Data publikacji:

Zabawki edukacyjne dla 2-letniego chłopca: polecane produkty

Zabawki edukacyjne cieszą się ogromnym zainteresowaniem rodziców małych dzieci. Nie tylko dostarczają wspaniałej rozrywki, ale też stymulują rozwój malca i uczą go wielu nowych umiejętności. Sprawdź, jakie zabawki edukacyjne dla 2-latka – chłopca – są obecnie najbardziej popularne, i spraw maluszkowi cudowny prezent!
Mother and child holding gift boxes.

Zabawki edukacyjne dla 2-latka – chłopca: instrumenty muzyczne

Pianinko Smily Play

Ta wyjątkowa mata do tańczenia zapewni dziecku niesamowitą rozrywkę, przy okazji stymulując jego rozwój. Maluch może aktywować dźwięki w czasie tańczenia, co sprzyja udoskonalaniu motoryki dużej. Dodatkowo zabawka umożliwia nagrywanie własnych dźwięków. Duże rozmiary (130 cm na 40 cm) umożliwiają zabawę z rodzeństwem lub kolegami, a migające światełka natychmiast przykuwają uwagę.

Zestaw instrumentów muzycznych

Ten fantastyczny zestaw zawiera bębenek, dwa marakasy, tamburyn, dwie kastaniety, a także dwie pałeczki. Jest kolorowy i mieści się w wygodnym, zamykanym pudełku. To idealny prezent dla każdego dwuletniego dziecka.

Zabawki dla 2-latka chłopca: edukacyjne układanki

Układanka logiczna Montessori: kształty i kolory, Tooky Toy

Jeśli chodzi o zabawki edukacyjne dla chłopca 2 lata, nie można nie wspomnieć o propozycji od marki Tooky Toy. To doskonała układanka, która składa się z 6 plansz oraz 5 klocków. Zadaniem dziecka jest dopasowanie klocka z obrazkiem zwierzątka do konkretnego otworu w danej planszy. Zabawka uczy nazw kolorów oraz pozytywnie wpływa na rozwój motoryczny.

Jeżyk zabawka – układanka edukacyjna Montessori

Kolejna edukacyjna zabawka stworzona w duchu Montessori, czyli w trosce o dobrą zabawę i rozwój. Zadaniem dziecka jest włożenie kolorowych kolców jeża w odpowiednie miejsca, co w wieku dwóch lat jest całkiem dużym wyzwaniem.

Czuczu pojazdy – układanki z dziurką

Układanki z dziurką to znany i lubiany produkt marki Czuczu. Ten edukacyjny zestaw zawiera 6 dużych układanek z wymiennymi kółeczkami. Zabawka wspiera rozwój mowy, zachęca do poznawania świata, rozwija motorykę małą oraz wyobraźnię. Świetny upominek dla każdego dwulatka.

Zabawki dla chłopca 2 latka: edukacyjne tablice

Filcowa mata – tablica edukacyjna

Zabawki edukacyjne dla 2-latka – chłopca, to również różnego rodzaju tablice. Na uwagę zasługuje np. filcowa mata stworzona w duchu Montessori. Zabawka stymuluje wyobraźnię, wspiera rozwój sensoryczny, uczy nowego słownictwa, a przede wszystkim – zapewnia całe godziny doskonałej zabawy. Mata ma aż 105 centymetrów szerokości, dlatego można się nią bawić wspólnie z innymi dziećmi.

Tablica manipulacyjna Woopie

Dzieci uwielbiają bawić się tablicami manipulacyjnymi, które zawierają całe mnóstwo ciekawych elementów. Propozycja marki Woopie zachęca do zabawy efektami świetlnymi oraz dźwiękowymi. Dziecko może manipulować pokrętłami, drzwiczkami oraz wskazówkami, jednocześnie pracując nad zręcznością małych rączek.

Taf Toys – tablica aktywności Urban Garden

Fantastyczna zabawka dla najmłodszych – mogą bawić się nią dzieci już od 18. miesiąca życia. Oferuje całe mnóstwo ciekawych aktywności: dziecko może przesuwać zamkiem błyskawicznym, manipulować wielkim guzikiem czy paskiem zatrzaskowym. Dodatkowo zabawka uczy kolorów i wspiera koordynację ręka-oko.

Zabawki edukacyjne dla chłopca 2 latka: odgrywanie ról

Piknik – zestaw drewniany

Ten urzekający zestaw rozbudzi wyobraźnię dziecka, przenosząc je na zieloną trawkę w parku. Składa się aż z 30 elementów – talerzyków, kubeczków, sztućców oraz różnych składników „jedzenia”. Wszystkie elementy są bezpieczne dla dzieci, więc mogą bawić się nimi już nawet 18-miesięczne szkraby.

Tort urodzinowy na rzepy – Classic World

Zabawki edukacyjne dla chłopca 2-latka również mogą mieć kolor różowy – zwłaszcza jeśli przedstawiają urodzinowy tort. Ten drewniany zestaw składa się z 16 elementów, które można łączyć przy pomocy rzepów. Tort pobudza wyobraźnię, rozwija motorykę małą i ułatwia dziecku wchodzenie w relacje z rówieśnikami.

Zabawki edukacyjne dla 2-latka – chłopca: zabawki słowne i liczbowe

Woopie Green – układanka do nauki liczenia i kolorów

Jeśli zależy ci, aby dziecko szybko i z radością poznało cyfry i kolory, ofiaruj mu 54-elementowy zestaw marki Woopie Green. Składa się z on z kolorowych kółeczek, które należy nakładać na drewniany stelaż. Zabawka dodatkowo wspiera zdolności manualne oraz umiejętność logicznego myślenia. Jest bezpieczna, ponieważ nie ma żadnych ostrych elementów, a do jej produkcji użyto nietoksycznych farb i lakierów.

Toywood – zabawka łamigłówka

Na koniec, choć wcale nie najgorsza, zabawka łamigłówka od marki Toywood. Zajmie dziecko na wiele godzin, zachęcając je do tworzenia wymyślnych kształtów. Zabawka w całości wykonana jest z drewna, jest zatem ekologiczna. Uczy maluszka kolorów, literek oraz cyfr. Jest bardzo kolorowa, trwała i bezpieczna, a do tego dostępna w korzystnej cenie. To idealny prezent dla każdego dwulatka.
Zdjęcie: Envato Elements
Robert Wojtaś
Robert Wojtaś

Absolwent Akademii Morskiej i pasjonat motoryzacji. W wolnym czasie czyta, tworzy własne meble i podróżuje z dwoma fantastycznymi synami oraz żoną. Uwielbia eksperymentować w kuchni, poznawać nowe miejsca i spędzać wieczory filmowe w gronie stałych przyjaciół.