Wyjątkowy Dzień Dziecka

Data:

Dzień Dziecka to długo wyczekiwane święto na miarę urodzin, czy Bożego Narodzenia. Zastanawiasz się jak zorganizować ten dzień, by był wyjątkowy dla wszystkich? Może w tym roku spędzicie go nieco inaczej niż zwykle? Zobacz, co podpowiadamy.

 

balony na Dzień Dziecka

 

Już na długo przed Dniem Dziecka z witryn sklepowych i reklam spoglądają na nas najpiękniejsze interaktywne zabawki z wszystkimi możliwymi funkcjami, gry komputerowe i wiele innych gadżetów mających sprawić, że dzieciństwo będzie niezapomniane. Wahacie się pomiędzy nową lalką, grą komputerową a psem? Postanowiliśmy przyjść Wam z pomocą i zaproponować kilka prezentów na Dzień Dziecka dużo bardziej wyjątkowych i wartych zapamiętania, niż cały asortyment sklepu z zabawkami.

 

Na drugi koniec świata i jeszcze dalej

Do naszej pierwszej propozycji przyda się dobra pogoda. Dzięki temu, że Dzień Dziecka wypada na początku czerwca, nie musimy się zbytnio martwić aurą panującą na zewnątrz. Zamiast kupować drogie zabawki, zabierzcie gdzieś swoje dzieciaki. Jest ciepło i przyjemnie, zmrok zapada coraz później, co szczególnie sprzyja krótszym i dłuższym wycieczkom. Wspaniałym prezentem będzie wybranie kilku miejsc z bliższej lub nieco dalszej okolicy i wyjazd całą rodziną. W żadnym razie nie zapomnijcie o zabraniu koszyka piknikowego, piłki i roweru. Nie zapominajcie o udziale malucha w przygotowaniach. Wycieczka, w której zaplanowaniu uczestniczyło dziecko z pewnością będzie wspaniałym sposobem na spędzenie tego dnia.

 

Wspólne gotowanie i gry planszowe

Nie możecie pozwolić sobie na wyjazd? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby spędzić ten wspaniały dzień w domu. W ofercie sklepów znajdziemy nie tylko zabawki, ale także fantastyczne gry planszowe. Wydaje się to zbyt banalne? Nic bardziej mylnego. W dzisiejszych czasach nie trzeba grać w chińczyka, czy warcaby. Rynek gier planszowych jest tak bogaty, że bez trudu, nie tylko znajdziecie grę rozwijającą wyobraźnię dziecka i dostosowaną do jego wieku, ale dodatkowo taką, która wciągnie i Was. Gra planszowa będzie służyła całe lata i przyniesie więcej pożytku, niż gry komputerowe. Jeśli do tego dodacie przygotowanie wspólnie z dzieckiem obiadu z deserem, możecie nie tylko ugotować ulubioną potrawę malucha z jego pomocą, ale nauczyć go wielu pożytecznych rzeczy poprzez wspólną zabawę.

 

Balonowa niespodzianka

A może zacznijcie od samego rana? Zaskocz swoje dziecko morzem balonów! Wieczorem, gdy malec położy się już spać, nadmuchaj dużą ilość balonów. Ale taką naprawdę sporą. Następnie, jeszcze w nocy lub rano, zanim dziecko wstanie, połóż baloniki pod łóżkiem szkraba. Tak, żeby po wstaniu dosłownie „brodził” w tych balonach. Zobaczy, na pewno będzie zachwycony!

A jeśli Twoje dziecko kocha balony, możesz mu także zorganizować balonowe przyjęcie.

 

Kto tu rządzi?

Skoro od 1994 roku, w czasie Dnia Dziecka „działa” w naszym kraju Sejm Dzieci i Młodzieży, może i Wy zamienicie się rolami? Na ten jeden dzień. Określcie sobie wspólnie zasady i wprowadźcie je w życie, oczywiście, zachowując zdrowy rozsądek! Twoje dziecko może Cię nieźle zaskoczyć swoją pomysłowością, a może i dojrzałością.

 

 

Dzień tylko dla malucha

Powyższe pomysły są tylko inspiracjami do spędzenia Dnia Dziecka w nieco innej formie. Z pewnością sami wymyślicie dziesiątki innych, fantastycznych scenariuszy. A zrealizować je naprawdę warto! Wasza pociecha doceni i zapamięta to na długo. Ważne jest, aby Dzień Dziecka spędzać razem, aby był to prezent zarówno dla dziecka jak i dla Was. Planując, nie nastawiajcie się na wykonanie wszystkich „zadań”, chodzi przede wszystkim o zabawę i dobre samopoczucie malucha. Poświęćcie cały dzień właśnie jemu, aby czuł się wyjątkowy. Zastąpi to skutecznie wszystkie zabawki świata.

 

Życzymy Wam zatem wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka. W końcu, wszyscy, choć czasem w głębi, troch dziećmi pozostajemy. I oby jak najdłużej!

 

 

Zdjęcie: pixabay.com

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
Bądź pierwszą osobą która skomentuje artykuł.