Data pierwszego dnia ostatniej miesiączki:
DD
MM
RRRR
Średnia długość cyklu:
DD
Oblicz

Kalendarz dni płodnych

Kalkulator dni płodnych to szybki sposób na sprawdzenie aktualnego dnia twojego cyklu i obliczanie dni płodnych. Dzięki niemu bez konieczności dokonywania obliczeń dowiesz się kiedy masz dni płodne, kiedy powinna pojawić się owulacja i największa szansa na zajście w ciążę. Kalendarz dni płodnych wskaże Ci również kiedy będziesz miała dni niepłodne i możesz kochać się bezpiecznie. Jeśli chcesz, otrzymany wynik możesz zapisać do pliku pdf i wydrukować.

Jak obliczyć dni płodne?

Kalkulator owulacji zakłada, że owulacja pojawia się około 14 dnia przed pojawieniem się menstruacji, a uwolniona z jajnika komórka jajowa żyje dobę i w tym czasie jest gotowa do zapłodnienia. Wynik obliczeń kalkulatora dni płodnych nie daje 100% pewności, gdyż długość cyklu menstruacyjnego i jego przebieg może być różny u każdej kobiety. 

Planowanie rodziny

Kalendarz dni płodnych i niepłodnych nie powinien być traktowany jako metoda antykoncepcyjna. Kalkulator jest stosowany raczej jako narzędzie pomocne przy planowaniu rodziny. Aby zwiększyć prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, oprócz kalkulatora dni płodnych, wskazana jest obserwacja organizmu w okresie dłuższym niż jeden cykl menstruacyjny. Kalendarz płodności sprawdza się najlepiej u kobiet o regularnych cyklach. 

 

Przeczytaj również:

Kiedy kobieta jest płodna >>>

Testy owulacyjne >>>

Dzidziusiowo.pl