Wycieczka dla dzieci

Data:

Dzieci wprost uwielbiają poznawać nowe miejsca. Dobrze się składa gdyż wycieczki, wyjazdy i spacery są doskonałym źródłem zdobywania wiedzy. Jednakże aby pierwsza wycieczka szkolna, czy przedszkolna była dla malucha frajdą i wielką przyjemnością, trzeba szkraba do niej odpowiednio przygotować.


wycieczka dla dzieci

 

Pierwsza samodzielna wycieczka dziecka

Zapewne przed wysłaniem dziecka na pierwszą samodzielną wycieczkę szkolną macie mnóstwo wątpliwości. Czy, aby na pewno nie jest ono za małe? Czy nie będzie płakało? Czy da sobie radę? Mimo tak wielu obaw, warto pozwolić szkrabowi wyjechać z rówieśnikami, gdyż wycieczki dla dzieci:

  • pozwalają poznawać świat;
  • rozwijają myślenie;
  • wzbogacają słownictwo;
  • poprawiają kondycję fizyczną;
  • pozytywnie wpływają na odporność dziecka;
  • uczą samodzielności;
  • rozwijają pewność siebie;
  • rozwijają zdolność nawiązywania kontaktów międzyludzkich;
  • uczą odpowiedzialności za samego siebie i za swoje czyny.

 

O czym rozmawiać z dzieckiem zanim pojedzie na wycieczkę szkolną?

Przede wszystkim nastaw dziecko pozytywnie do wyjazdu. Opowiedz maluchowi o tym, co go czeka i ile ciekawych rzeczy zobaczy. Wiedząc co się wydarzy, nie będzie bał się nieznanego. Przygotuj dziecko na to, że wyjedzie samo bez rodziców. Wytłumacz, że będzie pod opieką innych dorosłych i w razie kłopotów może zawsze na nich liczyć.

 

Jak ubrać dziecko na wycieczkę?

Ubiór dziecka uzależniony jest od tego gdzie i kiedy dziecko się wybiera. Przede wszystkim dziecku musi być wygodnie. Wybierz odzież, która nie ma zbyt wielu guzików i skomplikowanych zapięć. Koniecznie zapakuj dziecku ubrania na zmianę. Aby maluch nie musiał ich dźwigać, najlepiej włóż je do osobnego worka, który zostanie w autokarze. Nie zapomnij też podpisać torby i ubranek szkraba.

 

O czym poinformować opiekuna?

Koniecznie poinformuj opiekuna lub wychowawcę o tym, na jakie ewentualne choroby cierpi dziecko. Przygotuj listę leków, które maluch przyjmuje oraz spis rzeczy, na które jest uczulony. Koniecznie zostaw swój numer telefonu, pod którym będziesz dostępna. A gdy szkrab już wyjedzie na wycieczkę dla dzieci, delektuj się ciszą, odpoczywaj i ładuj swoje akumulatory. Już niedługo mały podróżnik wróci i na pewno będzie miał mnóstwo do opowiadania.

 

Zdjęcie: Fotolia by © Gorilla All right reserved

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
11-8-2020
Ocena:
Bardzo cenne wskazówki Dziękuję