Data publikacji:

Niezawodne akcesoria podróżnicze dla rodzin. Spraw, by podróż z dzieckiem była łatwiejsza

Podróż z dzieckiem bywa dużym wyzwaniem – zwłaszcza gdy mamy długą drogę do pokonania, a dziecko jest malutkie. W takich sytuacjach warto wspomóc się przydatnymi gadżetami. Wyjaśniamy, po jakie akcesoria podróżne warto sięgnąć przed lotem samolotem oraz które przydadzą się w czasie długiej jazdy samochodem.
podróż z dzieckiem

Akcesoria podróżnicze do samolotu

Podróż samolotem z dzieckiem potrafi sprawić młodym rodzicom wiele kłopotów. Warto zatem się na nią dokładnie przygotować. Jakie akcesoria szczególnie polecają sobie rodzice?

Butelka z napojem

Nawet na krótki lot warto mieć dla dziecka coś do picia – przełykanie przynosi bowiem dużą ulgę w czasie zmiany wysokości i ciśnienia. Dla niemowlęcia warto przygotować butelkę z zapasem mleka, starsze dziecko powinno mieć pod ręką zapas ulubionego soku.

Tablet

Gdy dziecko długo płacze w samolocie, rodzice czują skrępowanie, a pozostali pasażerowie – zmęczenie przedłużającym się hałasem. W takiej sytuacji warto sięgnąć po broń „do zadań specjalnych”, czyli tablet z zapasem ściągniętych bajek dla najmłodszych. Pamiętaj, aby zadbać o to wcześniej – w samolocie nie możesz mieć włączonego Wi-Fi.

Poduszka podróżna

Polecane akcesoria podróżne dla dzieci to również różne poduszki. Umożliwiają one dziecku wygodne zaśnięcie i zapobiegają opadaniu głowy.

Walizka podróżna – jeździk

W podróż samolotem z dzieckiem trzeba wliczyć co najmniej godzinne oczekiwanie na lotnisku. Aby dziecko się nie nudziło, warto wcześniej kupić mu walizkę-jeździk. Tego typu „pojazdy” mają atrakcyjny dla dziecka wygląd, są bardzo pojemne i znoszą obciążenie nawet do 30 kg.

Przedłużacz siedziska – „hamak” dla nóg

Jeśli czeka cię podróż samolotem z dzieckiem, rozważ zakup specjalnego „przedłużacza” siedziska. Stanowi on swego rodzaju hamak dla nóg dziecka i umożliwia mu wygodny sen. Pamiętaj jednak, aby przed zakupem zadzwonić do wybranych linii lotniczych i dopytać o możliwość wniesienia gadżetu na pokład samolotu.

Słuchawki

Jeśli twoja pociecha będzie oglądać bajki w czasie lotu, przydadzą jej się słuchawki. Nie tylko odetną dziecko od niepokojących dźwięków (takich jak pikanie – sygnał, że można odpiąć pasy), ale też zapewnią komfort reszcie pasażerów.

Miś Szumiś

Zasypianie w samolocie może przysporzyć dziecku dużo trudności. Aby nieco odciąć malca od bodźców, warto włączyć mu maskotkę odtwarzającą biały szum. Kojący dźwięk, smoczek lub butelka plus miękkie ramiona rodzica pozwolą dziecku spokojnie przetrwać lot.

Podróż z dzieckiem. Co zabrać do auta?

Co zabrać na długą podróż samochodem z dzieckiem? Poniżej lista gadżetów, które z pewnością ci się przydadzą.

Osłony przeciwsłoneczne

Nic nie utrudnia zasypiania w aucie tak jak intensywne promienie słoneczne. Aby zapewnić dziecku komfort, kup dedykowane akcesoria podróżne do samochodu, czyli zaciemniające rolety albo przyklejane, zaciemniające maty.

Stolik podróżnika

Podróż samochodem z dzieckiem przebiegnie łatwiej, jeśli malec będzie mógł się bawić – rysować, lepić z plasteliny albo układać klocki. Aby to było możliwe, wcześniej kup mu tzw. stolik podróżnika. To podróżny stolik wyprofilowany w taki sposób, aby dziecko mogło się na nim bawić w czasie podróży samochodem.

Podróżny uchwyt/etui na tablet

Gdy dziecko w podróży bardzo marudzi, wielu rodziców sięga po tablet. Jednak aby oglądanie bajek było wygodniejsze, warto wcześniej zakupić specjalne etui, które można zamontować na zagłówku przedniego fotela.

Lusterko do obserwacji dziecka

A może czeka cię podróż z miesięcznym dzieckiem? Z pewnością będzie ona bezpieczniejsza, jeśli wyposażysz auto w specjalne lusterko do obserwacji dziecka. Dzięki niemu nie będzie potrzeby odwracania głowy w kierunku malca jadącego z tyłu – wystarczy jedno spojrzenie w lusterko.

Organizer na fotel samochodowy

Podróż z dzieckiem nie musi oznaczać wielkiego bałaganu w aucie. Aby zachować porządek i zapewnić maluszkowi komfort, załóż na fotel specjalny organizer – wybierz taki z kieszonkami na napój, zabawki, chusteczki higieniczne itd. Organizer dodatkowo zabezpiecza fotel samochodowy przed zabrudzeniami.

Etui na mokre chusteczki

Niezastąpione akcesoria podróżne to oczywiście mokre chusteczki. Aby nie wysychały po pierwszym otwarciu, kup specjalne etui.

Opakowanie termoizolacyjne

Opakowanie termoizolacyjne na dłużej zachowa temperaturę napoju dziecka, co oszczędzi wam kłopotliwego podgrzewania mleka, soku czy herbaty. Oczywiście do takiego opakowania możesz włożyć również chłodzony napój dla starszego dziecka – on również na dłużej zachowa swoją temperaturę.

Podgrzewacz na USB

Czasem opakowanie termoizolacyjne nie wystarcza i pojawia się potrzeba podgrzania napoju dla dziecka. W takim przypadku świetnie sprawdzi się podgrzewacz na USB. Urządzenie w zaledwie kilka minut doprowadza ciecz do pożądanej temperatury.

Przewijak podróżny

Co zabrać na podróż samochodem z 2-miesięcznym dzieckiem? Oczywiście podróżny przewijak, który nie zawiera dużo miejsca, a do tego można go szybko i sprawnie wyczyścić. Taki przewijak może być częścią wyposażenia torby dla młodej mamy.

Turystyczny nocnik

A może twoje dziecko pożegnało już pieluszki? W takim razie koniecznie zabierz do auta podróżny, rozkładany nocnik. Jest on wygodny, zapewnia dziecku intymność oraz wygodę, a do tego koszt jego zakupu nie jest duży.

Apteczka

Każdemu może się przytrafić podróż z gorączkującym dzieckiem. Na wszelki wypadek warto mieć zatem przy sobie podróżną apteczkę z termometrem bezdotykowym oraz syropami przeciwgorączkowymi.
Zdjęcie: Envato Elements
Robert Wojtaś
Robert Wojtaś

Absolwent Akademii Morskiej i pasjonat motoryzacji. W wolnym czasie czyta, tworzy własne meble i podróżuje z dwoma fantastycznymi synami oraz żoną. Uwielbia eksperymentować w kuchni, poznawać nowe miejsca i spędzać wieczory filmowe w gronie stałych przyjaciół.