Data publikacji:

Jakie książki dla 6-latka wybrać? Polecane tytuły 

Co czytać 6-latkom? Co się sprawdza, co jest teraz „na topie”, co warto kupić? Jakie książki dla 6-latka wybrać? Polecane tytuły w naszym zestawieniu sprawią, że wybierzesz coś z prawdziwego gąszczu pozycji wydawniczych, przez który ciężko się przebić. 
książki dla 6-latka

Jakie książki dla 6-latka wybrać? Polecane tytuły 

Prezentujemy wybrane przez nas książki z półki „literatura dziecięca”, adresowane dla dzieci w wieku około sześciu lat. Oto one:
 • „Na wszystko jest sposób” – Renata Piątkowska, wydawnictwo Literatura – to opowieść o Piotrusiu, który potrafi znaleźć rozwiązanie na każdy problem. Książka uczy, że nie ma nic niemożliwego, a nawet najtrudniejsze sytuacje można przezwyciężyć, używając głowy, sprytu i pomysłowości.
 • „Dżok, legenda o psiej wierności” – Barbara Gawryluk, wydawnictwo Literatura – ta historia zdarzyła się naprawdę, a Dżok ma swój pomnik w Krakowie. Dlaczego psiak był taki niezwykły? Jakie miał przygody?
 • „Kto tu rządzi? Demokracja od podwórka” – Grażyna Bączkiewicz, wydawnictwo Literatura – autorka w przystępny dla dzieci w tym wieku (książki dla 6-latka) sposób wyjaśnia, jak ustala się zasady i z jakiego powodu należy to robić. Opisuje, czym jest sprawiedliwość społeczna i prawo do głosu dla każdego z członków społeczeństwa demokratycznego. Jest to wstęp do wiedzy o organizacji państwa. 
 • Jakie książki dla 6-latka – bestsellery – warto kupić?

  Pozycje literackie, które wymieniamy poniżej, to szalenie ciekawe książki dla 6-latka, które cieszą się dużą popularnością na rynku wydawniczym wśród młodych czytelników:
 • „Etnogadki. Opowiastki o dawnych obrzędach i zwyczajach” –Monika Michaluk oraz Witold Przewoźny, wydawnictwo ALBUS – ta bogato ilustrowana książka odsłania przed młodymi czytelnikami tajemnice świata natury oraz związanych z nią obrzędów i tradycji. Książka oparta jest na rzetelnej wiedzy etnograficznej. To połączenie nowoczesnych trendów w ilustracji z motywami ludowymi.
 • „Baśń o dębowym sercu” – Artur Jasiński, wydawnictwo Psychoskok – na półce „książki dla 6–7-latka” znajdujemy tę ciekawą pozycję literacką. To baśń, która ma bardzo malowniczą formę literacką. Poruszone jest tu między innymi zagadnienie: „Kto niszczy przyrodę, niszczy samego siebie!”. To opowieść o tym, że jesteśmy częścią przyrody, której należy się szacunek.
 • „Psotny Franek” – jakie książki przygodowe dla 6-latka? To jest pozycja do samodzielnego czytania dla przedszkolaka, napisana przez Agnieszkę Frączak. Bohaterką jest wrona, która udaje papugę. Na końcu dziecko znajdzie dyplom ukończenia książeczki – wyróżnienie dla małego czytelnika.
 • Jakie książki dla 6-latka do przedszkola do nauki czytania? Sympatyczne foki z Helu polecają się do tej misji, czyli wybierz „Figle w fokarium” Marcina Sendeckiego. Pozycja ta to doskonały przykład książeczki do nauki czytania – tekstu jest niewiele i jest on bardzo dobrze napisany pod początkującego czytelnika. 
 • Jakie książki dla 6-latka wybrać? Polecane tytuły zebrane w naszym zestawieniu mają pomóc ci w wyborze ciekawych książek dla dziecka w wieku 6, 7 i 8 lat.
  Zdjęcie: Envato Elements
  Ewa Doniec
  Ewa Doniec

  Podróże z plecakiem, kolarstwo szosowe, góry wysokie. Pilot wycieczek, absolwentka ekonomii oraz turystyki i rekreacji.