Kartka na dzień mamy - Zrób to sam! [DIY]

Data:

Pomysłów na kartkę dla mamy jest całe mnóstwo. Ale ten przypadł nam szczególnie do gustu. Jest prosty i szybki w wykonaniu, a do tego mama dostaje nie tylko karteczkę ale także bukiet papierowych kwiatów. W zasadzie nawet małe dziecko, z odrobiną pomocy taty, poradzi sobie ze zrobieniem tej kartki. A później wystarczy dodać piękny rysunek, kilka życzeń i piękny prezent na Dzień Mamy gotowy. Zobaczcie jak go zrobić krok po kroku.

 

26 maja to wyjątkowy dzień dla wszystkich Mam - dlatego zrób dla niej piękną kartkę z bukietem kwiatów

 

Kartka na Dzień Mamy - potrzebne materiały:

  • Grubszy, sztywniejszy papier A4 do zrobienia kartki lub gotowa baza do robienia kartek. My użyliśmy kremowy ale może być dowolny kolor, najlepiej pastelowy,
  • Zielona sztywniejsza kartka papieru,
  • Ozdobna kartka papieru (u nas zielona w białe kropki). Można ją śmiało zastąpić kolorowym papierem,
  • Kilka kartek kolorowych papierów,
  • Różne okrągłe przedmioty np. taśma klejąca, rolka papieru toaletowego, nakrętka, szklanka do odrysowania kwiatów,
  • Klej,
  • Nożyczki,
  • Ołówek do odrysowania kwiatów (opcjonalnie).

 

Wykonanie kartki - krok po kroku

Krok 1. Zbieramy wszystkie potrzebne materiały.

Krok 2. Bierzemy naszą podstawę kartki i składamy na pół.

Krok 3. Z zielonej kartki papieru wycinamy 3 łodyżki do kwiatów. Jeśli kartkę robimy, jak w naszym przykładzie, z formatu A4 najlepiej wycinać prostokąty szerokości 1-2 cm i długości 10-12 cm. Następnie wycinamy kieszonkę - czyli kwadrat o boku 8 cm.

 

Kartka na dzień mamy krok po kroku - etap 1

 

Krok 4. Czas na klejenie kieszonki i łodyżek. I tu mamy dwie możliwości: 1. Przyklejamy łodyżki na sztywno do prostokątnej kieszonki, a następnie całość naklejamy na kartkę lub 2. Smarujemy cienko (max. szerokość 1 cm) 3 krawędzie prostokątnej kieszonki, a następnie naklejamy kieszonkę na kartkę. Nieposmarowana część powinna iść do góry, tak aby przez nią wsuwać łodygi. Podczas smarowania klejem uważamy aby nie smarować całej powierzchni kwadratu, inaczej będziemy mieli problem z włożeniem łodyżek do kieszonki.

 

Krok 5. Najwyższy czas na zrobienie 3 kwiatków. To bardzo prosty etap. Na kartkach papieru odrysowujemy kółka różnej średnicy. Potrzebujemy 3 małe, 3 średnie i 3 duże. Używamy różnych kolorów aby kwiatki były różnorodne. Następnie wycinamy kółka i łączymy je w kwiatki. Naklejamy średnie koło na duże, a małe na średnie. W ten sposób powstaje kwiatek.

 

Robimy kartkę na dzień matki krok po kroku etap 2

 

Krok 6. Naklejamy kwiaty na łodyżki. Jeśli robiliśmy wcześniej kieszonkę - wsuwamy w nią teraz kwiaty, jeśli nie kartka skończona :) No prawie. W środku przydałoby się napisać życzenia, albo jakiś piękny własnoręcznie zrobiony obrazek dla mamy.

 

Jak zrobić krok po kroku prostą kartkę dla mamy na Dzień Matki

 

Zdjęcia: Materiały własne

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
16-10-2017
Ocena:
Super pomysł nie tylko na Dzień Matki! Potrzebowaliśmy z synkiem czegoś na imieniny babci - kartka z tego pomysłu świetnie się sprawdziła. Młody przeszczęśliwy, bo zrobił ją sam, a babcia wzruszona!