Wanienka dla noworodka – jaką wybrać?

Data:

Wśród wielu niezbędnych akcesoriów, składających się na wyprawkę dla noworodka, jednym z najważniejszych jest wanienka. O jej zakup należy się odpowiednio wcześnie zatroszczyć, gdyż będzie potrzebna już od pierwszych dni życia dziecka. Dziecko może z niej korzystać tak długo, aż wyrośnie, nawet powyżej 1 roku życia. W poniższym artykule przedstawiamy rodzaje wanienek dla dziecka i jednocześnie radzimy, w jakich okolicznościach najlepiej sprawdzą się poszczególne modele.

wanienka dla noworodka

Rodzaje wanienek dla noworodka

Wanienka z wyjmowanym siedziskiem 

Do pewnego miesiąca życia jedyną pozycją malca jest pozycja leżąca, dlatego wanienki powinny być tak wyprofilowane, by maluch był w niej bezpieczny. Wyjmowane siedzisko jest doskonałym dodatkiem, ponieważ umożliwia kąpiel dziecka w pozycji półleżącej. Gdy niemowlę jest już większe i potrafi samodzielnie siedzieć, nie trzeba korzystać z tego elementu. Wanienka tego typu będzie więc właściwa zarówno dla noworodków, jak i kilkumiesięcznych malców.

Wanienka z zestawem kąpielowym

Idealny wybór, gdy poza wanienką potrzebujesz również innych akcesoriów kąpielowych dla dziecka i nie chcesz się wybierać na osobne zakupy. Do zestawu jest zwykle dołączona wkładka do wanny dla niemowlaka (pewien rodzaj maty antypoślizgowej), termometr, zestaw do manicure, szczoteczka oraz grzebień.

Wanienka dziecięca składana

Wanienka turystyczna i wanienka na stojaku – pierwszy z wymienionych rodzajów jest niezbędny, gdy wybierasz się z dzieckiem na wyjazd i chcesz, by podczas transportu zajmowała jak najmniej miejsca. Po wciśnięciu odpowiedniej blokady poszczególne elementy automatycznie się składają, dzięki czemu wanienkę składa się i rozkłada
w szybki i prosty sposób. Wanienki ze stojakiem to z kolei idealny pomysł, gdy podczas kąpieli maleństwa potrzebujesz podwyższenia. Stojak charakteryzuje się możliwością szybkiego montażu i demontażu, dzięki czemu nie zajmuje przestrzeni w łazience. Niektóre modele tego typu są również wyposażone w specjalną rurkę, która umożliwia odpływ wody, co powala opróżnić wanienkę bez potrzeby przechylania jej.

Nietypowe wanienki - wiaderko do kąpieli

Akcesoria te są przeznaczone dla tych dzieci, które umieją już siedzieć. Wiaderko ma ergonomiczną budowę, jednak jest mniejsze i ma większą głębokość niż wanienka. Wspomniany gadżet ma swoich zwolenników i przeciwników, jednak dla malca, który dotychczas kąpał się tylko w wanience, być może byłby źródłem nowych, ciekawych doświadczeń.

Krzesełko do kąpieli

Przeznaczone dla dzieci od 6. do 11. miesiąca życia, o maksymalnej wadze 10 kg, które powoli przyzwyczajają się do kąpieli w tradycyjnej wannie. Jest ono wygodne i stabilne, a rodzicom umożliwia swobodne umycie malucha. Krzesełko zwykle wstawia się do wanny napełnionej wodą.

Możliwości, jak i w czym kąpać noworodka oraz niemowlaka, jest wiele. Wybór odpowiedniego gadżetu trzeba jednak uzależnić od wagi dziecka, etapu jego rozwoju oraz warunków, w jakich wanienka będzie użytkowana. Sprawdź bogaty wybór wanienek dla dzieci oraz akcesoria do kąpieli <KLIK>.

 

artykuł sponsorowany

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
Bądź pierwszą osobą która skomentuje artykuł.