A Ty całuj mnie!

Data:

Korzystnie wpływają na zdrowie, pomagają spalać kalorie, a przy tym są bardzo, bardzo przyjemne. Mowa o pocałunkach, które doczekały się kolejnego dnia do świętowania. Jak się okazuje mają one wiele pozytywnych skutków, i to nie tylko emocjonalnych!

 

przeminelo-z-wiatrem

 

Całowanie świętujemy co najmniej 3 razy w roku. Jak wynika z kalendarza 28 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Całowania, 6 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Pocałunku, a także, jak podają niektóre źródła, całować się powinniśmy również w Dzień Pocałunku, czyli 19 sierpnia. Jesteśmy jak najbardziej za, w końcu pocałunki mają same plusy. Zobaczcie jakie?

 

Potwierdzone naukowo – zalety pocałunków

Całując się spalamy ok. 12. kalorii na minutę, co więcej jest to idealne ćwiczenie, ponieważ używamy do niego aż 29. mięśni! Całowanie wspomaga procesy immunologiczne, poprzez wydzielanie peptyd neutralnych. Badania naukowe potwierdzają, że osoby często oddające się temu przyjemnemu zajęciu żyją o 5. lat dłużej, dzięki oksytocynie chroniącej je przed depresją. I na koniec jeszcze jeden plus: jeżeli macie problemy z zasypianiem, lekiem idealnym jest również pocałunek.

 

Całowanie na ekranie – najsłynniejsze pocałunki kina

W 1896 roku po raz pierwszy można było zobaczyć pocałunek na srebrnym ekranie. Od tego czasu stał się on jedną z ulubionych scen zarówno widzów, jak i reżyserów. Najsłynniejszy pocałunek kinowy należy oczywiście do Scarlet i Reda, czyli Vivien Leigh i Clarka Gable w „Przeminęło z wiatrem”, kolejny na liście to Casablanca. Jeżeli chodzi o rekordową ilość pocałunków zdecydowanie wygrywa „Don Juan” z 127. scenami całujących się kochanków.

 

Ciekawostki – naj w dziedzinie pocałunków

- Najdłuższy pocałunek trwał 30. godzin 59. minut i 21. sekund, rekord ten pochodzi z 2001 roku, chętni do pobicia?

 

- Amerykańscy naukowcy stworzyli specjalną naukę zajmującą się tylko pocałunkami – filematologię.

 

- Przeciętny człowiek spędza na całowaniu 2. tygodnie swojego życia!

 

- W Holandii wymuszony pocałunek jest traktowany jak molestowanie seksualne.

 

Jak widać całowanie to kolejny przykład połączenia przyjemnego z pożytecznym. Zatem, nie żałujmy pocałunków swoim bliskim, również tych w policzek, czoło oraz wielu, wielu innych, bo wszystkie służą okazaniu uczuć a do tego są tak przyjemne.

 

Zdjęcie: Selznick International Pictures

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
Bądź pierwszą osobą która skomentuje artykuł.