Data modyfikacji:

Poznaj hipoalergiczne środki do prania Lovela – dla całej rodziny!

Borykasz się z alergią skórną i nie wiesz, w czym prać swoje ubrania, by uniknąć jej przykrych objawów? A może dostrzegasz symptomy uczulenia na detergenty u swojej pociechy? To najwyższy czas, by zamienić dotychczasowe środki piorące na hipoalergiczne. Doskonałe produkty, z którymi zadbasz o ubrania i komfort swoich najbliższych, znajdziesz w ofercie marki Lovela!

hipoalergiczne środki do prania Lovela

Hipoalergiczne środki piorące – co warto o nich wiedzieć?

Czy wiesz, że alergia jest określana przez lekarzy jako jedna z głównych chorób cywilizacyjnych XXI wieku? Częstotliwość występowania różnego rodzaju uczuleń stale rośnie i dotyczy już nie tylko dzieci, ale także osób w wieku średnim i starszym. Z alergią można się urodzić, jednak można się jej również „nabawić” w przebiegu życia. To, jak wpłynie ona na codzienność alergika, zależy od czynnika uczulającego oraz nasilenia objawów.

Warto wiedzieć, że do popularnych alergii zaliczamy nie tylko reakcje wziewne. Duża część społeczeństwa boryka się również z alergiami kontaktowymi, które bywają równie uporczywe. Niektóre z nich mogą być wywoływane przez czynniki chemiczne – substancje zawarte w preparatach codziennego użytku, takich jak kosmetyki i środki do prania ubrań.

W odpowiedzi na potrzeby alergików powstają środki piorące hipoalergiczne. Czym właściwie są? Przedrostek „hippo” oznacza „coś o mniejszym nasileniu” – a więc środek, którego stosowanie zmniejszy ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej.

Czym zatem powinien cechować się detergent, by móc nazwać go hipoalergicznym?

 • Nie posiada w swoim składzie żadnego z 26 składników uznawanych za potencjalne alergeny (barwników, niektórych konserwantów, kompozycji zapachowych).
 • Oznaczony jest certyfikatem lub atestem hipoalergiczności wystawionym przez odpowiedni ośrodek.
 • Jest przebadany dermatologicznie.
 • Nadaje się do stosowania u niemowląt oraz dzieci.

Kto powinien stosować hipoalergiczne środki do prania?

Hipoalergiczne preparaty do prania są odpowiednim wyborem dla każdego. Istnieje jednak kilka grup osób, którym polecamy je szczególnie!

Posiadacze skóry wrażliwej

Twoja skóra często reaguje zaczerwienieniem, świądem i pieczeniem, a ty masz wrażenie, że dzieje się to praktycznie bez przyczyny? Istnieje duża szansa, że po prostu masz skórę wrażliwą, reagującą przesadnie na kontakt z pozornie niegroźnymi czynnikami. Choć samo posiadanie skóry skłonnej do podrażnień nie jest żadnym zagrożeniem dla zdrowia, może znacznie obniżyć komfort codziennego życia. Co możesz zrobić? Poza modyfikacją codziennej pielęgnacji spróbuj zmienić środki, w których pierzesz swoje ubrania. Możesz być zaskoczony, jak bardzo zmieni się twoje samopoczucie!

Alergicy

Coraz więcej osób boryka się z różnego rodzaju alergiami, w tym kontaktowymi, które mogą występować na skutek styczności skóry z wieloma różnymi substancjami. Na liście potencjalnych alergenów można znaleźć barwniki, kompozycje zapachowe i konserwanty stosowane w produkcji wielu detergentów do prania. Jeśli borykasz się z alergią skórną, zamień swój środek do prania na taki, który jest oznaczony jako hipoalergiczny.

Osoby z AZS

Atopowe Zapalenie Skóry (AZS) to choroba autoimmunologiczna objawiająca się podrażnieniem skóry, świądem, pieczeniem i jej podatnością na działanie drażniących czynników. Osoby z AZS dla zachowania zdrowia i komfortu muszą stosować specjalne kosmetyki łagodzące, które trzymają nieprzyjemne objawy w ryzach. Trzeba jednak pamiętać, że substancje zawarte w klasycznych detergentach piorących także mogą oddziaływać na atopową skórę negatywnie. Wybór hipoalergicznego płynu lub proszku zmniejszy ryzyko nasilania się dolegliwości.

