Krem z filtrem dla niemowląt i dzieci - wybieramy najlepszy

Data:

Jak wybrać krem z filtrem dla niemowląt i dziecka? Przede wszystkim trzeba przeanalizować skład i wybrać krem z wysoką ochroną, filtrami mineralnymi, wodoodporny. Zdecydowanie unikajmy kremów zawierających filtry przenikające i parabeny.

krem z filtrem dla niemowląt i dzieci

fot. Jessica To'oto'to/Unsplash

Jaki krem z filtrem dla niemowląt i małych dzieci?

Po preparat przeciwsłoneczny dla dzieci wybrać się możemy do drogerii lub apteki. W tej drugiej z większym prawdopodobieństwem trafimy na wysokiej jakości krem. Na co zwrócić uwagę?

Jaki powinien być krem z filtrem dla niemowlaka i małych dzieci?

  • wysoka ochrona SPF 50
  • ochrona przed promieniowaniem UVA i UVB
  • wyłącznie filtry mineralne
  • wodoodporny
  • bez parabenów i filtrów przenikających (oznaczenie paraben free)

Niemowlęta w ogóle powinny unikać ekspozycji na słońce i przebywać w cieniu. Jeśli wystawione są na działanie promieni słonecznych bezwzględnie należy smarować je kremem przeciwsłonecznym wysokiej jakości z najwyższą ochroną SPF 50+. U niemowlaków stosować powinno się wyłącznie filtry mineralne. U starszych dzieci wybrać możemy kosmetyki do opalania zawierające filtry mineralne połączone z chemicznymi, ale bezwzględnie unikać należy filtrów przenikających, które wnikają do krwiobiegu i w niektórych przypadkach potrafią zachowywać się w organizmie jak hormony i uczynić w nim wiele szkód.  

 

 

Jak czytać składy kremów z filtrem przeciwsłonecznym

Jak wybrać krem z filtrem dla dzieci

Rodzaj składników

Nazwa składników

Czy jest bezpieczny?

filtry mineralnetitanium dioxide (dwutlenek tytanu),
zinc oxide (tlenek cynku),
iron oxide
TAK
filtry chemicznetoktokrylen,
trisiloxan drometrizolu,
butyl methoxydibenzoylomethane (Parsol 1789),
Tinosorb M,
Mexoryl XL
NIE (TAK, ale u dzieci
powyżej 1 r.ż. w połączeniu z mineralnymi)
filtry przenikająceEthylhexyl Methoxycinnamate (nazywany także Octylmethoxycinnamate),
Benzophenone-3,
4- Methylbenzylidene Camphor,
Octyl Dimethyl PABA
NIE
parabenyPropylparaben,
Ethylparaben,
Methylparaben,
Butylparaben,
Benzylparaben,
Isobutylparaben
NIE

 

Filtr chemiczny a filtr mineralny – czym się od siebie różnią

Filtry chemiczne nie zawsze są dobrze tolerowane przez skórę wrażliwą lub alergiczną, nałożone na skórę mogą powodować szczypanie lub swędzenia, ale wiele osób dobrze je toleruje. Zaletą filtrów chemicznych jest ich lekkość i to, że są na skórze niewidoczne i prawie niewyczuwalne. A do tego wysoce skuteczne w absorbowaniu promieni słonecznych. Kremy z filtrami mineralnymi dla niemowląt są zwykle gęstsze, gorzej się rozprowadzają, pozostawiają na skórze białą warstwę. Ale ich zaletą jest, że są naturalne i dobrze tolerowane przez wszystkie typy skóry.

U dzieci powyżej roku, które nie mają alergii i wrażliwej skóry można stosować preparaty przeciwsłoneczne z filtrami mieszanymi. Są one bardzo skuteczne, bo gwarantują ochronę na dwóch poziomach. Gdy filtr mineralny nie odbije promieniowania (bo na przykład się zetrze), to pochłonie go filtr chemiczny.

 

Jak stosować krem z filtrem u dzieci

  • krem aplikujemy co 2-3 godziny
  • szczególnie po kontakcie z wodą
  • kremu nie trzeba wsmarowywać intensywnie, można zostawić do wchłonięcia

 

Czytaj również:

Naturalna pielęgnacja skóry niemowląt

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
5-7-2020
Ocena:
Przede wszystkim trzeba pamiętac o dopajaniu dziecka niskosodową wodą! jest dużo firm oferujących wodę dla dzieci (Holle ma teraz taką fajną w kartoniku) więc wybierzcie według siebie, ale pamiętajcie, zeby dziecko piło nawet wtedy, kiedy nie chce mu się pić. upały sa bardzo zdradliwe, szczególnie dla tak wrażliwych istotek !
23-7-2019
Ocena:
Eloderm jest dobry i naprawdę pięknie pielęgnuje skórę. Na słoneczko zdecydowanie filtry mineralne i rozwaga. Pamiętajmy, że skóra dzieci jest dużo wrażliwsza niż nasza.
23-6-2019
Ocena:
Używałam kremu z filtrem a mimo to dziecko miało spieczone plecki. Lepiej uważajcie z ilością słońca i częściej smarujcie filtry na skórę. Mojego synka trzeba było smarować help4skin, żeby skóra nie piekła.
23-6-2019
Ocena:
Krem z filtrem, podczas gdy dziecko przebywa na słońcu to podstawa. Sama kupuję ten z najwyższym filtrem, według mnie jest najlepszy. Co do Elodermu, używamy go do kąpieli, żeby nawilżał skórę.
29-1-2019
Ocena:
Maju, ja go używam cały czas, niezależnie od pory roku. Jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla mojego dziecka i widzę różnicę na skórze, po jego zastosowaniu.
19-1-2019
Ocena:
Mój jak na razie ma Eloderm do smarowania i mam wrażenie, że to mu wystarcza. Wakacje dopiero przed nami i jeśli będę czegoś szukać, to tylko i włącznie emolientów, które najlepiej dbają o dzieci.
7-6-2018
Ocena:
Wreszcie zrozumiałam o co chodzi z tymi filtrami. Sprawdziłam i firma Dermedic ma te filtry mineralne i całkiem dobre ceny
7-6-2018
Ocena:
Bardzo pomocny artykuł!