Data publikacji:

Pomysł na sesję ciążową w domu


Ciąża to wyjątkowy czas, który warto uwiecznić na fotografiach. Niestety nie każda kobieta może lub chce korzystać z usług profesjonalnego fotografa – co wcale nie oznacza, że musi ona zrezygnować z tego typu pamiątki. Przygotowaliśmy dla ciebie ciekawe pomysły na sesję ciążową w domu – któryś z nich z pewnością przypadnie ci do gustu.
ciąża

Pomysł na sesję ciążową w domu: zdjęcia na łóżku


Jednym z najbardziej banalnych, a zarazem najlepszych pomysłów na sesję ciążową w domu jest ten z fotografowaniem ciężarnej i jej partnera na łóżku. Mogą być to zdjęcia, na których przyszła mama siedzi na brzegu łóżka i wpatruje się w brzuch, czule go dotykając. Mogą być to fotografie, gdy partnerzy leżą obok siebie – on gładzi jej brzuch, ona czule dotyka go po twarzy. Może być to też pozornie zwyczajny kadr z życia, czyli uchwycenie momentu, gdy partnerzy się do siebie przytulają.

Taki pomysł na sesję ciążową w domu wymaga tylko jednego: ładnej, uporządkowanej sypialni. Przyda się również piękna pościel, dekoracyjne poduszki i narzuta.

Pomysł na sesję ciążową w domu: zdjęcia z akcesoriami


Tworząc zdjęcia ciążowe, możesz skupić się również tylko na brzuchu. W takim przypadku skorzystaj z różnych akcesoriów. Te najbardziej popularne to małe kostki z literkami, które układa się na brzuchu (wskazują imię dziecka). Możesz też owinąć swój brzuch kolorową tasiemką. Ciekawy pomysł na sesję ciążową w domu to również ten z pisakiem – partner rysuje na brzuchu partnerki kreseczki, które oddają płynący czas i jednocześnie odliczają dni do porodu. Przydatnym gadżetem do takich sesji jest również zdjęcie USG, ponadto przydać się mogą malutkie buciki.

Pomysł na sesję ciążową w domu: ciąża tydzień po tygodniu


Genialny pomysł na sesję ciążową w domu to prezentowanie zmieniającego się brzuszka tydzień po tygodniu. Jest tylko jeden warunek: przyszła mama zawsze musi być ubrana w te same ubrania, powinna również znajdować się w tym samym pomieszczeniu.

To naprawdę tania, a jednocześnie niezwykle urzekająca sesja. Oczywiście powinno ją zwieńczyć zdjęcie z noworodkiem – i na nim kobieta powinna mieć swój „standardowy” sesyjny strój, musi też zadbać o identyczne otoczenie.

Pomysł na sesję ciążową w domu: w czerni i bieli


Wystarczy, że uporządkujesz otoczenie, staniesz w bieliźnie przy oknie i poprosisz partnera o wykonanie kilku zdjęć, a następnie zmienisz ich kolorystykę na czarno-białą – i już! Czarno-białe fotografie zawsze mają w sobie coś magicznego i tajemniczego.

Pomysł na sesję ciążową w domu: przy łóżeczku


Jeśli pokój dziecka jest już przygotowany, sesję ciążową możesz wykonać właśnie w tym pomieszczeniu, przy łóżeczku. Pamiętaj jednak, żeby nie patrzeć w obiektyw – aparat ma cię ująć podczas „naturalnych” przygotowań lub „przyłapać” na zadumie. 

Pomysł na sesję ciążową w domu: z humorem


Jeśli masz duże poczucie humoru, do gustu może przypaść ci pomysł na sesję ciążową w domu… z humorem. Poproś partnera, aby fotografował cię, kiedy jesz kanapkę z masłem czekoladowym i ogórkami, próbujesz ogolić nogi – robiąc śmieszne miny, próbujesz wstać albo założyć buty. Ciąża obfituje w takie zabawne sytuacje, twoje zadanie to tylko je wyłapywać i uwieczniać.

Sesja ciążowa w domu – o czym pamiętać?


Planując taką sesję zdjęciową, pamiętaj o kilku drobiazgach.

• Sztuczki ze światłem

Baw się światłem niczym prawdziwy fotograf. Przejrzyj kilka filmów instruktażowych na YouTubie – zobaczysz, jakie cudowne ujęcia można stworzyć przy odpowiednim ustawieniu wieczorowej lampki albo przy wchodzie słońca!

• Zadbaj o strój

Koronki, zwiewne sukienki albo wręcz przeciwnie – męska koszula i szorty. Jakakolwiek będzie twoja stylizacja, niech jest przemyślana.

• Zadbaj o otoczenie

Nie chodzi już o porządek – to jest oczywiste. Zadbaj o drobiazgi, czyli o lampeczki, kwiaty, miękkie koce, postaraj się też usunąć z kadru przedmioty codziennego użytku. Dzięki temu uzyskasz piękne, magiczne fotografie, które będą cieszyć cię przez lata.
Autor: Robert Wojtaś