Data publikacji:

Zabawki dla dzieci, które mają 2 lata. Jakie zabawki wybrać dla dwulatków?


Czeka cię zakup zabawki dla dziecka 2-letniego, a nie masz żadnych pomysłów? Nic nie szkodzi. Skorzystaj z naszych podpowiedzi, a po wręczeniu prezentu zobaczysz na twarzy obdarowanego ogromny uśmiech.
dzieci

Zabawki dla dzieci 2 lata – na co zwrócić uwagę?


Kupując zabawki dla dzieci dwuletnich, musisz pamiętać o kilku ważnych drobiazgach.

• Atesty i certyfikaty

Zabawki mogą mieć takie certyfikaty jak CE, Certyfikat Instytutu Matki i Dziecka, Certyfikat Państwowego Zakładu Higieny, TÜV Rheinland, FSC, STANDARD 100 by OEKO-TEX czy Safe Toys. Tego typu oznaczenia to gwarancja, że produkt powstał z wysokiej jakości materiałów i został pomalowany bezpiecznymi, nietoksycznymi farbami. Z kolei certyfikat Fair Trade oznacza, że zabawka została wyprodukowana z poszanowaniem praw człowieka.

• Dopasowanie do wieku

Kupując zabawki dla dzieci w wieku 2 lat, zwróć uwagę na przeznaczenie wiekowe. To ważne, ponieważ tak małe dziecko może brać niektóre przedmioty do ust, co wiąże się z ryzykiem zakrztuszenia lub uduszenia. Zabawka dla dziecka w wieku 2 lat to ta oznaczona: „18 m+”, „18-24 m”, a także „24 m+”.

• Jakość wykonania

Zabawki dla dzieci 2 lata muszą być dobrej jakości. Oczywiście, kupując w sieci, nie możesz dotknąć danego produktu – możesz natomiast sprawdzić jego oceny. Jeśli przeważają te bardzo wysokie i wysokie, to śmiało możesz wrzucić produkt do wirtualnego koszyka.

Zabawki edukacyjne dla dzieci 2-3 lata


Edukacyjne zabawki dla dzieci dwuletnich pełnią dwie funkcje – bawią malca, a jednocześnie przyczyniają się do jego rozwoju. Które są szczególnie polecane?

• Tablica manipulacyjna

Tablica manipulacyjna to twarda powierzchnia, do której przymocowane są elementy, takie jak przekładki, zamki, zębate koła, sznurówki i wiele, wiele innych. Bawiąc się nimi, dziecko ćwiczy logiczne myślenie i koncentrację, a do tego trenuje motorykę małą (czyli ruchy paluszków).
• Sorter

Na rynku dostępnych jest wiele modeli sorterów. Niektóre z nich – jak Garnuszek na Klocuszek od firmy Fisher-Price, uczą dziecko nie tylko kształtów, ale i kolorów. Dodatkowo mogą również nagradzać wysiłki malca radosnymi komunikatami i wesołymi melodyjkami. Inne są bardziej różnorodne pod kątem kształtów – mogą mieć różne otwory z każdej swojej strony. Są też zabawki edukacyjne dla dzieci 2-3 lata, w których sorter stanowi jedynie jeden z elementów do zabawy – jest tak w przypadku kostek edukacyjnych.
• Wbijanka

Dzieci uwielbiają stukać, pukać i uderzać. Na pewno nie popełnisz zatem błędu, jeśli sprezentujesz maluszkowi drewnianą wbijankę. Zabawka składa się z drewnianego stojaka z otworami, do których należy wsunąć ruchome elementy – do połowy wysokości. Kolejne zadanie dziecka jest już banalnie proste – musi ono tylko wbić wszystkie kosteczki przy pomocy dołączonego do zestawu młoteczka. Świetna zabawa i ćwiczenie siły małych rączek.

Interaktywne zabawki dla dzieci 2-3 lata


Polecane zabawki dla dzieci – 2 lata plus to również wszelkiego typu produkty interaktywne: grające, zachęcające dziecko do zabawy, uczące go czytania i liczenia, a także motywujące. Oto te, które są bardzo polecane przez rodziców:

• Mówiąca książeczka edukacyjna

Smily Play mówiąca książeczka edukacyjna to wspaniała zabawka, która oferuje maluchowi aż kilka rodzajów zabawy. Dziecko może zacząć poznawać litery i godziny, może nazywać obrazki, słuchać muzyki, bawić się w zgadywanki albo rozpoznawać dźwięki. Jednocześnie w czasie tej zabawy maluszek rozwija sprawność rączek, ćwiczy pamięć i koncentrację oraz trenuje koordynację „oko-ręka”.
• Interaktywny robot

Interaktywne roboty to doskonałe zabawki dla dzieci dwuletnich. Są sterowane pilotem (łatwym w obsłudze), oferują dziecku zabawę w pytania i odpowiedzi, potrafią zniekształcać głos, a nawet tańczyć. Pozytywnie wpływają zarówno na rozwój fizyczny, jak i psychiczny.
• Interaktywne maskotki

„Epee Boogie Junior” czy „Szczeniaczek Uczniaczek” to tylko dwie z uwielbianych przez dzieci interaktywnych maskotek. Niektóre z nich „tylko” szczekają, proszą i dają się prowadzić na smyczy, inne wprowadzają dziecko w świat literek, cyferek i uroczych piosenek. Jeśli szukasz naprawdę uroczej zabawki dla dziecka 2-letniego, to wybierz właśnie tę.

Zabawki dla dzieci od 2 lat – zachęcające do ruchu


A możesz szukasz zabawki dla dziecka 2-letniego, która zachęci malca do ruchu? W takim przypadku sprawdzą się:

• Hulajnoga

Próżno szukać lepszej zabawki dla dzieci dwuletnich niż hulajnoga na trzech kółkach. W trakcie zabawy dziecko nie tylko świetnie się bawi, ale również doskonali zmysł równowagi i trenuje motorykę małą. Pamiętaj, że możesz kupić również hulajnogę z opcjonalnie montowanym siedziskiem – w dowolnej chwili zmieni się ona w wygodny jeździk.
• Jeździk grawitacyjny

Absolutny hit wśród jeździków! To bardzo niska (a zatem i bezpieczna) zabawka, którą rozpędza się jedynie skrętami kierownicy. Dostarcza całej masy frajdy, rozbudza w dziecku odwagę, a do tego bardzo wspiera rozwój fizyczny i psychiczny.
• Rowerek biegowy

Bardzo polecana dla dwulatków zabawka to również rowerek biegowy. Pojazd ten doskonale przygotowuje małe dziecko do jazdy „prawdziwym” rowerkiem, czyli tym z pedałami. Jeżdżące na rowerku biegowym dziecko z każdym dniem staje się odważniejsze, pewniejsze siebie i silniejsze fizycznie. Dodatkowo maluch cały czas intensywnie ćwiczy zmysł równowagi.

Wskazówka: nie ma większego znaczenie, czy kupisz rowerek drewniany, czy metalowy. To, co ma znaczenie, to waga pojazdu – im będzie on lżejszy, tym łatwiej będzie dziecku się nim bawić.
Autor: Robert Wojtaś