Jak zrobić lampion z dyni?

Data:

Tak jak nie ma Bożego Narodzenia bez choinki tak nie może być Halloween bez dyni. Wyłaniające się z ciemności, charakterystyczne, pomarańczowe lampiony niewątpliwie są symbolem tego dnia, a zrobienie ich to prawdziwa frajda. Zapraszamy do zabawy.

 

halloween_lampion_z_dyni

 

Historia Halloween - czyli skąd się wziął lampion z dyni?

Jedna z irlandzkich legend opowiada o Jack'u, mężczyźnie który był prawdziwym wcieleniem zła. Pewnego dnia spotkał diabła, który w zamian za duszę zaproponował mu władzę i ogromne bogactwo. Jack podpisał cyrograf, a gdy tuż przed Halloween diabeł upomniał się o swoje, mężczyzna uwięził go. Śmierci jednak nie udało się przechytrzyć i Jack zmarł 31 października. Grzesznika nie przyjęto do nieba. Ponieważ igrał z diabłem nie chciano też go w piekle. W końcu mężczyzna dostał szansę. W Halloween miał wrócić na ziemię i nawracać grzesznych, strasząc ich lampionem z wydrążonej rzepy, którą później zamieniono na większą dynię. Świadomi swoich grzechów ludzie chcąc pozbyć się Jacka, zapalali lampion z dyni zwany jack-o-lantern.

 

Jak zrobić świecący lampion?

robienie-lampionu-z-dyni-550x350

Aby było łatwiej wyciąć buzię dyni możesz skorzystać z naszych szablonów.

Zła buźka   Wesoła buźka

Wspólne wycinanie lampionów z dyni zapewne będzie dla naszych dzieci nie lada frajdą. A wesołe świętowanie może być dobrym sposobem na oswojenie maluchów z tematem śmierci, duchów, wampirów i innych zjaw.

 

Na Halloween możemy zrobić wiele efektownych, a równie nieskomplikowanych jak lampion z dyni dekoracji np. duchy z  balonów czy lampiony z malowanych słoików, ale to już zupełnie inna historia.

 

Zdjęcie: Fotolia by © Sandra Cunningham All rights reserved

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
15-10-2015
Ocena:
Ja swój zrobiłam tak- http://kreatywnezycie.crazylife.pl/2015/10/15/lampion-i-ciasto-z-dyniiii/ :)