Data publikacji:

Jakie lusterko do samochodu do obserwacji dziecka wybrać?

Podróż autem z małym dzieckiem jest sporym wyzwaniem – zwłaszcza gdy maluch jedzie tyłem do kierunku jazdy, a jego fotelik umieszczony jest na tylnym fotelu. W takim przypadku szczególnie sprawdza się lusterko do samochodu dla dziecka. Kupując je, zwróć uwagę na sposób montażu gadżetu, możliwość regulowania jego położenia oraz jego wymiary. Dla ułatwienia zakupów możesz zerknąć również na listę produktów popularnych w serwisie Ceneo.pl.
Father fasten his baby in car seat

Lusterko do samochodu dla dziecka – zalety

Czy warto kupić lusterko do samochodu dla dziecka? Opinie, które z łatwością można znaleźć w internecie, jasno wskazują, że jest to produkt niezwykle przydatny w czasie samochodowych podróży z dzieckiem – zwłaszcza w sytuacji, gdy dziecko znajduje się z tyłu, a rodzic lub rodzice – z przodu pojazdu.
Zalety tego typu gadżetu to między innymi:
 • brak konieczności odwracania głowy od drogi w celu upewnienia się, czy z dzieckiem wszystko jest w porządku – co oczywiście przekłada się na znaczące zwiększenie bezpieczeństwa malca;
 • możliwość uspokojenia dziecka bez konieczności przerywania podróży – często wystarczy, że malec złapie kontakt wzrokowy z rodzicem;
 • możliwość zajęcia uwagi dziecka – w przypadku lusterek interaktywnych;
 • prostota montażu oraz obsługi;
 • względnie niska cena.
 • Jak widać, lusterko do samochodu dla dziecka ma wiele zalet, z których największą jest zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich podróżujących. Pozostaje zatem pytanie – jakie lusterko kupić? Czym różnią się od siebie poszczególne modele?

  Lusterko dla dziecka do samochody – rodzaje

  Wyróżniamy kilka rodzajów lusterek do obserwacji dziecka w samochodzie:
 • Dodatkowe lusterko wsteczne
 • To lusterko dla dziecka do samochodu, które montuje się na przedniej szybie, tuż obok lusterka wstecznego. Umożliwia ono obserwację dziecka bez zmiany położenia właściwego lustra wstecznego, co przekłada się na większe bezpieczeństwo podróżujących. Warto jednak podkreślić, że dodatkowe lusterko przeznaczone jest jedynie do obserwacji dzieci jadących przodem do kierunku jazdy.
 • Lusterko montowane na zagłówku tylnego fotela
 • Lusterko do samochodu dla dziecka przewożonego tyłem do kierunku jazdy powinno być zamontowane na zagłówku fotela, na którym umieszczony jest fotelik. Dziecko można obserwować za pomocą zwykłego lusterka wstecznego albo przy pomocy lusterka dodatkowego (co jest znacznie wygodniejsze).
 • Lusterko interaktywne
 • Lusterko interaktywne to takie, które skupia uwagę dziecka, dzięki czemu łatwiej znosi ono podróż. Niektóre modele grają piosenki, inne zapewniają efekty świetlne, jeszcze inne kuszą kolorowymi elementami, takimi jak wstążka albo mała zabawka.

  Jakie lusterko do samochodu dla dziecka wybrać?

  Jakie lusterko do samochodu dla dziecka wybrać? Wszystko zależy oczywiście od tego, jakie masz potrzeby.
  Jeżeli twoje dziecko jest malutkie albo jest starsze, ale wciąż jeździ tyłem do kierunku jazdy, kup lusterko montowane na zagłówku. Czuwanie nad malcem będzie jeszcze wygodniejsze, jeśli dodatkowo zakupisz drugie lusterko wsteczne – nie będziesz musiał lub musiała manewrować tym, które służy do kontroli drogi za tobą.
  W przypadku starszych dzieci, przewożonych przodem do kierunku jazdy, wystarczy dodatkowe lusterko wsteczne. Mogłoby się wydawać, że jest to zbędny gadżet – pamiętaj jednak, że nawet w przypadku kilkulatka może pojawić się potrzeba skontrolowania, co dzieje się na tylnym fotelu. Zdecydowanie lepiej jest nie odwracać się wówczas od drogi.
  Wielu rodziców poleca interaktywne lusterko do samochodu dla dziecka. Umożliwia ono zajęcie uwagi smyka, gdy wpada on w płacz, a akurat niemożliwie jest zjechanie na pobocze.

  Lusterko do samochodu dla dziecka – nasze propozycje

  Nie wiesz, jak wybrać lusterko dla dziecka do samochodu? Pomożemy ci w podjęciu decyzji. Oto kilka modeli popularnych w serwisie Ceneo.pl – możesz po nie sięgnąć bez większego zastanowienia.

  Prince Lionheart Child View Mirror Black Grey

  Lusterko na każdą kieszeń – kosztuje jedynie około 30 złotych. Produkt wykonany jest z elastycznego materiału, na którym naklejono lustrzaną folię. Lusterko mocuje się do zagłówka tylnego fotela. Montaż jest bardzo łatwy i szybki. Wymiary lusterka to 26 cm × 26 cm – tyle w zupełności wystarcza, aby wygodnie kontrolować, co dzieje się z dzieckiem. Na uwagę zasługują dodatkowe zaczepy, do których można przymocować ulubione zabawki maluszka.

  Benbat Lusterko aktywne do samochodu Bm702

  Interaktywne lusterko do samochodu dla dziecka. Można je zamontować na zagłówku tylnego fotela, dzięki czemu możliwe będzie obserwowanie malca jadącego tyłem do kierunku jazdy, albo na zagłówku przedniego fotela – w celu zajęcia uwagi dziecka jadącego przodem do kierunku jazdy. Lusterko „mruga oczami”, odtwarza ciekawe melodie i zabawnie porusza uszkami. W zestawie znajduje się pilot.

  Babysafe lusterko do obserwacji dziecka w podróży

  Produkt odznaczony niemieckim atestem DEKRA. Ma prostą budowę, łatwo się go montuje i demontuje. Jego wymiary to 26 cm × 15 cm – tyle w zupełności wystarczy, by swobodnie obserwować maluszka jadącego tyłem do kierunku jazdy. Dzięki regulowanym paskom lusterko będzie pasowało do każdego zagłówka, a głowica mocująca umożliwia płynne obracanie w pionie i poziomie. W razie potrzeby można odpiąć samo lusterko.

  Besafe lusterko do obserwacji dziecka w podróży Bs511014

  Model od marki Besafe. Produkt umieszcza się na zagłówku – umożliwia on wygodne i bezpieczne kontrolowanie dziecka jadącego tyłem do kierunku jazdy. W przeciwieństwie do pozostałych to lusterko ma okrągły kształt – jego średnica to 17,5 cm.
  Zdjęcie: Envato Elements
  Robert Wojtaś
  Robert Wojtaś

  Absolwent Akademii Morskiej i pasjonat motoryzacji. W wolnym czasie czyta, tworzy własne meble i podróżuje z dwoma fantastycznymi synami oraz żoną. Uwielbia eksperymentować w kuchni, poznawać nowe miejsca i spędzać wieczory filmowe w gronie stałych przyjaciół.