Niemowlęta i dzieci

W pierwszych latach życia skóra dziecka jest niesamowicie delikatna i podatna na podrażnienia. Naturalny płaszcz hydrolipidowy, którego celem jest ochrona, dopiero się kształtuje. Z tego względu istotny jest nie tylko dobór kosmetyków, których używa twoje dziecko, ale również specjalne detergenty do prania jego ubranek.

Hipoalergiczne środki piorące nie zawierają składników drażniących i uczulających, dlatego są bezpieczne w stosowaniu nawet u bardzo małych dzieci. Specjaliści zalecają pranie ubranek w hipoalergicznych detergentach już w przypadku noworodków! Jeśli więc szukasz bezpiecznego sposobu na pielęgnację ubrań malucha, sięgnij po delikatne środki i stosuj je do ukończenia przez dziecko 3. roku życia.

Jaki delikatny środek do prania wybrać?

Wśród hipoalergicznych środków piorących znajdziesz różnego rodzaju produkty, które pozwolą ci zadbać o domowe tkaniny tak, jak tego potrzebujesz. Może być to płyn lub proszek do prania (zarówno do tkanin kolorowych, jak i białych), płyn do płukania, piorące kapsułki, a nawet odplamiacz. Warto pamiętać, że skuteczne pranie może być jednocześnie delikatne!

Środki do prania Lovela: delikatna pielęgnacja ubrań

Hipoalergiczne produkty piorące zyskują coraz większą popularność. I nie ma się czemu dziwić – dziś znalezienie proszku czy płynu, który łączy w sobie skuteczne działanie oraz delikatność nie stanowi problemu! Uwagę warto poświęcić szczególnie produktom marki Lovela słynącej z doskonałej jakości detergentów do pielęgnacji ubrań.

Lovela Baby

Linia Lovela Baby powstała z myślą o potrzebach delikatnej skóry niemowlęcia. To jeden z bestsellerów wśród rodziców, którzy chcą pielęgnować ubranka maluszków z zachowaniem maksymalnej delikatności. Produkty Lovela Baby cechują się nie tylko hipoalergicznością, ale także wysoce skutecznym działaniem oraz delikatnym, niedrażniącym zapachem.

Obecnie Lovela Baby oferuje aż 7 różnych produktów:

 • płyn do prania kolorów,
 • płyn do prania bieli,
 • płyn do płukania tkanin,
 • kapsułki piorące do kolorów i bieli,
 • proszek do prania bieli,
 • proszek do prania kolorów,
 • odplamiacz.

Produkty z linii Lovela Baby nadają się do stosowania już od 1. dnia życia bobasa. Skutecznie piorą, nie wywołują podrażnień i bardzo przyjemnie pachną. Możesz sięgnąć po nie bez żadnej obawy o samopoczucie swojej pociechy!

Lovela Family

Jak już wiesz, nadwrażliwość skórna oraz alergia mogą dotknąć osób w różnym wieku. Jeśli chcesz zadbać o zdrowie skóry swoich najbliższych, warto wybrać produkty z linii Lovela Family. To 4 detergenty, które pomogą Ci w kompleksowy sposób zatroszczyć się nie tylko o ubrania, ale wszelkie domowe tekstylia:

 • płyn do prania bieli,
 • płyn do prania kolorów,
 • proszek do prania bieli,
 • proszek do prania kolorów,
 • kapsułki do prania kolorów i bieli.

Jak inne produkty z oferty Lovela, środki z linii Lovela Family są bardzo delikatne – nadają się do pielęgnacji ubrań osób z alergiami i skórą podatną na podrażnienie.

Produkty do prania Lovela: zadbaj o komfort swoich najbliższych

Unikanie drażniących substancji to jeden z najprostszych sposobów na zminimalizowanie ryzyka alergii kontaktowej. Jeśli problem ten dotyczy ciebie lub twoich bliskich, po prostu zamień środek, w którym pierzesz ubrania – efekt może cię zaskoczyć! W ofercie marki Lovela znajdziesz wszystko, co potrzebne do zadbania o czystość tkanin z zachowaniem bezpieczeństwa i delikatności.

Artykuł sponsorowany
Autor: Joanna Plech