Martyna Langowska - Fizjoterapeutka

Martyna Langowska - Fizjoterapeutka

Jestem fizjoterapeutką (AWF Poznań), absolwentką studiów podyplomowych z Holistycznej Opieki Okołoporodowej oraz instruktorką zajęć grupowych fitness.


Kiedy mój synek miał 3. miesiące zdecydowałam, w jakim kierunku potoczy się moja ścieżka zawodowa. Wszystko wyklarowało się podczas długich, nocnych karmień, ponieważ był to idealny czas na przemyślenia.
 
Od dzieciństwa byłam związana z różnymi sportami (lekkoatletyka, siatkówka, tenis stołowy), dlatego postanowiłam wykorzystać swoją miłość do aktywności i zostałam instruktorką fitness IFAA. Prowadzę zajęcia grupowe (w tym dla kobiet w ciąży) ale również pomagam młodym mamom bezpiecznie dojść do formy ;)
Jest wiele tematów, które kryją się pod pojęciem opieki okołoporodowej. M.in. walka z dolegliwościami bólowymi, masaż niemowlaka, praca z blizną po cc, chustonoszenie, czy wskazówki dotyczące karmienia i opieki nad noworodkiem.  Należy do niej również trening w ciąży i po porodzie z uwzględnieniem takich problemów jak rozejście mięśnia prostego brzucha lub nietrzymanie moczu.
 
Prowadzę również swoją stronę na Facebooku, która motywuje mnie do dalszej pracy nad sobą. Mam nadzieję, że wiele kobiet, do których kieruje posty zaczęło bardziej dbać o swoje potrzeby ... Bo szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko!
 
Bieganie (teraz ze Stasiem w wózku), siłownia czy snowboard ... Mam swoje pasje i mimo małego szkraba na pewno z nich nie zrezygnuję ;) To dzięki temu, że nauczyłam się prosić o pomoc. My młode mamy uważamy, że wszystko zrobimy najlepiej! Z pewnością tak jest ale zaufajcie innym i czas, który Wam się nagle pojawi wykorzystajcie dla siebie.
 
Kochani rodzice! Dbajcie o swoje zdrowie i pielęgnujcie uczucia między sobą. Opieka nad cudownym nowym życiem często znosi to na dalszy plan.
 
Zapraszam na moją stronę:

https://www.facebook.com/AktywnaMama