Data publikacji:

Sudocrem – skład, właściwości, cena

Sudocrem to antyseptyczny krem dla dzieci oraz dorosłych z problemami skórnymi. Zdecydowanie najczęściej sięgają po niego mamy niemowląt cierpiących z powodu podrażnień w okolicy pupy. Ma działanie łagodzące, ściągające oraz osłaniające. Produkt może być stosowany profilaktycznie w celu ochrony skóry przed pieluszkowym zapaleniem skóry.
sudocrem

Czym jest Sudocrem?

Zastanawiasz się, czym właściwie jest wychwalany przez niemal wszystkie mamy Sudocrem? Otóż jest to specjalistyczny krem, który ma działanie ochronne, łagodzące i osłaniające. Wspomaga regenerację skóry i przyspiesza gojenie się podrażnień. Co ważne, jest dostępny bez recepty, niewiele kosztuje i jest bardzo wydajny. Według wielu mam Sudocrem dla dzieci to niezastąpiony element niemowlęcej wyprawki.

Sudocrem – skład

Z czego dokładnie produkowany jest Sudocrem? Ulotka preparatu daje wyczerpującą odpowiedź na to pytanie. W kremie znajdują się między innymi:
 • lanolina, która pomaga utrzymać wilgotność skóry na odpowiednim poziomie;
 • alkohol benzylowy, który zwalcza bakterie i przyspiesza proces leczenia;
 • tlenek cynku, dzięki któremu skóra szybciej i sprawniej się regeneruje;
 • benzoesan benzylu, który sprawia, że nowa skóra szybciej przyrasta.
 • Przeczytaj również: Sposoby na trądzik niemowlęcy.

  Sudocrem – na co?

  Zastanawiasz się, na co jest Sudocrem? Zastosowanie preparatu jest dość szerokie – pomaga on w zwalczaniu lub łagodzeniu takich dolegliwości jak:
 • zapalenie skóry u osób cierpiących na nietrzymanie moczu,
 • odleżyny,
 • odparzenia,
 • zadrapania i otarcia skóry,
 • trądzik młodzieńczy,
 • zmiany w przebiegu ospy,
 • oparzenia słoneczne,
 • uszkodzenia skóry i podrażnienia po depilacji,
 • opryszczka.
 • Najczęściej jednak stosuje się Sudocrem na odparzenia u niemowląt. Można używać go również profilaktycznie, w celu uchronienia dziecka przez pieluszkowym zapaleniem skóry.
  Uwaga! Bardzo ważne jest, żeby stosować małe ilości Sudocremu – po aplikacji preparat nie powinien być widoczny na skórze. W przeciwnym razie zostanie on wchłonięty przez pieluszkę, przez co straci ona swoje właściwości absorpcyjne. To z kolei sprawi, że mocz i kał nie będą dobrze wchłaniane i w jeszcze większym stopniu będą podrażniać skórę dziecka. 

  Sudocrem w ciąży

  Wiele kobiet zastanawia się, czy można stosować Sudocrem w ciąży. Na szczęście nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. Jeśli na skórze przyszłej mamy pojawiają się podrażnienia lub została ona w nieznacznym stopniu uszkodzona, śmiało można zastosować niewielką porcję preparatu.

  Sudocrem – przeciwwskazania

  Sudocrem nie powinien być stosowany w przypadku nadwrażliwości na jakikolwiek składnik kremu. Jak rozpoznać taką nadwrażliwość? Otóż przede wszystkim będzie ona objawiała się brakiem poprawy stanu skóry, a wręcz jego pogorszeniem się.
  Choć Sudocrem na odparzenia przynosi poprawę stanu skóry u większości dzieci, niektóre dzieci źle na niego reagują. Jeśli po dwóch dniach stosowania kremu zauważysz, że skóra staje się bardziej zaczerwieniona albo podrażniona, nie kontynuuj terapii, lecz skonsultuj się z lekarzem pediatrą.

  Sudocrem – cena

  To, ile kosztuje krem Sudocrem, zależy od wielkości wybranego opakowania. Najmniejsze, 60-gramowe, można kupić już nawet za 10 zł. Krem o gramaturze 125 g kosztuje około 17 zł, za opakowanie 250 g trzeba zapłacić około 22 zł, a produkt w największym opakowaniu (400 g) kosztuje około 40 zł.
  Pamiętaj, aby przed zakupem kremu wejść na Ceneo.pl, gdzie porównasz ceny produktów w różnych sklepach i zyskasz możliwość kupienia ich w tej najbardziej atrakcyjnej.
  Zdjęcie: Envato Elements
  Robert Wojtaś
  Robert Wojtaś

  Absolwent Akademii Morskiej i pasjonat motoryzacji. W wolnym czasie czyta, tworzy własne meble i podróżuje z dwoma fantastycznymi synami oraz żoną. Uwielbia eksperymentować w kuchni, poznawać nowe miejsca i spędzać wieczory filmowe w gronie stałych przyjaciół.