardzo, bardzo przyjemne. Mowa o pocałunkach, które doczekały się kolejnego dnia do świętowania. Jak się okazuje mają one wiele pozytywnych skutków, i to nie tylko emocjonalnych!

 

przeminelo-z-wiatrem

 

Całowanie świętujemy co najmniej 3 razy w roku. Jak wynika z kalendarza 28 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Całowania, 6 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Pocałunku, a także, jak podają niektóre źródła, całować się powinniśmy również w Dzień Pocałunku, czyli 19 sierpnia. Jesteśmy jak najbardziej za, w końcu pocałunki mają same plusy. Zobaczcie jakie?

 

Potwierdzone naukowo – zalety pocałunków

Całując się spalamy ok. 12. kalorii na minutę, co więcej jest to idealne ćwiczenie, ponieważ używamy do niego aż 29. mięśni! Całowanie wspomaga procesy immunologiczne, poprzez wydzielanie peptyd neutralnych. Badania naukowe potwierdzają, że osoby często oddające się temu przyjemnemu zajęciu żyją o 5. lat dłużej, dzięki oksytocynie chroniącej je przed depresją. I na koniec jeszcze jeden plus: jeżeli macie problemy z zasypianiem, lekiem idealnym jest również pocałunek.

 

Całowanie na ekranie – najsłynniejsze pocałunki kina

W 1896 roku po raz pierwszy można było zobaczyć pocałunek na srebrnym ekranie. Od tego czasu stał się on jedną z ulubionych scen zarówno widzów, jak i reżyserów. Najsłynniejszy pocałunek kinowy należy oczywiście do Scarlet i Reda, czyli Vivien Leigh i Clarka Gable w „Przeminęło z wiatrem”, kolejny na liście to Casablanca. Jeżeli chodzi o rekordową ilość pocałunków zdecydowanie wygrywa „Don Juan” z 127. scenami całujących się kochanków.

 

Ciekawostki – naj w dziedzinie pocałunków

- Najdłuższy pocałunek trwał 30. godzin 59. minut i 21. sekund, rekord ten pochodzi z 2001 roku, chętni do pobicia?

 

- Amerykańscy naukowcy stworzyli specjalną naukę zajmującą się tylko pocałunkami – filematologię.

 

- Przeciętny człowiek spędza na całowaniu 2. tygodnie swojego życia!

 

- W Holandii wymuszony pocałunek jest traktowany jak molestowanie seksualne.

 

Jak widać całowanie to kolejny przykład połączenia przyjemnego z pożytecznym. Zatem, nie żałujmy pocałunków swoim bliskim, również tych w policzek, czoło oraz wielu, wielu innych, bo wszystkie służą okazaniu uczuć a do tego są tak przyjemne.

 

Zdjęcie: Selznick International Pictures

para w łóżku

Ból podczas stosunku po porodzie – co to oznacza?

2022-07-04
Ból podczas stosunku po porodzie to dość często występująca przypadłość, która może wystąpić zarówno u kobiet, które rodziły w sposób naturalny, jak i tych, które przeszły cesarskie cięcie. Zazwyczaj przyczyną dolegliwości są zawirowania hormonalne i wynikające z nich niedostateczne nawilżenie pochwy, w rzadszych przypadkach – źle zagojona rana. Jeśli i ty odczuwasz dolegliwości bólowe w tracie współżycia, dowiedz się, jak możesz pokonać ten problem i kiedy udać się do lekarza.
ślub

Ślub konkordatowy - jakie dokumenty są potrzebne i do kiedy zgłosić się do Urzędu Stanu Cywilnego?

2021-05-19
Ślub to uwiecznienie miłości i zadeklarowanie chęci bycia razem. Młodzi ludzie, którzy pragną spędzić wspólnie resztę życia, powinni sformalizować swój związek. Do wyboru mają kilka opcji, tzn. ślub cywilny, ślub kościelny lub ślub konkordatowy. Właśnie to ostatnie rozwiązanie jest najbardziej popularne, łączy w sobie dwie pozostałe opcje. Na czym polega ślub konkordatowy i jakie formalności należy załatwić?
kobieta

Jak sobie poradzić ze zdradą emocjonalną?

2021-05-12
Zdrada w związku najczęściej kojarzy się ze zdradą fizyczną, która ma związek z cielesną bliskością z inną osobą niż partner czy partnerka. Ale to nie jedyny rodzaj zdrady. Równie niebezpieczna i często kończąca się rozstaniem jest zdrada emocjonalna. Jak sobie poradzić z tym zjawiskiem, na czym polega i czy można ją wybaczyć?
kalendarz

Ślub i wesele krok po kroku, czyli kalendarz młodej pary

2021-04-10
Ślub i wesele to niezwykle ważne wydarzenia w życiu każdej pary, która decyduje się na ten krok. Nic więc dziwnego, że chcemy, aby był to dzień wyjątkowy. Aby mogło tak być, konieczne jest zadbanie o wiele szczegółów i kwestii. Warto więc wiedzieć, jak planować ślub krok po kroku, by nie zapomnieć o wszystkich ważnych elementach organizacji tego wydarzenia. Kiedy zacząć zajmować się poszczególnymi kwestiami? Odpowiedzmy na to pytanie.
W każdym związku zdarzają się kryzysy. Jak sobie z nimi pora

Rodzaje kryzysów w związku. Etapy związku

2021-03-03
Czy Wasza miłość ma szansę przetrwać? Czy przeżyjecie kryzys? Sprawdź jakie etapy występują w związku, ile i jakie kryzysy mogą się pojawić na Waszej drodze.
Złamane serce zawsze boli. Skąd się bierze rozwód i jakie są

Najczęstsze przyczyny rozwodów w Polsce

2021-03-02
Liczba rozwodów w Polsce rośnie z roku na rok. Sprawdź dlaczego ludzie się rozwodzą, jakie są najczęstsze przyczyny rozpadu małżeństwa i jak znaleźć receptę na trwały związek.
Jak wygląda mapa erotyczna męskiego ciała, gdzie szukać męsk

Strefy erogenne u mężczyzn, czyli jak podniecić faceta

2021-02-26
Sprawdź jak podniecić chłopaka, gdzie umiejscowione są najważniejsze strefy erogenne u mężczyzn, jak znaleźć męski punkt g. Słowem odkrywamy tajniki sztuki kochania i podniecania męskiego ciała.