Data publikacji:

Tanie prezenty dla dzieci: jakie wybrać?

Dzieci lubią dostawać prezenty, ponieważ jest to dla nich źródło radości i ekscytacji. Zwykle oczekują prezentów, szczególnie od swoich rodziców, dziadków i innych bliskich osób, w czasie urodzin, świąt i innych okazji. Prezenty są dla dzieci ważnym sposobem wyrażania miłości i troski, ponieważ symbolizują uwagę i zainteresowanie ze strony dorosłych. Nie zawsze trzeba inwestować dużo pieniędzy, aby wybrać odpowiedni prezent. Nie wiesz, jakie tanie prezenty dla dzieci wybrać? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem! Na pewno znajdziesz odpowiedzi na nurtujące cię pytania. 
tanie prezenty dla dzieci
Wybór odpowiedniego prezentu dla dziecka, który jednocześnie zadowoli malucha, ale i będzie tani, to wyzwanie. Jednak możliwości jest naprawdę mnóstwo. Najważniejsze, aby być kreatywnym, bowiem ogranicza nas tylko wyobraźnia. Bardzo ważne jest, aby prezent był odpowiedni do wieku i zainteresowań dziecka, a także aby rodzice kierowali dziecko ku cieszeniu się z prezentów, a nie ku oczekiwaniu na nie jako na jedyną formę radości i satysfakcji. Poniżej przedstawiamy pomysły na tanie prezenty dla dzieci.

Książki

Dobra książka to zawsze trafiony pomysł na prezent. Wybierz coś odpowiedniego dla wieku dziecka i jego zainteresowań. Książki można znaleźć w naprawdę przystępnych cenach, bardzo często można trafić na różnego rodzaju wyprzedaże lub promocje. Można wybrać zarówno bajki, opowiadania, jak i książki edukacyjne. Warto uczyć dziecko już od najmłodszych lat, jak ważne jest czytanie książek.

Zabawki edukacyjne

Interaktywne zabawki, które pomagają rozwijać zdolności poznawcze dziecka, takie jak zabawki z liczeniem, układanki, gry planszowe itp. Można znaleźć je w bardzo przystępnych cenach. Warto wybierać zabawki, które nie posiadają zbędnych melodyjek, ponieważ przy dłuższym użytkowaniu takie przedmioty mogą być uciążliwe. Wszelkiego rodzaju zabawki edukacyjne pozytywnie wpływają na rozwój dziecka.

Klocki

Klocki to zabawki, które pomagają rozwijać wyobraźnię i umiejętności manualne. Klockami mogą bawić się dzieci w każdym wieku, od momentu gdy są w stanie złapać je do ręki. Warto zwrócić uwagę na wielkość klocków. Ważne, aby klocki nie były zbyt małe, żeby dziecko ich nie połknęło. W trakcie zabawy klockami u dzieci bardzo rozwija się kreatywność.

Puzzle

Puzzle to zabawki, które pomagają rozwijać zdolności logiczne i spostrzegawczość dziecka. Będą doskonałym tanim prezentem dla dzieci. Warto dostosować liczbę elementów do wieku dziecka, tak aby poradziło sobie z ułożeniem obrazka. Jeżeli wiemy, jakie ulubione postaci z bajek ma dziecko, wówczas dodatkowym atutem będzie wybranie puzzli z tą postacią. Dziecko jeszcze bardziej się ucieszy.

Kolorowanki

Kredki, farby oraz kolorowanki to doskonałe pomysły na tanie prezenty dla dzieci. Chyba nie ma dziecka, które nie uwielbiałoby spędzać czasu przy malowaniu własnych obrazków lub kolorowaniu gotowych kolorowanek. Kolorowanie czy malowanie uczy dziecko dokładności (np. by nie wychodzić poza linie kolorowanki), uspokaja, a także kształtuje kreatywność. Może to być tani prezent na święta dla dzieci, ale i prezent bez okazji. Zawsze sprawi mnóstwo radości pociechom.

Gry planszowe

Gry planszowe są dobrym pomysłem na tanie prezenty świąteczne dla dzieci. Istnieje mnóstwo gier planszowych, które można zakupić w bardzo korzystnych cenach. Bardzo często można znaleźć także gry planszowe na wyprzedażach. Gry planszowe uczą dziecko logicznego myślenia, liczenia, czytania, zapamiętywania, kojarzenia faktów i są dobrym sposobem na wspólne spędzenie wolnego czasu. Dodatkowo bardzo często rozwijają motorykę małą u dziecka.

Naklejki

Naklejki także są doskonałym rozwiązaniem, jeśli chcemy podarować tani prezent dla dzieci. Pociechy w każdym wieku uwielbiają naklejki! Wbrew pozorom naklejki również mogą działać rozwijająco na dziecko. Już samo odklejanie czy naklejanie uczy maluchy precyzji, dokładności, rozwija motorykę małą. Można wybrać naklejki z literami lub cyframi, które dodatkowo pomogą w nauce. Możliwości jest mnóstwo!

Skakanka

Dobrym pomysłem na tani prezent dla dziecka jest skakanka, hula hop lub guma do skakania. Dzięki tym gadżetom można zwiększyć aktywność fizyczną u dziecka. Zarówno skakanka, jak i guma do skakania czy hula hop uczą równowagi oraz precyzji wykonywania ruchów. Warto wziąć pod uwagę również taki tani prezent np. pod choinkę.

Karty do grania

Któż z nas nie spędził wielu godzin, grając w różnorodne gry karciane? Karty nieustannie cieszą się popularnością, również wśród najmłodszych. Wybór kart jest ogromny. Wszystko zależy od zainteresowań dzieci. Poniżej przedstawiamy wybrane gry karciane, które mogą być tanim prezentem dla dzieci.

Pop it

Ten antystresowy gadżet jest hitem wśród dzieci (i nie tylko). Będzie doskonałym pomysłem na tani prezent dla dziecka, który ucieszy każdego malucha. Ta sensoryczna zabawka służy do odreagowania emocji, do wyciszenia. Wykonana jest z silikonowego materiału, który bardzo łatwo można utrzymać w czystości. Taki prezent zachwyci każde dziecko.

Lalka lub samochodzik

Ponadczasowe klasyki wśród zabawek dla dziewczynek i chłopców. Te zabawki zawsze będą odpowiednim wyborem na tani prezent dla dzieci. Wybór zarówno lalek, jak i samochodów dla dzieci jest ogromny i nie zawsze musi wiązać się z dużym wydatkiem.

Kupując prezenty dla dzieci, wcale nie trzeba wydawać mnóstwa pieniędzy. Dziecko bardzo często cieszy się z samego faktu dostania prezentu. Warto jednak wybierać prezenty, które będą niosły ze sobą jakąś wartość, na przykład tą edukacyjną. Tak żeby dziecko owocnie spędziło czas, korzystając z podarowanego przez nas prezentu. Ważne, aby wybierać prezenty, które odciągną dzieci od wszechobecnych ekranów.
Zdjęcie: Enavto Elements
Autor: Justyna Lelito